folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Autocat İle Pdf Yazdırınca Çamur Gibi Oluyor

Autocat İle Pdf Yazdırınca Çamur Gibi Oluyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, autocatte çizilmiş bi proje var ben buna müdahale etmek isityorum ama a.cat te edemiyorum kullanamıyorum ben de dedim pdf yazayım onu illustrator alayım arkaya atıp üstüne çizerim falan yarısını yaptım sonradan eksik ksıım olduğunu farkettim de şimdi ben a.cat i açıyorum pdf çıktı alıyorum ama çamur gibi oluyor.  A.cat te çizilmiş çok güzel pürüzsüz cam gibi ama pdf çamur oluyor.  Altta 1. SS a.catten 2. ss pdf export tan.

Bu AutoCatteki çizimden bir kısım.

Bu da aynı kısım ın pdf export hali. Yan döndü export edince de yani burada göstermek istediğim çizgiler kalınlaşıyo oklar boka dönüyo falan aynı kalitede nasıl export edeceğiz ya? dwg to pdf online convertler de çamur ediyor :(

@manhyak hocam işimi halletti sağolsun.

Herkese ilgisi destekleri için teşekkür ederim.

dcpromo tarafından 29/Eyl/18 08:37 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Hocam selam aynı sorunu ben corelde yaşamıştım ama çözüm olarak farklı bir format kullandım varsa çözümü faydanalım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

hocam bu sorun genellikle çizgi kalınlıkları ile alakalı oluyor. Aldığın scale çok büyükse örneğin 1/500 de almaya çalışıyosan ve çizgi aralıkları o ölçeğe göre çok küçük oluyor ve çizgiler üst üste geliyor.

Çizgi kalınlıklarını küçültüp çıktı almayı denermisin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

hocam bu sorun genellikle çizgi kalınlıkları ile alakalı oluyor. Aldığın scale çok büyükse örneğin 1/500 de almaya çalışıyosan ve çizgi aralıkları o ölçeğe göre çok küçük oluyor ve çizgiler üst üste geliyor.

Çizgi kalınlıklarını küçültüp çıktı almayı denermisin

hocam stroke falan yok gördüğüm kadarıyla ondan şüphelendim ama yani autocat i hiç mi hiç kullanamıyorum tam kanserlik bi program etmediğim küfür kalmıyor imleci görünce alsdkjfşlja çizgiler üstteski ss deki gibi jilet gibi zoom yapıyorum yine aynı zoomout da aynı hiç değişmiyor

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Pdf yazıcıyla dene ..mesela foxit..

Yazıcı çizgi kalınlık ayarları vs gibi bi dünya ayarı vardır acadde .. hangi kalınlıktaki çizgileri hangi kalınlıktaki kalemle çizecem gibi .. renkler aynızamanda kalınlık kodudur da..

ben de çok vakıf değilim de.. istersen at bir dosyayı da.. bakalım....

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

istersen at bir dosyayı da.. bakalım....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

link atayım uplayım hocam. Valla oturup ağlamalık yav A.Cad kullananlara saygı duydum. Allah başka dert vermesin :D 

pm den attım dosyayı hocamlar.

dcpromo tarafından 28/Eyl/18 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Yollarsan bende halledebilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Eps olarak plot et vektorel olarak istedigin gibi duzenle kafan rahat olsun 

Youtube google autocad eps plot - autocad eps cikti gibi anahtar kelimeler ilacin

trooper tarafından 28/Eyl/18 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Foxit de kötü çıktı alıyor. Autocad’in kendi pdf yazıcısından alırsan sonuç hüsran olur.

Adobe PDF yükleyip yazıcı olarak onu seçip çıktı alacaksın. Ayarlarını da en kalite olarak yapacaksın. 

Fakat, ne kadar kaliteli yaparsan yap ILL ye attığında içi hatch olan nesnelerin çizgi çizgi olacak. 

Bunu engellemenin en direk yolu var mı bilmiyorum. 

İlla ILL’de çalışacaksam şöyle yapıyorum. Autocad’te hatchleri kaldırıyorum. Boyama yapacağım nesneleri join yapıyorum. Join yaparak kapalı obje haline getiriyorum. Daha sonra 2000 autocad DXF olarak kaydediyorum. ILL’ye atıyorum kalanını orda hallediyorum.

En son PDF aldığımda vector olarak kayıt oluyor pırıl pırıl.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 1325 Toplam Mesaj: 10
pdf export kalitesiz kötü autocat