folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Autoit'i İyi Kullanabilen Var Mı?

Autoit'i İyi Kullanabilen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Kamu kurumunda çalışıyorum. 
    Ekranda neredeyse mouse makrosu ile halledebileceğimiz işleri gün içerisinde defalarca yapmak zorunda kalıyoruz.

Biraz kurcaladığımda autoit scripting ile bu yaptığım işleri otomatiğe bağlamak mümkün.
    Kurcaladım biraz ama autoit'i çözemedim adam akıllı..

Aslında istediğim birşey var;
    Ekranda belli bir yere tıklayıp,
    Karşımıza çıkan ekranda oluşturulan görsel üzerinden yazıları okuyup (ocr tarzı birşeye müsade ediyor autoit) yazıda belli koşul var ise bir kısmı kopyalayıp ilgili yere yapıştırıp kaydetmek istiyorum.

Yardımcı olabilecek biri var mı? Ya da ücretiyle destek verirse de talibim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Oyunlar için veya klavye bozulduğu zamanlarda autoit kurtarıcı olmuştur hocam. 

Aynen bahsettiğiniz gibi gündelik ve sürekli tekrar eden ve otomatize edilebilir işler için rpa diye yeni bir işkolu çıktı sanırım.

Uipath, automation anywhere gibi ürünler ile bahsettiğin işleri kolayca sürükle bırak yaparak otomatize edebiliyorsun. Autoitten çok daha stabil. Kendi içerisinde ocr, PDF, Excel, mause/keyboard event hatta tarayıcıdan web scraping, gibi gibi işlemleri içerisinde barındırıyor. Yer yer visual basic ile de programlamayı kullanıyorsun.

Bende çok hakim olmamakla birlikte çok kompleks değilse uipath ile yapıp atayım. Veya sende çok rahatlıkla yaparsın hocam. Sürükle bırak ile flow chart çiziliyor. Başlangıçta karmaşık geliyor arayüzü ama çok karmaşık değildir. Automation anywhere kullanmadım bende hiç.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Oyunlar için veya klavye bozulduğu zamanlarda autoit kurtarıcı olmuştur hocam. 

Aynen bahsettiğiniz gibi gündelik ve sürekli tekrar eden ve otomatize edilebilir işler için rpa diye yeni bir işkolu çıktı sanırım.

Uipath, automation anywhere gibi ürünler ile bahsettiğin işleri kolayca sürükle bırak yaparak otomatize edebiliyorsun. Autoitten çok daha stabil. Kendi içerisinde ocr, PDF, Excel, mause/keyboard event hatta tarayıcıdan web scraping, gibi gibi işlemleri içerisinde barındırıyor. Yer yer visual basic ile de programlamayı kullanıyorsun.

Bende çok hakim olmamakla birlikte çok kompleks değilse uipath ile yapıp atayım. Veya sende çok rahatlıkla yaparsın hocam. Sürükle bırak ile flow chart çiziliyor. Başlangıçta karmaşık geliyor arayüzü ama çok karmaşık değildir. Automation anywhere kullanmadım bende hiç.

Uipath ile bende uğraştım biraz ama sanıldığı kadar kolay değil

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bu dediğin şeyleri parça parça ingilizce aratırsan bunları yapacak kodları bulursun muhtemelen hacım, sonrası da lego birleştirir gibi birleşmek kalır.

autoitte bi tuşu (ya da kısayolu) dinleyip kısayol gibi o tuşa göre çalıştırabiliyosun bişeyleri

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunda dokuman bulamazdan autohotkey de bu tarz birsey daha fazla doküman olabilir onda

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    do_som bunu yazdı

Bunda dokuman bulamazdan autohotkey de bu tarz birsey daha fazla doküman olabilir onda

https://www.autohotkey.com/

Dokümantasyon iyi. Bir bak istersen.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

aynen dediğinizi yaptım hacılar autohotkey'e geçtim. Bunun dökümantasyonu daha fazla.. yine de baya bi ekmek yemek lazım. Resmen bir dil gibi.. ama öğrenince yapacaklarının sınırı hayal gücün.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

Kamu kurumunda çalışıyorum. 
    Ekranda neredeyse mouse makrosu ile halledebileceğimiz işleri gün içerisinde defalarca yapmak zorunda kalıyoruz.

Biraz kurcaladığımda autoit scripting ile bu yaptığım işleri otomatiğe bağlamak mümkün.
    Kurcaladım biraz ama autoit'i çözemedim adam akıllı..

Aslında istediğim birşey var;
    Ekranda belli bir yere tıklayıp,
    Karşımıza çıkan ekranda oluşturulan görsel üzerinden yazıları okuyup (ocr tarzı birşeye müsade ediyor autoit) yazıda belli koşul var ise bir kısmı kopyalayıp ilgili yere yapıştırıp kaydetmek istiyorum.

Yardımcı olabilecek biri var mı? Ya da ücretiyle destek verirse de talibim.

Bahsi geçen Autoit veya Autohotkey ağır gelir dersen ve kısa vade de bu olayı çözmek istersen Macro Recoderi deneyebilirsin anladığım kadarıyla işini fazlasıyla görecektir. 

www.tithack.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

@YekteranBaymedir

der çekilirim :) eskiden güzel şeyler yapıyordu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Uipath akıllı bişeye benziomuş

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 1500 Toplam Mesaj: 10
autoit