Autorun.İnf Dosyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliDumrul
    DeliDumrul's avatar
    Erkek
      Arkadaşlar, bilgisayardaki sabit sürücülere erişemiyorum. C ye veya D'ye tıkladığımda karşıma birlikte aç geliyor. yani c'yi ve d'yi hatta harici harddisk olan f'yi de uzantısı bilinmeyen dosya olarak görüyor. Daha önce benzer bir sorun başıma gelmişti c'ye yerleşen autorun dosyasını silerek çözmüştüm. Şimdi sabit disklerde autorun dosyası gözükmüyor. Klasör seçeneklerinde tüm ayarlar açık hem gizli dosyalar için olan hemde işletim sistemi dosyaları için olan. Bende bu yüzden autorun.inf'i çalıştıra yazarak çalıştıyorum. Gerçekten de içi boş değil. İçini silip kaydetmeyi denediğimde autorun.inf yaratılamıyor dosya salt okunur diye bir hata veriyor. Ne yapmak gerek ?

Dünya gözümde kerbeladır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalfa
    kalfa's avatar
    Erkek

hoca ms-dos'u aç

hangi sürücüyse artık  del autorun.* /f /a /s /q yap enter de siler 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Önce güncel bir virüs programı ile taratın bulduğu virüsleri silin. Fakat bu virüsün silinmesi gereken bir dosyası daha var ama program bunu silmez onu siz elle silmeniz gerekli bunun için; Araçlar> Klasör seçeneklerinden "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğini iptal edip, autorun dosyasını silin, bilgisayarınızı yeniden başlatın
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    Büyük ihtimalle Fujacks virüs. Antilerin çoğu temizler ama bunun için nod u tavsiye ederim. Genelliklle flash bellek üzerinden sızıyor. Şayet kullanıyorsan flashında da vardır onuda temizleyiver.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    Büyük ihtimalle Fujacks virüs. Antilerin çoğu temizler ama bunun için nod u tavsiye ederim. Genelliklle flash bellek üzerinden sızıyor. Şayet kullanıyorsan flashında da vardır onuda temizleyiver.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliDumrul
    DeliDumrul's avatar
    Erkek

kalfa birader, o dediğin şekilde autorun dosyasını siliyor. Fakat kendsini hemen yeniden üretiyor. Regedit'teki kaydı nerde onu da bilmiyorum. Essan "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" zaten seçili değil ona rağmen C'de göremiyorum. Bu arada sistemde nod32'de var.. :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Şunu indirip cift tiklar misin?

http://alqoliq.googlepages.com/kill_autorun_vbs.rar

Belkim duzelir..

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek
    not defterini aç "autorun.inf" ismiyle farklı kaydet de yer olarak açılmayan diski göster değiştilsin miye evet de bilgisayarı yeniden başlat açılır

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

bi de hazır konu açılmışken sorayım bu klasor seçeneklerindeki değişiklikler kaydolmuyo bunun için bi çözüm bulan var mı

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliDumrul
    DeliDumrul's avatar
    Erkek

Klasör seçeneklerinde görünümdeki değişiklikleri bütün klasörlere uygula diyerek kaydetmiş oluyorsun. Genel sekmesinde yaptığın değişikliklerde zaten bütün klasörlere uygulanıyor.

Birde  boş autorun'ı kaydettim. Sabit sürücülere tıkladığımda birlikte açma sorunu kalktı ama şimdi de çift tıkladığımda arama penceresi açıyor :Ç.

http://img292.imageshack.us/img292/8603/aramt7.jpg

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

1-bilgisayarıma sağ tuş tıkla, yönete gel. açılan pencereden disk yöneticisine gel. orada bu bölümlerin üzerine geldiğinde, raw yazıyorsa, format atmaktan başka çaren yok

2-klasör seçeneklerinden "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğinin önündeki işareti kaldır.d ve e nin içinde gizli beş adet dosya olabilir. Bittorrent.exe , RavMonLog, msvcr71.dll,AUTORUN ve Thumbs.db.böyle dosyalar varsa onları sil. bittorent silinmezse önce görev yöneticisinden sonlandırıp sonra sil.varsa c:/windows daki bittorrent.i de sil.yine silinmezse herhangi bir live cd ile aç makinayı öle sil...

3- başlat>çalıştır>regedit
    HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ shell
    buraya gel, şimdi sağ taraftaki Default değeri "none" değilse "none" yap.
    aynı işlemi
    HKEY_CLASSES_ROOT\ Drive\ shell
    için de yap.
    Ayrıca;
    HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell
    'e gel,sağ taraftaki default değeri "open" değilse "open" yap.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
Toplam Hit: 7485 Toplam Mesaj: 11