folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Ayni Localhost Uzerinden Farkli Makinalarda Calismak

Ayni Localhost Uzerinden Farkli Makinalarda Calismak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba,

programlama yaptigim 2 farkli bilgisayar var. birinde yaptigim işe digerinde de aktif olarak istedigim zaman devam edebilmek, erismek istiyorum. Dropbox vs. İle ugrasmadan dosyalari es zamanli guncelleyen bi sistem var mi bildiginiz ?

bu arada dil PHP

tesekkurler.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

ne programlıyosun ?

edit: dil olarak yani?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    freudSusHaksizsin bunu yazdı

ne programlıyosun ?

edit: dil olarak yani?

Php hocam. Unutmusum yazmayi

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Wamp kullanarak okuldaki localhostu tüm ağa yansıtmıştım. Ayar dosyalarında bi kaç değişiklik yapmıştım şuan tam hatırlamıyorum.

Eğer böyle bir şey yaparsan ve Filezilla FTP kurarsan localhost'a FTP ile erişebilirsin.

Daha sonra hamachi gibi bir şey ile o ağa bağlanıp onun localhostu kullanabilir misin bilmiyorum denemek lazım.

Sadece teorik olarak düşündüm. :)

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Wamp kullanarak okuldaki localhostu tüm ağa yansıtmıştım. Ayar dosyalarında bi kaç değişiklik yapmıştım şuan tam hatırlamıyorum.

Eğer böyle bir şey yaparsan ve Filezilla FTP kurarsan localhost'a FTP ile erişebilirsin.

Daha sonra hamachi gibi bir şey ile o ağa bağlanıp onun localhostu kullanabilir misin bilmiyorum denemek lazım.

Sadece teorik olarak düşündüm. :)

hocam ftp olayıyla uğraşmak istemiyorum işte. yoksa herhangi bir hosta atıp, o host üzerinden aktif olarak işimi devam ettirebilirim :) benim aradığım şey, hangi bilgisayarda ne değişikliği yaptıysam otomatik olarak diğeri internete bağlanınca o değişikliği o makinaya da uygulasın. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

benim evimde sunucu olarak kullandığım linux kurulu makinam var, bütün projelerim vs onun üzerinde.

sende arkadaşın dediği gibi bilgisayarlardan birine  ftp kur, kullandığın ide yide ftp den çalışmaya ayarla (netbeans kullanıyosan php application from remote server" dediğinde yaparsın bunu mesela)

zaten kullandığın ide her kaydettiğinde ftp den bağlanıp dosyayı günceller

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek

github kullanabilirsin.

never say never...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

peki birşey daha sorayım,

mac miniler var http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/mac_mini ,

bundan alayım sunucu olarak kullanayım diyorum. hem yer kaplamaz, sessiz. mantıklı olur mu sizce bunu server olarak kullanmak ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Birinin diskini diğerine network diski olarak tanıt oradan çalış

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 1515 Toplam Mesaj: 9