folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Babil.Com Rezaleti Ve Yardım

Babil.Com Rezaleti Ve Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

İyi günler dostlar, 

Ağustos kampanyası bitmeden babil.com'dan, iki farklı hesaptan sipariş geçtim. Gelen ürünlerden beş tanesi hasarlıydı. Bu ürünler farklı iki hesaptan alındığı için gönderdikleri gibi kargoladım. Fakat kitapların üçünde herhangi bir kusur bulamadıklarını(ne hikmetse naylonu kalkmış), diğer ikisinde ise hata olduğunu kabul edip, temin edilemiyor diyip bana sormadan para iadesi gerçekleştirdiler. Bu adamlara ben fatura kağıdında para iadesi yapılsın diye yollamadım. Bana sormadan, fikrimi almadan para iadesi yapmaya hakları var mı? Gösterdikleri gerekçe temin edilemiyor, fakat sitelerinde iki kitap içinde temin edilemiyor ibaresi yazmıyor.  Verdikleri cevap tekrar sipariş geçebileceğim yönünde. Gerizekalılara diyorum ki " Bakın, indirimli aldığım kitabı neden tekrar tam fiyata alayım. Salak mıyım ben?" Sonrasında ise mıy mıy mıy. Şimdi bu adamlara öyle bir nefret doluyum ki var mıdır bunun çözümü? Gelen üç kitapta ise kusur var fakat daha kartonu bile açmadım tüketici hakem heyetine gitme düşüncesi ile. Aşağıdaki konuşmalar gözünüzün önünde.

Kitap görselinde köşelerde gördüğünüz gibi naylon kalkması var ve buna rağmen kusursuz olarak gördüler değişim yapmadılar.

absconder tarafından 09/Eyl/15 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Valla 100 tl ye yakın olan kitabı 93 tl ye aldım 50 tl iade aldım memnunum bu 6.alışverişim oldu.

Kargolamala şekilleri de çok hoşuma gitmişti kitabın hasar görmesi imkansızdı.

Şanssızlık olsa gerek.

Babili seviyorum şahsen.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Valla 100 tl ye yakın olan kitabı 93 tl ye aldım 50 tl iade aldım memnunum bu 6.alışverişim oldu.

Kargolamala şekilleri de çok hoşuma gitmişti kitabın hasar görmesi imkansızdı.

Şanssızlık olsa gerek.

Babili seviyorum şahsen.

Hocam sürekli aynı şey olur mu ya? Haziran'da iki sipariş geçtim aynı sorun ses çıkarmadım. Ağustos'da da aynı sorun ses çıkarmayacaktım fakat müşterilerini iplemeyişleri benim sinir katsayımı arttırdı. Cevap verme tarihlerine de bakar mısınız? Sanki çok yoğunlar. Ne twitter'dan, ne e-posta'dan dönüş zor geliyor kendilerine.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SquarT
    SquarT's avatar
    Erkek

Bende aldim kitapları resmen cam kaplar gibi kaplamislardi hatta ekstra bi kitap ta hediye gelmişti. Bir sürü kitap ayiraci falanda vardi. Iyiydi yani.. Demek süreci iyi yonetemediler senin olayda.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    SquarT bunu yazdı

Bende aldim kitapları resmen cam kaplar gibi kaplamislardi hatta ekstra bi kitap ta hediye gelmişti. Bir sürü kitap ayiraci falanda vardi. Iyiydi yani.. Demek süreci iyi yonetemediler senin olayda.. 

Evet kampanyanın ilk başında öyleydi. Bana da hediye kitap yollamışlardı, fakat kusurluydu bazıları. İlk iki siparişte ses çıkarmadım ama şu anki yaptıkları tam bir terbiyesizlik. Bana sormadan nasıl iade yapma hakkı tanıyorlar kendilerinde? Yok mudur kitapları geri almanın yolu hocalarım? İlk iletideki son görsel düzenlenmiştir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkrp
    mkrp's avatar
    Erkek

ya kitabın görselini nabcaksın köşesine kahve izmarit koyup foto mu çekicen abartıyorsun bence

İnsanlar kahramanları oynuyorlar; çünkü korkaklar. Azizleri oynuyorlar; çünkü kötü ruhlular. Suikastçıyı oynuyorlar; çünkü yanıbaşlarındaki komşularını öldürmek için yanıp tutuşuyorlar. İnsanlar oynuyorlar ; çünkü doğuştan yalancılar!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

hocam fotolara göre abartı bi durumu yok. karton kapak zaten sen alıp kullanmaya başladıktan sonra 3-5 açıp kapatmaya yine öyle izler kalacak bence.

hasar diyince yırtık, eksik sayfa sandım.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    mkrp bunu yazdı

ya kitabın görselini nabcaksın köşesine kahve izmarit koyup foto mu çekicen abartıyorsun bence

Hocam daha önce de dediğim gibi haziran ayında verdiğim ayında da aynı sorun oluştu ses çıkarmadım. Önceki mesajlarımda da yazdığım gibi e-posta ve twitter üzerinden bunlara yazmama rağmen ses çıkarmayışları beni sinirlendirdi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

şikayetvar, sosyal medya, email üzerinden yardır bakalım. bu arada hakem heyetine git bilgi al, oluru varsa ve bu üçlemeden sonuç çıkmazsa şikayet edersin. lakin heyet bende 6 ayda sonuç vermişti (bilgisayar) yani beklediğine değmeyebilir.

yine de seni rahatsız edecek şekilde olmamalıydı aldıkların, hakkın olduğuna inanıyorsan, vaktin de varsa uğraş derim.

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bende enpara kampanyasından yararlandım, çok özenli gönderildi kitaplar. Abim de almıştı, onda da sorun yoktu. Kötü şans sanırım seninkisi, ama öyle çokta abartılacak bişey değil :)) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

bende adamlarin yerinde olsam aynisini yapardim hocam kusura bakma

seninki biraz abartı olmus. adamlarda madem begenmiyorsun al parani git demek istemisler

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 1463 Toplam Mesaj: 11
kitap