folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bakaya Durumunda Yurtdışı Giriş Çıkış Hakkında

Bakaya Durumunda Yurtdışı Giriş Çıkış Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Evet bir süredir tecil vs. konuları azaldı azıcık renklendiriyim ortamı dedim. Tabi şaka. Şimdi şöyle bir durum var. 2018 Ocak'da Yüksek Lisans'dan tecilim dolacak. Başka bir bölüme kayıt yaptırıp yaşım yettiğince askerliği erteleticem. Ancak artık yurtdışına kapağı atma çalışmalarına başlamak istiyorum. Tek kafamı karıştıran yurtdışına çıktığımda Yüksek Lisans'dan atıldıktan sonra asker kaçağı durumuna düştüğümde ülkeye giriş çıkışlarımda başıma ne gelebilir? Malum ölüm var kalım var. 3 sene boyunca kesintisiz gittiğim ülkede kalabilir miyim bilmiyorum. Şöyle bir elinde net bilgisi olanlar aydınlatsada kafamız rahatlasa.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Evet bir süredir tecil vs. konuları azaldı azıcık renklendiriyim ortamı dedim. Tabi şaka. Şimdi şöyle bir durum var. 2018 Ocak'da Yüksek Lisans'dan tecilim dolacak. Başka bir bölüme kayıt yaptırıp yaşım yettiğince askerliği erteleticem. Ancak artık yurtdışına kapağı atma çalışmalarına başlamak istiyorum. Tek kafamı karıştıran yurtdışına çıktığımda Yüksek Lisans'dan atıldıktan sonra asker kaçağı durumuna düştüğümde ülkeye giriş çıkışlarımda başıma ne gelebilir? Malum ölüm var kalım var. 3 sene boyunca kesintisiz gittiğim ülkede kalabilir miyim bilmiyorum. Şöyle bir elinde net bilgisi olanlar aydınlatsada kafamız rahatlasa.

heh benim askere gitme hikayem :) bende bakaya durumuna düşmüşüm tabi haberim yok Türkiye' ye girerken bi sıkıntı çıkmadı muhtemelen o dönemler (2007) gözden kaçtı neyse 1 ay falan tatil yapıp tekrar çıkıyordum ki hava alanında sizi biraz bekletebilir miyiz dediler tabi dedim (yolda hava alanına giderken check in yapamadım zamanı kaçırmamak için biraz hızlı gitmiştim o yüzdendir diye tahmin ediyordum en fazla ceza keserler, ehliyet, ruhsat v.b.) neyse odaya asker abiler geldi dedim bu işte bi terslik var sonra beni aldılar askerlik şubesine götürdüler oradan askeri hastaneden sağlam raporu falan alınıp, oradan da sülüsü eline veriyorlarmış ki Allah' tan general bi tanıdık araya girip yurtdışına çıkmayacak ama 10 gün sonra gidecek askere diyerek zorla izin koparmıştı ne oldu 10 gün sonra askere gittim :) denkliğimde olmadığından dolayı 15 ay askerlik yaptım :D 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

heh benim askere gitme hikayem :) bende bakaya durumuna düşmüşüm tabi haberim yok Türkiye' ye girerken bi sıkıntı çıkmadı muhtemelen o dönemler (2007) gözden kaçtı neyse 1 ay falan tatil yapıp tekrar çıkıyordum ki hava alanında sizi biraz bekletebilir miyiz dediler tabi dedim (yolda hava alanına giderken check in yapamadım zamanı kaçırmamak için biraz hızlı gitmiştim o yüzdendir diye tahmin ediyordum en fazla ceza keserler, ehliyet, ruhsat v.b.) neyse odaya asker abiler geldi dedim bu işte bi terslik var sonra beni aldılar askerlik şubesine götürdüler oradan askeri hastaneden sağlam raporu falan alınıp, oradan da sülüsü eline veriyorlarmış ki Allah' tan general bi tanıdık araya girip yurtdışına çıkmayacak ama 10 gün sonra gidecek askere diyerek zorla izin koparmıştı ne oldu 10 gün sonra askere gittim :) denkliğimde olmadığından dolayı 15 ay askerlik yaptım :D 

has.sktir :D :D 

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Tek mesajla konu çözüme kavuşmuş. Ne güzel :-) 

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Tebliğ imzalarsin en kötü hocam

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Denkliğinde olmamak ne demek hocam anlamadım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Şimdi benim penceremden bir bakmanizi rica ediyorum.

Univ 2. Siniftan beri çalışıyorum. Okul bitti kendi sirketimi kurdum, evlendim, çocuğum olacak. Yurtdışı bağlantılı işlerim. Hanım yabanci ve kimsem yok bu tarafta.

2 günlük iş için yurtdışına çıkmak isterken askere alindigimi düşünün. 6 ay kim bakacak amk şirkete, hanıma, çocuğa? Askerden döndüğümde vergi cezaları vs bile kol gibi birikmiş olur.

Lisans eğitimini bitirmiyorum ama 1 sene sonra iş sakata binecek tecil bitecek.

Ha ben ne yapacam? Yurtdışına gidip geri gelmeyecem. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bunla ilgili benzer konu acmistim hocam.. bakaya tam nedir bilmiyorum ama ben kacak görünüyorum suan ve türkiye'ye giremiyorum. Aslinda askerlik subesinini aradigimda gelebilirsin seni tutuklayip götürmeyiz demesine ragmen, elcilik calisani, birini tutukladiklarini ve serbest birakmalari icin baya ugrastiklarini söyledi ki adamin tecilini yaptiklari halde (sistemdeki arizdan kaynakli) Ben kendimi riske atmamak icin türkiye'ye gitmiyorum. Dövizli askerlik süresinin dolmasini bekleyecegim..

Türkiye'de okuyorsan y. lisans sonrasi 1 yil tecil etme olayi var, ayrica y.disinda da bir yerde doktora vs basvurusu yapabilirsin.. Yoksa ya risk alip gireceksin ya da 3 yil calistiktan sonra dövizli askerlige basvuracaksin. Birilerinin "bana bi sey olmadi" demelerine aldirma. Cünkü bu isten dolayi yakalananlar var zaten burdan bir arkadas da demis. O yüzden ben risk almadim, geri kalani senin bilecegin is.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 983 Toplam Mesaj: 8
askerlik tecil bakaya