Balkan Turu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar ailemi bayram sonrasında 4-5 günlük bir Balkan turuna yollamayı düşünüyorum. Gitsinler azıcık gezsinler güzel vakit geçirsinler falan filan.

Daha önce kendim o taraflara gitmedim ve iş yüzünden ben yanlarında olmayacağım o yüzden tur ile yollayayım diyorum. 

Daha önce bu taraflara tur ile giden oldu mu? Geri dönüşler nasıl olumlu olumsuz yanları nedir? 

Aramızda tur/seyahat iş yapanlar veya tanıdığı olanlar var mı fiyat konusunda yardımcı olması adına.

Benim baktıklarım da makul sayılabilecek fiyatlar otobüs ile olan turlar. Onlarda da bir sırada 4 koltuk oluyor. 5 gün boyunca otobüs ile seyahat bilmiyorum bizimkileri yorar mı? 

Uçaklı olanlarda kişi başına fiyat oldukça artıyor (zalımlar tüm fiyatlar euro üstünden, haklılar gerçi sorun bizde 1euro=4TL)

Tarih olarak 2 temmuz sonrası 15 temmuz öncesi bir zaman aralığı uygun bizimkiler için. Öncesinde bayram sonrasında düğünler vs var :/

Gidenler, görenler, fikri olanları şöye beri alalım. Belki ailesine veya kendisine düşünenlerde çıkar onlara da faydası olur.

###

Araç kirala fantazisine girecek durumumuz yok seyahat için veya kendi aracımız ile gitme gibi.

Kardeşim yanlarında olacak ingilizce biliyor bu yüzden acaba gidiş dönüş biletini uçak ile alıp rehber tur olmadan kendimiz mi bi plan yapsak diye düşündüm ama çok pahalı ve yorucu olur gibi geldi.

Maksat yeşillik olsun olduğu için, internette yazan "turlar ile asıl görmen gereken yerleri görmüyorsun" vs gibi yorumları çokta önemsemiyorum.

Aynı veya yakın tutara yunan adaları turları vs var ancak geneksel aile yapımıza uygun düşer mi, rahat eder mi emin olamadım?

Niye Balkanlar??

En yakın orası var :))) hem mesafe hemde insan olarak. Bosna Hersek, Makedonya taraflarına giden tüm arkadaşlarım hep olumlu şeyler anlattılar. 

###

heza tarafından 29/May/17 15:17 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

güzelliğe doyarlar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Hangi Tur şirketi ve temmuz ayı faiş fiyat aylarıdır dikkat etmende fayda var. Turlar belli ücretleri karşılıyor ama ekstra turlar oluyor onlar fiyat alınıyor. balkanlar güzeldir bende gidecektim bu sene herşey hazırladım taki a.... iş yeri tüm izinleri iptal edene kadar. herşey iptal etmek zorunda kaldım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Hangi Tur şirketi ve temmuz ayı faiş fiyat aylarıdır dikkat etmende fayda var. Turlar belli ücretleri karşılıyor ama ekstra turlar oluyor onlar fiyat alınıyor. balkanlar güzeldir bende gidecektim bu sene herşey hazırladım taki a.... iş yeri tüm izinleri iptal edene kadar. herşey iptal etmek zorunda kaldım.

Hocam şu an firma net değil jolly ets anitur tatil.com vs ne varsa bakıyorum, fiyat alıyorum otobüs ile 179-190€ civarında. Dediğin gibi dahil olan olmayan hizmetleri belirtiyorlar. Tur işine fransız olduğum için (ilk defa ihtiyaç oldu) bakınıyorum ışte.

@yunusdogan inşallah hocam bende öyle olmasını umuyorum.

heza tarafından 28/May/17 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

gündüzcüler için up olsun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Makedonyaya ya gittim.Ya öle ahım şahım yerler yok görülcek.Ama kızları çok güzel hacı :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Yunan Adaları'na geçen sene yazın gittim. Ets'den vizesiz gemi turu, çok pahalı değildide. Genç olarak ben beğendim ama onlara uyar mı bilemiyorum :)

Wingardium Leviosa
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

Balkan turu muhteşem - karadağ-hırvatistan-bosna hersek- mükemmel zaman geçirirler.

Laaaaaan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Kardesin eger gidilecek yerlere onceden bakip  gezdirebilecek ise aslinda yorucu değil. Bookingden otel ayarla tripadvisordan gezilecek yerlere bak ucakla git aralarda tren otobus ucak kullan sehrine gore. Foursquare ile yeme icme mekani ayarla. Bir iki blog oku gitmeden once. Genelde insanlar boyle yapiyor :) kardesine bagli. Ama o yastaki onsanlar icin elbette genellikle turlar daha uygun olabiliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

Kardesin eger gidilecek yerlere onceden bakip  gezdirebilecek ise aslinda yorucu değil. Bookingden otel ayarla tripadvisordan gezilecek yerlere bak ucakla git aralarda tren otobus ucak kullan sehrine gore. Foursquare ile yeme icme mekani ayarla. Bir iki blog oku gitmeden once. Genelde insanlar boyle yapiyor :) kardesine bagli. Ama o yastaki onsanlar icin elbette genellikle turlar daha uygun olabiliyor.

Kardeşimin belirttiğim tarih aralığında okulu olacağı için onun da pek vakti yok (seyahate katılmak dışında :) ), yoksa cevvaldir araştırır eder ama gezip eğlenmek yerine kendini paralar organize edecem diye :))  Vakit geniş ve bende gidebiliyor olsam dediğin gibi yapabilirdim ama işte kısıtlı zaman ve şartlar altında sorunsuz keyifli bir seyahat olsun istiyorum onlar için. Otobüs ile gidilen turlarda akşamları otellerde kalınacak ama istanbuldan samsuna otobüs ile giderken bile yoruyor beni seyahat nasıl olur acaba? Lisede Doğu gezisine gitmiştik okulca gayet keyifliydi arkadaşlar vs yol çok yormadı ama ergendik sonuçta o zamanlar :)) 50lerindeki insalar için olay nasıldır kestiremiyorum :))) onlar içinde tecrübe olur en kötü. Azıcık gezsinler iki yer görsünler farklı bir ortama girsinler.

Şimdilik böyle yapayım da severlerse seneye başka bir plan yaparım artık onlara. 

edit:

http://www.tatil.com/tur/balkan-uclusu-yunanistan-makedonya-bulgaristan-9995?t=3

Jolly tur üstteki paket içeriğine benzer bir tura 179€ dedi kişi başı. Beklentimin aksine şimdilik en uygun fiyatı jolly verdi. ets ani vs daha pahalı.

heza tarafından 29/May/17 15:25 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2015 Toplam Mesaj: 10
balkanlar seyahat seyahat yurt dışı tur