folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Balkonuma Düşen Güvercin İçin Yardım

Balkonuma Düşen Güvercin İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaka arkadaşlar bugün işteyken bizim balkona küçükken beslemiştim aklımda kaldığıyla heralde miski cinsi diye tabir edilen bir güvercin düşmüş ben ona benzettim  evde mısır vardı bulgur vardı bir de ekmek ıslattım verdim ama 
    hayvan paso tek ayağının kaldırıyor ve gözü çok kötü gözünde ki ya ur yada karga martı saldırmış sanırımiçim parçalandı gözünü görünce

istanbul küçükçekmece sefaköy taraflarındayım bu bölgeye yakın arkadaşlar varsa güvercin besleyen iyileştirebilirse vereyim elden iyi olur ben bakamıyorum yerim yok daha doğrusu 

SeRDaR tarafından 26/Ağu/16 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Dostum o kusu gunesli bi anda guzelce derin bi suya daldir bi iki defa yikansin. 

Yumusatici krem falan ne varsa ondan sur yuz kismina. Oda yoksa zeytin yagi sur.

Ayak kismi duzelir yeniyse. Vitamin varsa evde suya karistir icir enjektorle falan sık.

Nohut al findik ceviz agzinda gevele ve iyice oguttukten sonra sulu degilse hafif suya daldir at kusun agzina.

Iki gune iyilesir veya olur. Kanatlilar cok hassastir. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

10 sene güvercin besledim. Patlatmalik misir varsa elinde ondan ver ekmek falan verme. Buğday varsa buğday verebilirsin. Gözü hakikaten fena olmuş hayvanın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    makets bunu yazdı

10 sene güvercin besledim. Patlatmalik misir varsa elinde ondan ver ekmek falan verme. Buğday varsa buğday verebilirsin. Gözü hakikaten fena olmuş hayvanın

Hocam bir nezle diyorlar bir mantar diyorlar ne yapılması gerek acaba çaya batırılmış pamukla filan temizlesem mi acaba ?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

evde antibiyotik varsa toplu ignenin ucunun yarisi kadar kucuk bir parca toz edip cay kasigi ile icir. Enfeksiyon varsa gecirir diye dusunuyorum bikac gun yap bunu. Besleme konusuna gelince cok dikkat et verdigin sey bogazina yapisabilir yutamaya bilir ölür. Basima geldi cünkü günlerce üzülmüştüm imkanin varsa veterinerden yardim al 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

gördüğüm kadarıyla cinsi miski. keneviri çok severler. buğday falan da yerler. aç kaldığı zaman her şeyi yer zaten. gerçi o sorun değil de gözü için mutlaka veteriner ya da etrafta güvercin besleyen birileri varsa onlardan yardım al.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam antibiyotik merhem varsa göz kenarlarına sür, gözüne pek değdirmeden, başkada aklıma birşey gelmiyor. Kedilerde bunu yapardık 2 günde hemen toparlıyordu. eczaneye sor sana uygun birşey verirler pek pahalı birşey değil

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

bende bır tane buldum cocuklar bırakıyordu hasta aldım su ıcırdım bulgur  koydum onune duruyor kutuda ucamıyor sıcak yemıs olabılır bırazda hırpalanmıs gıbı hayvan dursun bakalım sekerlı su ve vıtamın takvıyesı yapacagım bıraz kendıne gelsın urkutmeyeyım hayvanı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gözüne teramycin krem filan sürdü babam besledik ettik gözü biraz toparlandı  bakalım iyiyce iyiyleşsin fotosunu paylaşırım 

Toplam Hit: 2325 Toplam Mesaj: 9
güvercin miski yaralı güvercin hasta güvercin