folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bant Genişliği Önceliği

Bant Genişliği Önceliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek

Merhaba,

Sorum network konusunda deneyimli müridlere.

Aynı anda torrent ,gdrive,yandex disk vb. üzerinden download yaparak 
    İnternet hattımı yoğun şekilde sıkıştırıyorum. 

bu yoğun trafik esnasında browser üzerinden web sitelerini gezerken veya IP tv izlerken doğal olarak çok yavaş ve donarak işlem yapabiliyorum. Mecburen yoğun trafik tüketen uygulamaların hızını limitleyip diğerlerine boşluk yaratıyorum.

Ancak dikkatimi youtube çekiyor, enteresan şekilde bant önceliğini alabiliyor. 1080p ve 2k da donmadan görüntü akışını sağlayabiliyor.. (görüntü kalitesini sabitliyorum. otomatik kaliteyi düşürmüyor.)

Trafiği "netlimiter" üzerinden takip ediyorum diğer uygulamaların hızı azalıyor ve youtube akışına odaklanabiliyor. Dolayısıyla hattım ne kadar yoğun olursa olsun youtube üzerinden görüntü açıtığımda diğer uygulamaları kısıtlamam gerekmiyor. 

Youtube un bu önceliği nasıl sağladığını merak ediyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

chromedan kaynaklanıyor bende hız konusunda sorun yaşıyordum 480 e alıyordum 1080e cekiyordu falan hattı emcukluordu bunu kullanıyorum problemim yok artık.

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal?hl=tr

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

chromedan kaynaklanıyor bende hız konusunda sorun yaşıyordum 480 e alıyordum 1080e cekiyordu falan hattı emcukluordu bunu kullanıyorum problemim yok artık.

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal?hl=tr

Android tv (mibox) üzerinden youtube u açtığımda da aynı sonucu verdiği için bu konuyu açtım.
    Ayrıca operayı da aktif kullanıyorum sonuç değişmiyor. bu yüzden network ile ilgili olduğunu düşünüyorum..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    kanoonline bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

Android tv (mibox) üzerinden youtube u açtığımda da aynı sonucu verdiği için bu konuyu açtım.
    Ayrıca operayı da aktif kullanıyorum sonuç değişmiyor. bu yüzden network ile ilgili olduğunu düşünüyorum..

kullanıcı adı beynimi yaktı amk gece gece. 

ben de tam tersinden muzdaribim.  Üstüne cFos Speed kullanıyorum ve QoS olmadan QoS efekti veriyo pcye özetle ne ne kadar bandwith alsın ayarlayabiliyorsun da, bişiler indirirken chrome kendinden geçiyor.  Bişiler indirirken vakit değerlensin diye huzurla bi hotzbir çekemiyorum aq 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Paketlerin, özellikle ağ akışı paketlerinin yeni cihazlarda QoS'da önceliği var; mesela Youtube değil Dailymotion'a veya Tahritube'a gir yine önceliği bunlar alacaktır

Toplam Hit: 683 Toplam Mesaj: 5
network youtube youtube bant bantgenişliği kısıtlama