folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Basit Botları Kullanmak İçin Sunucu İhtiyacım Var Ama Bilgim Yok.

Basit Botları Kullanmak İçin Sunucu İhtiyacım Var Ama Bilgim Yok.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

herkese merhaba.

Discord Twitch Steam vs üzerinde çalışan botlar yazdım. Laptoptan çalıştırıyordum takılıyorlardı ancak bu ay 304 tl elektrik geldi. 240 falan geliyordu normalde :D

Dedim noluyoruz ve annem fena kızdı boşuna açık bırakıyorsun pcyi falan.

Neyse uzun lafın kısası bir sunucu vs alayım diyorum ve orada kalsın.

Microsoft'un var Azure'du sanırım adı.
    Amazonun var AWS(almışım daha önce. Süresi bitmiş kredi kartı istiyor)
    Başka servislerde vardır tabii ki.

Sorum şu: Bu basit get post vs işlemi yapan 5 adet botu çalıştırabileceğim bir sunucuya ihtiyacım var. Kodları geliştirdikçe Exe'yi atayım çift tıklayayım çalışsın yormasın beni :D. Loglama vs işlemleri ben yapıyorum zaten. Haftada 1 mail atar bana bende fixlerim vs vs

Nasıl bir yol izlemem lazım ? Microsoft'a vereyim mi kredi kartı bilgilerimi ? 1 yıl sonra çekmesin 1000dolar para benden :D

Yada Amazon AWS'ye mi versem bilgileri, siz ne önerirsiniz ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Linux platformlari icin gelistirdigin yazilimlar icin heroku kullanabilirsin. Free tier ay sonuna kadar idare eder 1 instance ile.

Ya da ogrenciysen github students pack ile 50$ digital ocean kuponundan faydalanabilirsin. 50/5'ten 10 ay idare eder seni.

end tarafından 13/Oca/21 19:24 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Heroku free tier ay sonuna kadar idare eder 1 instance ile.

Olayı ne hocam bunun ? Okudum hızlıca. Aylık 550 saat normal kullanım( 30gün * 24 saat = 720 saat)  yapıyor. 10 gün kapalı mı kalacak yani?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı

Olayı ne hocam bunun ? Okudum hızlıca. Aylık 550 saat normal kullanım( 30gün * 24 saat = 720 saat)  yapıyor. 10 gün kapalı mı kalacak yani?

Soft limitleri var, 50 saat kadar asabiliyorsun. Kartini eklediginde biraz daha artiyor sanirim. Ayrica yine github students packten faydalanarak 2 yillik bakiye alabilirsin hobby tier($7) icin. 168$ veriyor toplamda.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı

Soft limitleri var, 50 saat kadar asabiliyorsun. Kartini eklediginde biraz daha artiyor sanirim. Ayrica yine github students packten faydalanarak 2 yillik bakiye alabilirsin hobby tier($7) icin. 168$ veriyor toplamda.

Ben direk sanal bilgisayar şeklinde istemiştim. Gerektiğinde yüklediğim visual studio ile hemen hızlıca fix yapayım falan. Bu Heroku sanırım böyle birşey değil anladığım kadarı ile.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

-

AslanAmca tarafından 13/Oca/21 20:46 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı

Ben direk sanal bilgisayar şeklinde istemiştim. Gerektiğinde yüklediğim visual studio ile hemen hızlıca fix yapayım falan. Bu Heroku sanırım böyle birşey değil anladığım kadarı ile.

Git nedir arastir, gerektiginde 2 saniye icinde koca projeni yeniden pushlayip aninda build ettirebilirsin :)

dosyalarini kaybettiginde de master reponu pull'layip local bir clone olusturarak devam edersin falan filan.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı

Git nedir arastir, gerektiginde 2 saniye icinde koca projeni yeniden pushlayip aninda build ettirebilirsin :)

dosyalarini kaybettiginde de master reponu pull'layip local bir clone olusturarak devam edersin falan filan.

Biliyorum biraz Git'i. Yazdıklarımı pushlayım commitleyip vs vs işlemler yapabiliyorum ancak benim kafamdaki böyle ip adresini gireiym, şifremi gireiym bilgisayar açılsın karşıma. Bir kaç kod yazayım test edeyim sonra exe'yi çalıştırayım şekliydeydi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    end bunu yazdı

Biliyorum biraz Git'i. Yazdıklarımı pushlayım commitleyip vs vs işlemler yapabiliyorum ancak benim kafamdaki böyle ip adresini gireiym, şifremi gireiym bilgisayar açılsın karşıma. Bir kaç kod yazayım test edeyim sonra exe'yi çalıştırayım şekliydeydi.

Windows'un executable'larini calistirabilecegin bir rdp baglantisi istiyorsun anlasilan, windows server (os) icin minimum ram gereksinimine bak bakalim madem. Minimum gereksinimleri karsilayacak bir makine kirala, windows kurulumunu yapip akiver. Biraz daha maliyetli olacaktir senin icin bilgin olsun. O isletim sistemi icin lisans ucretini falan da kitliyorlar firmalar fiyata :D

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

windows yerine linux düşünürsen oracle'ın free tier'ına göz atabilirsin ömür boyu bedava 2 adet vps veriyor

Toplam Hit: 1011 Toplam Mesaj: 10
aws vds sanal sunucu