folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Bat Dosyası İle Mail Gönderme

Bat Dosyası İle Mail Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhaba müritler,

Bat dosaysı ile basit mail göndermek istiyorum fakat bir türlü olmuyor, çalışmıyor. internette yazılan codları denedim hiçbiri çalışmadı.

asıl amacıma gelirsek, laptopa webcam uygulaması kurdum yawcam diye. bu uygulama kamerada hareketlenme olursa mail atıyor. laptopu kapı girişine koyacam, eğer biri görerse mail gönderecek. illa bat dosyası olmasına gerek yok fakat yawcam uygulaması bat dosyası çalıştırıyor ya da mail atıyor. mail sistemini orda da çalıştıramadım.

hotmail üzerinden atmaya .alışıyorum. smtp.live.com. ayarladım server olarak portuda 25 denedim 587 denedim çalışmadı

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Mail gonderme hep bir sikinti. En son Gmail kullanmistim.

• Outgoing Mail (SMTP) Server: smtp.gmail.com
    • Use Authentication: Yes
    • Use Secure Connection: Yes (TLS or SSL depending on your mail client/website SMTP plugin)
    • Username: your Gmail account (e.g. user@gmail.com)
    • Password: your Gmail password
    • Port: 465 (SSL required) or 587 (TLS required)

Ama bir sureden sonra buda bok bok problemler cikariyor mail attigin sayiya gore sanirim. Bu seferde Gmail accountundan bir suru ayarlar yapiyorsun "Ben bu accountant mail gondermek istiyorum" demen lazim. Oda ayri bir applicationmus gibi ayni accounta farkli bir sifre yaratiyor sende o sifreyi giriyorsun bla bla... (Not almadim essek kafam) 

------

Edit2: aha buldum linkleri burda 50 bin yere tikla tikla git en sonunda oluyor.

Note: Before you start the configuration, we recommend you set up App passwords for the the desired account. Learn more at Sign in using App Passwords and Manage a user's security settings

-------

Sen milyonlarca mail atmayacagina gore en yukardaki ilk ayarlari yaparsan olmasi lazim...

Bat konusunda ise hicbir fiktim yok.

Edit1: ne yaparsan yap buyuk ihtimal spama duseceksin onuda bil, gonderdigin yerde spama Bak mutlaka.

garga tarafından 09/Ağu/20 10:45 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Mail gonderme hep bir sikinti. En son Gmail kullanmistim.

• Outgoing Mail (SMTP) Server: smtp.gmail.com
    • Use Authentication: Yes
    • Use Secure Connection: Yes (TLS or SSL depending on your mail client/website SMTP plugin)
    • Username: your Gmail account (e.g. user@gmail.com)
    • Password: your Gmail password
    • Port: 465 (SSL required) or 587 (TLS required)

Ama bir sureden sonra buda bok bok problemler cikariyor mail attigin sayiya gore sanirim. Bu seferde Gmail accountundan bir suru ayarlar yapiyorsun "Ben bu accountant mail gondermek istiyorum" demen lazim. Oda ayri bir applicationmus gibi ayni accounta farkli bir sifre yaratiyor sende o sifreyi giriyorsun bla bla... (Not almadim essek kafam) 

------

Edit2: aha buldum linkleri burda 50 bin yere tikla tikla git en sonunda oluyor.

Note: Before you start the configuration, we recommend you set up App passwords for the the desired account. Learn more at Sign in using App Passwords and Manage a user's security settings

-------

Sen milyonlarca mail atmayacagina gore en yukardaki ilk ayarlari yaparsan olmasi lazim...

Bat konusunda ise hicbir fiktim yok.

Edit1: ne yaparsan yap buyuk ihtimal spama duseceksin onuda bil, gonderdigin yerde spama Bak mutlaka.

gmaille denedim mi hatırlamıyorum fakat telefondan telefona hallettim. iphone'a alfred camera indirdim diğer telefonada indirdim. motion detection açtım. herhangi bir hareketlenme olunca diğer telefona bildirim gönderio video ile birlikte.

gmail çalıştı hotmail çalışmadı. gmaille yapacam

Ekerci tarafından 09/Ağu/20 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

gmail bi süre sonra sorun cikartiyor unsecure platform gibi hatalar  veriyor. "allow less secure  applications"  desen de bi süre sonunda  patlıyor.

ben bu durumu çözmek  için  send-pulse dan bir hesap  acip  onu kullanıyorum.

https://sendpulse.com/

rakkoc tarafından 09/Ağu/20 11:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://developers.google.com/gmail/api/quickstart/python

Biraz python bilgin varsa gmail api ile yapabilirsin hocam 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Cmd'den calisan mail programi var, tek bir .exe dosyasiydi adi da mail'di. Vakti zamaninda (10 yildan fazla olmustur) guzel isler yapmistim.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

1. Powershell ile her türlü yaparsın.

Bir tane text dosyasına ve aşağıdaki satırları kendine göre özelleştir ve mail.ps1 olarak farklı kaydet;

$EmailFrom = “xxxx@gmail.com”
    $EmailTo = “gonderilecek@mail.com"
    $Subject = “test mail
    $Body = “deneme”
    $SMTPServer = “smtp.gmail.com”
    $SMTPClient = New-Object Net.Mail.SmtpClient($SmtpServer, 587)
    $SMTPClient.EnableSsl = $true
    $SMTPClient.Credentials = New-Object System.Net.NetworkCredential("gmail_hesabı", "gmail_sifresi")
    $SMTPClient.Send($EmailFrom, $EmailTo, $Subject, $Body)

Bu kodlarla oynayarak tarih saat vb değişkenlerde ekleyebilirsin. Daha sonra mail göndermek istediğinde aşağıdaki komutu cmd yaz (veya .bat dosyasından çalıştır);

C:\WINDOWS\system32>powershell.exe -executionpolicy bypass -File "C:\mail.ps1"

2. Linuxdekine benzer 3 party windows command programlarıyla;

http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
    https://github.com/muquit/mailsend

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

1. Powershell ile her türlü yaparsın.

Bir tane text dosyasına ve aşağıdaki satırları kendine göre özelleştir ve mail.ps1 olarak farklı kaydet;

$EmailFrom = “xxxx@gmail.com”
    $EmailTo = “gonderilecek@mail.com"
    $Subject = “test mail
    $Body = “deneme”
    $SMTPServer = “smtp.gmail.com”
    $SMTPClient = New-Object Net.Mail.SmtpClient($SmtpServer, 587)
    $SMTPClient.EnableSsl = $true
    $SMTPClient.Credentials = New-Object System.Net.NetworkCredential("gmail_hesabı", "gmail_sifresi")
    $SMTPClient.Send($EmailFrom, $EmailTo, $Subject, $Body)

Bu kodlarla oynayarak tarih saat vb değişkenlerde ekleyebilirsin. Daha sonra mail göndermek istediğinde aşağıdaki komutu cmd yaz (veya .bat dosyasından çalıştır);

C:\WINDOWS\system32>powershell.exe -executionpolicy bypass -File "C:\mail.ps1"

2. Linuxdekine benzer 3 party windows command programlarıyla;

http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
    https://github.com/muquit/mailsend

hocanın dediklerine ek olarak

3. Gmaill hesabında two auth kapatmak gerekiyor ve https://myaccount.google.com/u/0/security?hl=tr "Daha az güvenli uygulama erişimini" açmak gerekiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı

hocanın dediklerine ek olarak

3. Gmaill hesabında two auth kapatmak gerekiyor ve https://myaccount.google.com/u/0/security?hl=tr "Daha az güvenli uygulama erişimini" açmak gerekiyor.

Aynen, çok doğru söylüyor. pop3, imap gönder/al aktif temen lazım. Aksi durumda hiçbir şekilde atamazsın. Teşekkürler DE5TROY3R :)

cukurova tarafından 10/Ağu/20 00:35 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1781 Toplam Mesaj: 9
mail bat yawcam