Batarya Değişimi Hak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar günaydın,

Bilen bilir, 3 yıldır Asus Zenfone 6 kullanıyorum. Telefonumdan da çok memnunum. Bildiğiniz gibi kullanma süresi uzadıkça bazı sorunlar ortaya çıkıyor. 

Benim sorunum da artık şarjın eskisi kadar uzun omurlu olmaması. Özellikle internette gezinirken şarjı çok çabuk bitiyor. Powerbank taşımak istemiyorum. Batarya da telefona sabit, çıkmıyor. Telefonu da elden çıkartmak istemiyorum. Batarya için çözüm var mı?

Pikacu tarafından 04/Eyl/17 09:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

garanti süresi dolduysa al eline tornavidayı arka kapağı sök bataryanın anakarttaki soketini çıkar yeni bataryayı takıp onun soketini anakarta tak 5 dk lık iş. kaç tane öyle batarya değiştirdim.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

garanti süresi dolduysa al eline tornavidayı arka kapağı sök bataryanın anakarttaki soketini çıkar yeni bataryayı takıp onun soketini anakarta tak 5 dk lık iş. kaç tane öyle batarya değiştirdim.

Bataryayı nereden bulabilirim? Uzun omurlu batarya istiyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=asus+zenfone+6+batarya

http://www.n11.com/telefon-ve-aksesuarlari/cep-telefonu-yedek-parca/batarya?q=asus+zenfone+6

kullanıcı yorumlarına ve satıcının puanına bakarak birinden alırsın artık.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Asusun servisiyle gorusup orjinal al. Pahali olur ama saglam olur. Lg icin orjinal diye aldigim bataryalarin hicbiri isimi gormedi. Servisten aldiklarim cok isimi goruyor .

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

telefoncular rahat takar ya da arkadaşın dediği gibi götürüp servise ücretiyle orjinalde taktırabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zenfone 6'larda sim kart girişleri bataryanın üstünde değiştirmek sıkıntı biraz. O yüzden serviste yaptır derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

garantisi olan telefonun, kullanıma bağlı batarya süresi kısaldığında, yıprandığında firmanın bataryayı değiştirme gibi bi yükümlülüğü var mı yoksa insiyatif mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

garantisi olan telefonun, kullanıma bağlı batarya süresi kısaldığında, yıprandığında firmanın bataryayı değiştirme gibi bi yükümlülüğü var mı yoksa insiyatif mi?

Firmaya göre değişir ama genelde batarya mevcut kapasitesinin %60 ve altına düşerse ücretsiz değişim yapıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Youtubeda bir sürü video var izleyip rahatlıkla yapabilirsin. Sim kart slotu metal bir kasaya bağlı kasanın içinde de batarya olması lazim. Kasanın vidalarini ve sim kartın bağlantı soketlerini soktukten sonra cihazdan ayırıp hafifçe kanirtarak bataryayi sokersin. Yine de yapmadan önce 1-2 tane video izlemende fayda var, puf noktasını yakalarsin en azindan. Kolay gelsin.

Toplam Hit: 1070 Toplam Mesaj: 11
asus batarya zenfone 6