folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bazı Sayfalarda Tek Oturum Yaptırtma

Bazı Sayfalarda Tek Oturum Yaptırtma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Merhaba bir şey soracaktım ama,

Bir tane websayfası var. api üzerinden çalışıyor jwttoken'larla. Token'ları db'de store etmiyorum. 

Bu sayfa içinde bazı yerlerde canlı aksiyonlar var. Görüntülü konuşma, ekran paylaşma, canlı chat, karşıdaki ekranı taklit etme gibi. 

Bunlar odalardan oluşuyor.

Şimdi mesela A kullanıcısı girdi görüntülü konuşmayı açtı. B kullanıcısı girdi. Konuşuyorlar. Her şey çok güzel. Sonra B kullanıcısı puştluk yaptı, gitti cep telefonundan da login oldu. Oradan da girdi görüşmeye. Tabi görüşme soket üzerinden olduğu için bilgisayardan girdiğindeki ses kesildi, cebe geçti. Ama ekranı görebiliyor hala.

Ben istiyorumki, B kullanıcısı ya da A kullanıcısı farklı bir cihazdan o sayfaya girdiğinde, diğer cihazdakini anasayfaya şutliyim.

nasıl yapabilirim?

neverland tarafından 31/May/20 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Görüntü niye cebe geçmiyor?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Socket.IO kullanıyor musun bilmiyorum.

Socket.IO da session mantığını kullanabilirsin. Ben bunu çağrı merkezi ekranları için yapıyordum. Bir kullanıcı aynı anda sadece 1 ekranı açabiliyordu.

Onu da şöyle yapıyordum..

Bir listem mevcuttu bu listede aktif kullanıcılar vardı. Giriş yapan kişi listede var ise adamın socket bağlantısını kapatıyordum.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

video chati neyle yabtın ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Socket.IO da session mantığını kullanabilirsin. Ben bunu çağrı merkezi ekranları için yapıyordum. Bir kullanıcı aynı anda sadece 1 ekranı açabiliyordu.

Bir listem mevcuttu bu listede aktif kullanıcılar vardı. Giriş yapan kişi listede var ise adamın socket bağlantısını kapatıyordum.

Süper bu.

Evet socket.io kullanıyorum. Php ile bütünleşik çalışıyor ama disconnect olursa php'de attırıyorum odadan.

Teşekkürler.

Ek: Bu online kullanıcıları nodejs'de bir değişkende tutuyoruz değil mi? Veritabanında değil?

neverland tarafından 01/Haz/20 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

video chati neyle yabtın ? 

webrtc ve nodejs hocam

neverland tarafından 01/Haz/20 10:59 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Süper bu.

Evet socket.io kullanıyorum. Php ile bütünleşik çalışıyor ama disconnect olursa php'de attırıyorum odadan.

Teşekkürler.

Ek: Bu online kullanıcıları nodejs'de bir değişkende tutuyoruz değil mi? Veritabanında değil?

clustering yapiyorsan redis gibi bir şeyde tutman daha sağlıklı olacaktır. aksi durumda cluster çocuklarını konuşturman gerekir, meşakkatli iş.

end tarafından 01/Haz/20 12:53 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    neverland bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

clustering yapiyorsan redis gibi bir şeyde tutman daha sağlıklı olacaktır. aksi durumda cluster çocuklarını konuşturman gerekir, meşakkatli iş.

Clustering olayına girmedim de ilerde gerekirse aklımda olsun, teşekkürler

neverland tarafından 01/Haz/20 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 910 Toplam Mesaj: 8
kullanıcı şutlama