Bedavaya İngilizce Eğitimi Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Beyler selam, gece gece aklıma bir fikir geldi. Muhteşem eğitim sistemimizde bir açık buldum :) Biliyorsunuz ki ingilizce ya da başka yabancı dillerin eğitimi oldukça pahalı. Eğer bir üniversitede öğrenci değilseniz ve ingilizce ya da başka bir yabancı dilde eğitim almak istiyorsanı bu söyleyeceğim durum işinize gelebilir. Bildiğiniz üzere bir çok üniversite, öğrencilerine hazırlık eğitimi adı altında yabancı dil eğitimi veriyor.Yani siz yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, üniversite sınavına girebilir,  hazırlık eğitimi veren dandik bir bölüm kazanıp, bedavadan ingilizce eğitim alabilirsiniz. Daha sonrasında bölümü okur musunuz, okulu bırakır mısınız gerisi size kalmış.

Mesela marmara üniversitesi fizik bölümü bu sene 222000 ile almış. Bu sıralamayı yapmak çok zor bir iş değil, biraz matematik yapabiliyorsanız, girebileceğiniz bir bölüm ve hazırlığı var. kaldı ki marmara üniversitesi olduğu için puan biraz yüksek bile, dandik üniversitelerde daha düşük puanlara bulabilirsiniz.

Yani özetleyecek olursam, üniversite sınavına girip, hazırlık eğitimi veren rastgele bi bölüm kazanıp, bedava ingilizce eğitim alabilir daha sonrasında bölümü bırakabilirsiniz.

tabi bunun için mevcut durumda üniversite öğrencisi olmamanız lazım :( 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Her okulda kaliteli bir ingilizce eğitimi verileceğini düşünmüyorum hocam gerçi ingilizce kurslarınında çoğu para tuzağı bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Dandik bir üniversitede alacağın dandik bir ingilizce eğitimi senin için tamamen zaman kaybı olacaktır.

Sana arkadaşımın yaptığını önereyim. Boğaziçi veya dengi ingilizce eğitimi olan bir üniversitede ygs ile alan bölümlerden birini kazanıryorsun, dışardaki saçma sapan kurslara vereceğin parayla boğaziçi üniversitesinin ingilizce hazırlığını okuyorsun. SOnra ister kaydını sildir ister devam et sana kalmış.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Dediğin çok mantıklı aslında hacı abi, ama ben sözel mezunuyum yine ingilizce hazırlığı olan dandik iyi farketmez kazanma imkanım varmıdır acaba ?

Birde boğaziçi'ni kazanmak güven ve özveri ister gibime geliyor.

Hazırlık diye kazansam, hazır kazanmışım diye devamını da okurum zaten :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

aof de okuyupta  bunu yapabiliyormuyuz ? 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mantıklı değil.

Sen kalk üniversite sınavlarını çalış, hazırlık bölümü olan okulu tuttur, hazırlığı okuduktan sonra bölümü beğenmediğin  için bırak. Bunun neresi mantıklı bir fikir ?

Eğer derdin ingilizce öğrenmek ise, turizm yapılabilecek yerlerde git çalış. (antalya, muğla, sultanahmet vs)

Mantıklı bir fikir arıyorsan, arkadaşım bir yıl LC Waikiki firmasında çalıştı. Kazandığı para ile viyana üniversitesine başvurdu ve nerdeyse 1 yıllık harcamanasına yetti bu para. İlerki yıllarda çalışarak eğitimini ve diğer harcamalarını karşıladı. Şuan ekonomi mezunu, hem çok iyi düzeyde ingilizce hemde almanca biliyor.  Öğrenciyken dünyayı dolaştı ve şimdi almanyada çalışıyor. 

Elbette fikir fikirdir ama yaş bizim gibi otuzu geçince, 1 senelik zamanın bile kıymetini daha iyi anlıyor insan.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

arkadaşın önerisi bence gayet mantıklı aslında.Ama dandik üniversitelerin hazırlığıda dandik olur gibime geliyor.Bide hazırlıkda harç parası istenmediğinden emin olmak lazım.

u235 tarafından 18/Eki/14 16:11 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bu kadar kasmanıza gerek yok 200 kişilik amfide zaten araya kaynarsınız kayda kuyda gerek yok :D ingilizceyi kim ünide aldığı derslerle öğrenmiş...

Toplam Hit: 1214 Toplam Mesaj: 8