Bedelli Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

2021 haziran da askere gitmem gerekiyor. Bedelli param hazır fakat ben geç askere gitmek istiyorum. Yakın zamanda evlendim ve işleri yoluna koyup öyle askere gitmek istiyorum tahminimce 1.5 seneye ihtiyacım var. Bedelli yapan arkadaşlarıma sordum fakat net cevap alamadım.

Ben şu an parayı versem daha mı erken askere gidiyorum yoksa haziranda para ödemem ile şu an ödemem arasında bir fark yok mu? Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? 

Burada tırstığım konu parayı yatırırken geç kalmam veya bedelli askerliğin kaldırılması gibi saçma durum. Erken ödememdeki sıkıntı da erken askere gideceğimden hem iş olarak hemde maddi olarak zorlanacağım. Parasal sorunum şu an yok param hazır da biraz geç askere gitmem gerekiyor. Şirkette büyük bir proje geldi o projede yönetici olup olmama durumum bununla ilgili. Yani en kötü bu sene içerisinde askere gitmemem gerekiyor. Parayı ödedikten sonra direkt tecil bozuluyor mu?

Bilgisi olan var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek

Askerlik Şubeseni ara Derdini anlat sana yardımcı olurlar tatmin olcağın cevap almazsan mesaj at bana yardımcı olurum

Bir Gün Ölmek İçin Hergün Yaşıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    maniacrelax bunu yazdı

Askerlik Şubeseni ara Derdini anlat sana yardımcı olurlar tatmin olcağın cevap almazsan mesaj at bana yardımcı olurum

Açan yok hocam 50 kere aradım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    maniacrelax bunu yazdı

Açan yok hocam 50 kere aradım.

Başka yeri ara ben memleketiminkini aramıştım. İstersen yozgatı ara.

Para yatırınca hop diye almıyorlar. Kura vs dönemleri var. Mesela ben geçen sene haziranda yatırdım çünkü tecilim bitiyordu. Dedim en son ne zaman kura varsa ona atın. Bu mayısta askere gidiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba,

şuan parayı yatırırsan seneye askere gidersin zaten, Bedelli başvurusu oluştururken celp tarihlerini kendin seçiyorsun 2022 nin sonuna doğru seçersen muhtemelen o tarihlerde gönderirler hocam.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuan parayı verirsen 2022'de gidersin. Şuan para yatırmanın en büyük avantajı gelecek zamlardan kurtuluyorsun. Zaten bedelli başvurusu yaparken tercih formunda aylara göre sıralama var.

Haziran 2022'den itibaren tercih yaparsın. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Pandemi sebebiyle geçen ay başvuran arkadaşa Eylül ayına gün vermişler. Normal askere gideceklerin günleri bile ileriki tarihlere erteleniyor.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Bedelli dediğin zaten 2-3 haftalık bir şey değil miydi? Eğer öyle ise çok zarar vermez birçok işte 3 haftalık uzak kalmak.

Bir an önce aradan çıkarıp, onun sürekli üzerinde tuttuğu stresten kurtulmak daha mantıklı görünüyor buradan bakınca.

2 sene sonra gitsen şimdikinden daha az yoğun/hazırlıksız olmayacaksın zaten.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

En son cimer'e yazdım.

Hocalar biraz kendimi toparlamam lazım. Freelance / Kendi işlerim var 1 ay sahalardan uzak kalmam çok büyük problem benim için. En kötü bu sene buralarda olmam gerekir.

Toplam Hit: 1135 Toplam Mesaj: 9
bedelli askerlik