folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bel Fıtığı / Bel Düzleşmesi / Doğru Egzersizler (?)

Bel Fıtığı / Bel Düzleşmesi / Doğru Egzersizler (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Merhabalar, hayırlı sabahlar arkadaşlar

Beldeki fıtıklardan mı yoksa düzleşmeden dolayı mı bilemiyorum, günlük hayatımı engelleyen bir ağrıyla karşı karşıyayım. Kucak isteyen evladım sayesinde daha da ağrılı oluyor bazı günlerim hatta.

Aramızda bu konuda bilgili personal trainer veya egzersizlerden anlayan bir mürid var mıdır diye konu açmak istedim.

Fizik tedavinin verdiği hareketleri yapıyorum fakat onları yaptıktan sonra da ağrım oluyor.

Bu sorunları yaşayan ve ağrılarından kurtulanlar varsa onları da dinlemek isterim.

Edit: PT arayışımın nedeni 15+ kilo verdim, birkaç kilo daha vermek istiyorum fakat doğru egzersizlerle ağrıya neden olmadan. Postürü de düzelterek. 

Darkparadise tarafından 06/Eyl/21 09:38 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

O kadar bilgisayar başında oturuyorsunuz. Bi benim mi bel düzleşmesi olmuş yahuuu 😅😅 yazık bana 🤦🏻‍♀️😅

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Hocam kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan farklı bir şeyler deneme. En iyi tavsiye yüzme olur o da mümkünse bilen biriyle kontrollü olarak. Çok geçmiş olsun.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Aynı dertten muzdariptim hocam gitmediğim doktor kalmadı adım atamaz durumdaydım neredeyse 

en son fayda bulduğum kısmı anlatayım; 

Bi sınıhcıya gittim Belimi bacaklarımı boynumu kütletti bir de fiZik hareketleri olan bi kapıt verdi kendi hazırladığı kısmen düzeldim ama tam iyi olamadım. 

sonrasında bi futbolcu masörü önerdiler kalça ve belime ılık su ve sabunla masaj yaptı baya rahatladım. 

devamında bi arkadaş yarış atlarına sürülen ağrı Kremi getirdi arada ağrım olunca onu sürüyorum o çok iyi geldi bana şimdi çok nadir ağrım oluyor (daeron kafur pomad) 

Üzerinde bu kremi insanlarda kullanmayın diye açık yazıyor ama çok rahatlatıyor can havli ile ne olursa olsun diyerek kullandım ben. Alıp Kullanmayı düşünürsen az bişey sür belki sende ters tepki yapar :) 

istisnasız gittiğim tüm sınıhcılar mutlaka yüzmeye gitmelisin bu derdin devası o dediler bilgine 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

benim boynumda fıtık ve boyun düzleşmesi var. hayatımı karartıyor.

özele birsürü para harcadım ama çözemediler. sürekli sinir uçlarını uyaran ilaç verdiler ama mahvetti beni ilaçlar.

sonrasında birtane Osteopat buldum. adam işi iyi biliyordu. 

öncelikle esnetme germe hareketleri ile boyunumu yumuşatıp sonra var gücü ile çekiyordu filan.

bana söyledileri ile önerdikleri:

boyununda çanta taşıma. oturmana dikka et. unutmaki kıçından ensene kadar olan bütün ağrılar birbiri ile bağlantılı ağrılardır. 

bol meyve tüket bol hareket et. yapmayacaksın biliyorum ama spor yapmaya çalış. omurgaların ilacı spordur.

sen artık hasta bir insansın ağır kaldırmayacaksın. asla ve asla soğuk havalarda gezinmeyeceksin.

ördek gibi dimdik oturacaksın kafan arkada kalacak. maneknler nasıl dik duruyor yürüyora öyle yürümeye çalışacaksın. 

bol bol el egzersizleri yapacaksın. sırt üstü yatıp ensene kol kalınlığında havlu koyup avuçlarınla çeneni yukarı iteceksin.

kıçının üst tarafındaki bel kısmına yastık koyup bisiklet hareketi yapacaksın yatarken.

telefon kurcalamayacaksın. gerekirse meslek değiştireceksin ama pc başında durmayacaksın.

ağrılarından kurtulmak istiyorsan hayatındaki bazı şeyleri değiştirmen lazım demişti bana. 

yıllarca ağrılarından kurtulmayıp mecburi meslek değiştirip ağrısız yaşayan müşterilerim var demişti bana.

edit: eğer omurgada fıtık yada baskı varsa o bölgede iltihap yada kireşlenme oluyormuş. o kreçle iltihabı dağtıtığı zaman rahatlama oluyor. kısaca adına düğümlenmiş diyorlar. 

zalimadam tarafından 07/Eyl/21 08:37 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Esnetme, germe ve kuvvetlendirme gerekiyor evet, yapmayınca da böyle oluyor işte ne yazık ki 🥺

ayrıca birkaç arkadaş işime yarayacak egzersizler attı. Onları deneyip görücem bakalım değişim olacak mı diye :)

Toplam Hit: 777 Toplam Mesaj: 7
egzersiz fizik tedavi bel düzleşmesi bel fıtığı