folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bildiğiniz Çin,Hindistan,Kore Vs Vs Siteleri.

Bildiğiniz Çin,Hindistan,Kore Vs Vs Siteleri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek

hocalar başlıkta da belirttim

biz 2 arkadaş olarak böyle güvenilir bildiğiniz sitelerden toplu alımlar yapıcaz sonra da 3-5 lira kar koyup satmayı planlıyoruz,satabileceğimize güveniyoruz açıkças.

alacağımız şeyler öyle çok pahalı şeyler değil

usb flash bellek,telefon kapları vs vs

amaç sadece harçlık çıkarmak çok deli para kazanmalık bir durum olmaz sanırım.

bi de böyle sitelerden alışveriş yapan arkadaşlar bir anlatabilirler mi nasıl oluyor nasıl yapılıyor?

ulaştırma işi nasıl oluyor ?

afedersiniz ama elalem denilen toplumun amınakoyim! https://twitter.com/anarsikherif burada bazen karalıyorum birşeyler : http://anarsikherif.blogspot.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

arkadaş 3 5 lira diyorsun ben sana güzel bir olayımı anlatayım.

Biz üniversiteden arkadaşlarla toplam 4 kişi ortaya para koyduk 1.5 milyar topladık telefon kapaklarıdır mini usb şarj aleti ne bileyim anahtarlık vs vs ürün getirttik. elimizde kaliteli güzel 400 telefon kapağı vardı. Sağlam bağlantılarımız sayesinde okutabileceğimiz telefoncu filanda bulduk. Neyse görüşme günü geldi gitti biz işin aveliyiz tabi daha nedir bilmiyoruz gittik konuşuyoruz adam dedi elinizde ne kadar ürün var dedik abi  400 kapak var adam bize ne dedi biliyor musun dedi ben  o sayıyı iş yaptığım dükkanlardan birine numune olarak verdiğim sayı 100 fazlas dedi yani adam numunelik 500 kapak veriyor her çalıştığı dükkana bizimde orada hayaller söndü yoksa bizde deli para kırma peşinde değildik. 5 e alalım 10'a okutalım 100 kapak 500 lira kâr mantığıydı ama olmadı işte büyük esnaf işte senin belini böyle züküyor.

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

Biz üniversiteden arkadaşlarla toplam 4 kişi ortaya para koyduk 1.5 milyar topladık telefon kapaklarıdır mini usb şarj aleti ne bileyim anahtarlık vs vs ürün getirttik. elimizde kaliteli güzel 400 telefon kapağı vardı. Sağlam bağlantılarımız sayesinde okutabileceğimiz telefoncu filanda bulduk. Neyse görüşme günü geldi gitti biz işin aveliyiz tabi daha nedir bilmiyoruz gittik konuşuyoruz adam dedi elinizde ne kadar ürün var dedik abi  400 kapak var adam bize ne dedi biliyor musun dedi ben  o sayıyı iş yaptığım dükkanlardan birine numune olarak verdiğim sayı 100 fazlas dedi yani adam numunelik 500 kapak veriyor her çalıştığı dükkana bizimde orada hayaller söndü yoksa bizde deli para kırma peşinde değildik. 5 e alalım 10'a okutalım 100 kapak 500 lira kâr mantığıydı ama olmadı işte büyük esnaf işte senin belini böyle züküyor.

ne güzel anlatmış arkadaş.

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

Öyle satarsan tabiki elinde kalır hocam.Gittigidiyor'a ücretsiz kargo olarak ilan aç kargo parasınıda urunun fiyatına + olarak ekleyeceksin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

Hocam niye gidip telefoncu ile anlaşıyorsunuz ki. Koyun igttigidiyor, sanalpazar veya sahibinden e çatır çatır satılsın. Siz baştan büyük oynamışsınız ondan elinizde patlamış

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Tabii daha iyi bilen müritler vardır da elbet, bildiğim kadarıyla gümrük sınırı 100 ya da 150 € tek seferinde. Yani 150 € altında ürün getirtirsen tek seferinde, vergiden muafsın. Bir de tek bir kişinin senelik maksimum 3 defa bu şekilde ürün getirebilme hakkı oluyor vergi ödemeden.  Yani 10 parti ürün alayım dersen 4 farklı kişi adıyla sipariş vermen gerekebilir. Site olarak dx.com aliexpress.com alibaba.com olabilir. Bilmiyorum belki başka alternatifleri de vardır.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

hocam biz öyle bir iş yapmıcaz ya biz daha çok netten ve okulda reklam yaparak satmayı planlıyoruz

afedersiniz ama elalem denilen toplumun amınakoyim! https://twitter.com/anarsikherif burada bazen karalıyorum birşeyler : http://anarsikherif.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

Tabii daha iyi bilen müritler vardır da elbet, bildiğim kadarıyla gümrük sınırı 100 ya da 150 € tek seferinde. Yani 150 € altında ürün getirtirsen tek seferinde, vergiden muafsın. Bir de tek bir kişinin senelik maksimum 3 defa bu şekilde ürün getirebilme hakkı oluyor vergi ödemeden.  Yani 10 parti ürün alayım dersen 4 farklı kişi adıyla sipariş vermen gerekebilir. Site olarak dx.com aliexpress.com alibaba.com olabilir. Bilmiyorum belki başka alternatifleri de vardır.

peki hocam kaç günde geliyor ? defolu olma ihtimali zaten var onu iliyorum o direk risk ama risk almadanda olmuyor.

Toplam Hit: 868 Toplam Mesaj: 8