Bilgisayar Açılırken...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongpeople
    wrongpeople's avatar
    Erkek

Selam Arkadaşlar,

Benim acayip bir sorunum var. Bilgisayarım ne zamandır ilk açılışta Belgelerim klasörünü açıyor. Hadi bunun açılmasından geçtim ama ilk açılışta kilitlenip kalıyor illa ki reset atmak durumunda kalıyorum. Nod32 ile sistemi en dibine kadar tarattım fakat birşey bulamadım. Google amcamın yardımına başvurdum fakat onun bulduklarında Belgelerim klasörünün başlangıçtan çıkartılması var. Bu konuda bilgisi olan Arkadaş var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Access Denied dedik ya ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Selam arkadaşım..

Öncelikle belgelerim klasörü ne zaman otomatik açılır onu söyleyeyim.. Bazen bi driver yada program yüklendiğinde yeniden başlaması gerek ve sende başatırsan windows masaüstünü aynı şekilde ayarlamak ister ve eski halini getirir işin ilginci ben mi yanlış gördüm denetim masası açıkken belglerim de otomatik olarak açılıyor..

bu birinci seçenekti..

ikincisine gelince başlangıç kısmına bi klasörü yerleştiremezsiniz.yani msconfig ile bunu yapamazsınız..belki başka bi exe açtırıyordur senin o belgelerini..

bunun anlamak için güvenli kipte aç bilgisayarını eğer yine belgelerim otomatik olarak açılıyorsa windowsunu değiştir. ki büyük ihtimal açılmayacak..o zaman küçük bir programcık belgelerimi açıyor..

Öyle bir durum olursa o zaman yapacağın iş..

başlat => çalıştır => msconfig ------> ordan en sonda başlangıç sekmesine tıkla ve çıkan listeyi kontrol et..tanımadığın uygulamaların işaretini kaldır ve tamam de..sonra yeniden başlat bilgisayarı..bakalım açılacak mı? 

Not:  

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Illegal_Character's avatar
    Erkek

belgelerimi bilmiyorum ama açılınca 10 sn içinde kilitlenme bende de var enteresan bi durum donanımsal bence

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaCkH4cK
    BLaCkH4cK's avatar
    Erkek

Kaspersky 2009 Antivirüs 

http://dl.phazeddl.com/1151323/Kaspersky_Anti-Virus_2009_8.0.0.357/Dirty_Warez

Full Scan yap. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

arkadaş hatırlattı kilitlenmeyi onu unutmuştum :)

arkadaşın dediği gibi sorun donanımsaldır..

eğer extra takılan kartların varsa önce onları çıkart.. ethernet kartı,ses kartı v.s. sonra sistemini açmayı dene..

sorun çözülmezse büyük ihtimal hdd de bad sektör oluşmuştur ve kilitlenmeye sebep olabilir.. harddiskini güzelce bi scandisk taramasından geçir derim 

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

aynen Ertanın dediği gibi. Güvenli kipte belgelerimi açamaz. Ayrıca sisteme Admin olarak gir. Bi de farklı bi kullanıcı aç bakalim onun hesaptan girincede aynısı oluyor. Olmuyorsa ve güvenli kiptete olmuyorsa Ertanın dediği gibi Worm, Exe tarzı kurtcuklar ısırmış sistemini.

Donma olayıda Boot Sector yada Ram tahminimce.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek

win+r msconfig-başlangıç-tümünü devre dışı bırak-reset at.

düzelmezse spy taraması yap.(spybot search&destroy yada ad aware önerilir.)

sonra kaspersky le virüs taraması yap.

twitter.com/KezzapliMakarna
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek
    bilie_jean bunu yazdı:
    -----------------------------

win+r msconfig-başlangıç-tümünü devre dışı bırak-reset at.

düzelmezse spy taraması yap.(spybot search&destroy yada ad aware önerilir.)

sonra kaspersky le virüs taraması yap.

Bilie Jean : MsConfig'teki StartUp'ın tümünü devre dışı bırakmakla ve peşinden SpyBot gibi programlarla taramakla adamın sorununu çözebilme mantığını bir açıklar mısın ?

Adam zaten burada sorununu anlatmiş. Ertan da cevaplamiş. Bende donanımsal sorununa RAM problemi olabilir dedim. Sen kalkıp Spy taraması yapabilirsin diyorsun :)

Ya arkada$ım boş boş mesaj atmaktansa bırak hiç atma. Çünkü dediğin şeyi yaparsa sorununa çözüm bulamayacak.

Ben şimdi C++ bilmem mesela. C++ hakkında TBT'de soru sorulduğu zaman okurum ama asla cevaplamam. Neden ? Çünkü yanliş bilgi vermiş olurum. Soruyu asla cevaplamam.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongpeople
    wrongpeople's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Sorun BLaCkH4cK'in dediği gibi kasperskyle ile tamamdır. Nod32 bulamamıştı.

Access Denied dedik ya ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    wrongpeople bunu yazdı:
    Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Sorun BLaCkH4cK'in dediği gibi kasperskyle ile tamamdır. Nod32 bulamamıştı.
    ertan duymasın nod32 en iyisi diyordu :P

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hoca nod32 yi kullanan adam gerçekten iyi kullanır :) son güncelleştirmeyi yap..sonra nod32 deki bazı ayarları yap bak bakalım virus giriyor mu.. ayrıca kasperskyın sadece av lik bi özelliği yok..onun trojan özelliğide var.. nod32 nin de aynı şekilde paket programları var ama o yüklü dğeildir büyük ihtimal

nod32 + spyware doctor u tavsiye ederim her zamn 

Toplam Hit: 1698 Toplam Mesaj: 11