Bilgisayar Dersi Vize Soruları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melekTBT
    melekTBT's avatar
    Dişi

Arkadaşlar pazartesi günü bilgisayar dersinden vizem var, boşlukları doldurmam da yardım ederseniz sevinirim. =)

İnternette dosya göndermek ve almak için geliştirilen protokole ........................ denir.

İşletim sistemini kurmak için en kısa tarif olarak ............................................................................. tanımlanır.

Bilgisayarımızda bulunan ismi k ile başlayan uzantısı dll ile biten bir dosyayı bulmak için arama kutusuna ....... şeklinde yazılır.

Windows işletim sisteminde dosya yönetimini sağlayan  komut ....................... komutudur.

İnternet üzerindeki bilgisayarların birbiri ile iletişim kurmasnı sağlayan protokole ............................ denir.

Bilgisayarın donanım parçalarını yönetebilmemiz için yaptığımız yazılıma ............................................... denir.

Bilgisayarda kullanıcı yazılımlarını çalıştırmak için kullandığımız bellek ...................... dır.

Kullanıcıların kullandığı bellek bilgisayarın .................... yuvasına takılır.

15.o9.o6
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

bence cevaplar şöyle. diğer arkadaşlardanda cevap bekle.

1- ftp (file transfer protocol)

2- format

3- k*.dll

4- bu soruyu anlamadım ( sanırım CMD yi kasdediyor)

5- TCP/IP

6-driver

7-RAM bellek

8-USB yuvası (portu)

yanlış algıladığım soru olabilir kusura bakma.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melekTBT
    melekTBT's avatar
    Dişi

teşekkürler =)

15.o9.o6
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melekTBT
    melekTBT's avatar
    Dişi

teşekkürler =)

15.o9.o6