folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bilgisayar Mühendisliği Müfredat Derinliği

Bilgisayar Mühendisliği Müfredat Derinliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LION
    LION's avatar
    Erkek

arkadaşlar ben bilgisayar programcılığı bitirdim DGS sınavı ile (bu sene girmedim sınava inş. seneye kazanırız) mühendisliğe geçmek istiyorum baya motive oldum bu hedefe amacım kendimi programlama konusunda geliştirmek ama üniversitelerin ders içeriklerine baktığım zaman hep teorik dersler var gibi görünüyor çok az programlama dillerinin adı geçiyor buda açıkcası benim motivasyonumu biraz bozdu mühendislik bitirenlerin beni aydınlatmasını istiyorum.

teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

şöyle düşün. bir iş görüşmesine 5 tane mühendis geliyor ve 4 tanesi udp ile tcp yi karşılaştırıp bir sonuç üretemiyor.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Kod yazan mühendis olur ama mühendislik kod yazmak demek değildir. Mühendis olmak apayrı:)

1) Projelendirme ve proje yönetimi,

2) Ekonomi,

3) İnsan ilişkileri,

4) Yeni teknolojileri öğrenme/kullanma isteği,

5) Disiplin maddelerini de programcılık yeteneğinize eklerseniz başarılı olursunuz. Bir ya da birkaç platformda kendinizi geliştirmeye bakınız.

YeniHarman tarafından 08/Eyl/13 02:43 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hacı müfredatı bilmem ama Sakarya da adamlar çok temelden eğitime başlıyor. Düşün adam bilgisayar mühendisliği öğrencilerine. Hepsinin önünde açılmış laptoplar. Tabi ben oyun oynuyodum :D Adam geldi derse. Mouse tanıttı. Klavye tanıttı. Dedim sikerim yapacağınız işi :D Daha kendisi kod yazmayı bilmez bizden programı kağıda yazmamızı ister. Lan yazılımcı adam zaten bunu yazarken hata yapıyor. Virgül kaçırır, fazla koyar. Basit ama çözümü kolay şeyler bunlar.

Algo vizesi. Soru 1. hödö hödö programının akış şemasını çizin. Akıllıyım ya ben :D

A1 - başla
    .
    .
    .
    An - bitir

20 puan aldım. Adam bu soruyu gözümün önünde evirdi çevirdi öyle yaptı. Yetmedi diğer sorularıda aynı şekilde. 3 sayfa doldur dengesiz. O eleman aldı 41 ben aldım 20 :D

Ülkemizde bilgisayar mühendisliği adına eğitim veren adam gibi okul varmı bilmiyorum. Varsa oraya git. Ama sakaryaya gelme. Sadece elinde diploma olur. Onuda dürer büker duvara asarsın :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LION
    LION's avatar
    Erkek

ama mühendis demek de sadece teorik bilgiye sahip olmak değil ki bana programlama dilerini öğretip programlama kabiliyetimi arttırmayacaksa

yemişim öyle mühendisliği bizde gördük girişimcilik dersi bir sürü teorik ders bunları kendi kendimize okuyarakta anlarız öğrenebiliriz 

örneğin; udp ve tcp farkını şimdi bilemeyebilirsin ama en basiti megepin modülünü indir bunların yedi ceddini yazmışlar adamlar. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

Bilgisayar mühendisliğinde elbette yazılım dilleri var ama sana ileri düzeyde öğretmeyecek okul sen kendi kendini eğiteceksin. Kendini mühendis olmadanda eğitirsin fakat iş dünyasında maalesef mühendis olmadınmı suratına tükürmüyorlar ne kadar iyi olursan ol önemli değil.

http://goo.gl/0i2Fv
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

10 tane programlama dili öğrenerek yapacağın işi 10 yıl tecrübeyle öğrenirsin.

1 tane programlama dili öğrenerek yapacağın işi öğrenirsen sonra istediğin dil ile o işi yaparsın.

Bir de mühendislik programlarının hepsinde var mıdır bilmem ama programlama dillerinin alt yapısını anlatan dersler var o sayede tüm programlama dillerini birer haftada öğrenebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    çzddım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LION
    LION's avatar
    Erkek

uLtRaLoVeR kardeşim yani şunumu demek istiyorsun 10 tane yada birden fazla programlama diliyle paralel çalışacağına yani enerjini ve dikkatini dağıtacağına bir taneye odaklan bu işin mantığını kap gerisi kısa zamanda gelir mi diyorsun?

evet diploma tabiki önemli ama diyelimki benim için diploma okadar da önemli değil bu durumda yazılım öğreten kurslara gitmek daha mı mantıklı?

örneğin; bilge adam gibi.

Toplam Hit: 1023 Toplam Mesaj: 9