folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

http://www.yesevi.net/#!akademik-programlar-bilgisayar-muhendisligi-yuksek-lisans

adresınde gordugum  ılanı kısaca yazıyorum.  sormak ıstedıgım soru sudur. Normal işletme mezunu bir insan burada yükseklisans eğitimi aldığında ünvanı ne olmaktadır?  

Devlet ahmet yesevi üniversitesini kabul edıyor ; özel şirketlerde ediyor. Özel kanunla tr de açıldığı için denklik sorunu yok tr de olan uzaktan eğitim kısmının.

Tanıtım:

Programın amacı, bilgisayar mühendisliği konusunda lisansüstü ve bilişim sistemleri alanımda ileri seviyede eğitim vermektir. Bu eğitim bir tezsiz yüksek lisans programıdır. Eğitim programları uluslararası standartlara uygun biçimde hazırlanmıştır. Normal eğitim süresi 3 dönemdir.

Başvuru Koşulları

• Bilgisayar Mühendisliği Lisans mezunları ile ÖSS-SAY puanı ile öğrenci kabul eden en az 4 yıllık Lisans mezunu olanlar başvurabilmektedir.
    • Tüm öğrencilerin ALES SAY alanından en az 55 sayısal puan almış olmaları gerekmektedir.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

karabuk.edu.tr

kbuzem.karabuk.edu.tr

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsDayGoesBy
    AsDayGoesBy's avatar
    Erkek

Eğer işletme mezunuysan sayısal puan ile yerleşmiş olma koşulu var baştan kaybediyorsun,

oldu ki aldılar, alan dışı olduğun için 51 kredilik 17 ders alman gerekiyor. Türkiyede yarısı ile mezun oluyorsun. Orada 3 sene de burada 1,5 senede bitirebilirsin. Ünvana gelince yüksek mühendis olursun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

Yüksek mühendis olman için lisans ile aynı bölümde okuman gerekiyor. yani bilgisayar mühendisiyken bilgisayarda yüksek yaparsan o zaman yüksek bilgisayar mühendisi oluyon. ben işletmede yüksek yapıyom, işletme tezli mühendis olacam mesela

Selam ve dua ile...
Toplam Hit: 1252 Toplam Mesaj: 4