folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar SSD'yi Bir Görüyor Bir Görmüyor

Bilgisayar SSD'yi Bir Görüyor Bir Görmüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Merhaba müridler

Bilgisayarımda HDD ve SSD aynı anda bulunuyor. HDD'ye windows 10 kurdum. SSD'ye de Ubuntu 14.04 kurdum. Açılırken hangisinden boot edeceğini seçip çalıştırabilmem lazım teoride. Fakat boot edeceğimde bazen SSD görünmüyor. Bazen de görünüyor Ubuntu'yu başlatıyorum biraz çalıştıktan sonra donuyor. Muhtemelen o esnada SSD'yi görmemeye başlıyor ve gücü kesip tekrar çalıştırdığımda SSD'den başlatamıyorum. SATA kablolarının yerlerini değiştirdim. Halen devam ediyor. Arada CDROM'u da görmediği oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözerim?

Saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pegasus
    Pegasus's avatar
    Erkek

ssdnin markasi team ise. ssd hapi yutmak uzere. teknobiyotik 3 yil garantili demesine ragmen garanti kabulunu yapmadi 2 kere teknobiyotige garantiden degisti 2 kere tepei ye dhl le 10 euro kargo ucreti odiyerek yolladim. rma si kutulu degil spot degisim urunu veriyor. team ssd ram tavsiye etmem.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

çok düşük ihtimali yazıyım.

kasa zalman ms800 ise sataya tam oturmayabiliyor hddler.. 

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Yakında bilgisayarı ilk açtığında ssd yi görmeyecek bios tada gözükmeyecek. 3 kez kapatıp açarak ssd den işletim sistemini açabileceksin. Daha sonra bu sayı 5 ..6 devam edecek. Sadece sata ile çalıştırdıgında normal çalışacak bi süre sonra ondada problem çıkacak. Anakart arızası olarak sonuçlanacak. Aylarca bu problemle uğraştım ssd yi de değiştirdim anakartıda şuan sorun yok. Seninde aynıdır demiyorum ama yazdıklarını yaşadım. Ssd nin markası Sandiskmi?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Yakında bilgisayarı ilk açtığında ssd yi görmeyecek bios tada gözükmeyecek. 3 kez kapatıp açarak ssd den işletim sistemini açabileceksin. Daha sonra bu sayı 5 ..6 devam edecek. Sadece sata ile çalıştırdıgında normal çalışacak bi süre sonra ondada problem çıkacak. Anakart arızası olarak sonuçlanacak. Aylarca bu problemle uğraştım ssd yi de değiştirdim anakartıda şuan sorun yok. Seninde aynıdır demiyorum ama yazdıklarını yaşadım. Ssd nin markası Sandiskmi?

sandisk 128gb
    Bu bilgisayar laboratuvarın ve benden önceki kişi gayet güzel kullanıyordu. Ben aldıktan sonra görmez olmaya başladı.

Kablo değiştirdim, sata girişlerini değiştirdim. İlginç olan arada bir CDRom da kayboluyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

SSD'nin güç kablosu oynuyor olmasın? 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

sandisk 128gb
    Bu bilgisayar laboratuvarın ve benden önceki kişi gayet güzel kullanıyordu. Ben aldıktan sonra görmez olmaya başladı.

Kablo değiştirdim, sata girişlerini değiştirdim. İlginç olan arada bir CDRom da kayboluyor

Sandisk ise geçmiş olsun. ssd yi garantiye göndermen gerekebilir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Biosdan harddisk ayarı ahci seçilimi ?

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    venom88 bunu yazdı

ahci yok iki seçenek var

ata ve raid

ata seçili durumdaydı raid yapınca açılırken boot edeceği aygıtı seç dedim RAID : Sandisk diye göründü ama raid cihazı değildir uyarısı da var yanında

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    venom88 bunu yazdı

ahci yok iki seçenek var

ata ve raid

ata seçili durumdaydı raid yapınca açılırken boot edeceği aygıtı seç dedim RAID : Sandisk diye göründü ama raid cihazı değildir uyarısı da var yanında

Bu durumda da HDD'yi raid mirror konumuna aldığı için hdd'den boot yapamıyorum. Geri ATA'ya alınca problem aynı hale geri dönüyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende de bazen görmüyor kabloları söküp üflüyorum düzeliyor , bazen de hava tutuyorum. 

küfrederiz villalara kulübeden
Toplam Hit: 2237 Toplam Mesaj: 11
ssd hdd dual boot