folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayar Tavsiyesine İhtiyacım Var. ( Masaüstü )

Bilgisayar Tavsiyesine İhtiyacım Var. ( Masaüstü )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba ,

18K bütçeli  Uzun süre kullanabileceğimiz en az ( 5-7 ) sene + Oyun oynanabilecek ( Kasma donma ) vs olmayacak bir masaüstü bilgisayara ihtiyacımız var.

Donanım konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim fakat biraz araştırınca 6-8K arası iyi bir bilgisayar alınamayacağını gördüm. ( Piyasanın böyle olduğunu bilmiyordum )

İşlemci ye bile yanlız başına direkt 5-6K yazmışlar i5 için.

Ben bu işin içinden çıkamadım. Bu sebepten dolayı yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.gamegaraj.com/urun/mb311-5t11-3060ti/

Bu site gibi bir kaç site var. Parçaları toptan aldıkları için ucuza mal ediyorlar. Birde PC toplamaktan anlamıyorsan onlar zaten montaj yaptıktan sonra bir kaç tane oyunla test edip gönderiyolar daha iyi oluyor. Parçaların boş kutularıda kasayla birlikte yollanıyor. Sadece işlemcinin kutusu yok diye biliyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

www.inventus.com.tr

sitelerinde kendi hazır sistemleri var.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

ekran kartına amd 6600xt yazsak 9500tl

geriye 8500tl kalıyor

i5 10400f 2500tl

1000 tl anakart desek

1500 tl 8x2 3200mhz ram desek

geri kalan paraya monitör kasa psu alman lazım

mantık çerçevesinde alabileceğin en iyi setup budur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

ekran kartına amd 6600xt yazsak 9500tl

geriye 8500tl kalıyor

i5 10400f 2500tl

1000 tl anakart desek

1500 tl 8x2 3200mhz ram desek

geri kalan paraya monitör kasa psu alman lazım

mantık çerçevesinde alabileceğin en iyi setup budur

Uzay montaj + 2. El tüplü monitör

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu site gibi bir kaç site var. Parçaları toptan aldıkları için ucuza mal ediyorlar. Birde PC toplamaktan anlamıyorsan onlar zaten montaj yaptıktan sonra bir kaç tane oyunla test edip gönderiyolar daha iyi oluyor. Parçaların boş kutularıda kasayla birlikte yollanıyor. Sadece işlemcinin kutusu yok diye biliyorum.

bu sistemi al geç hocam, üzerine düşünme. benzer sistemin alternatifleri amd işlemcilerle olur fakat fiyat çok da değişmez.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

bu sistemi al geç hocam, üzerine düşünme. benzer sistemin alternatifleri amd işlemcilerle olur fakat fiyat çok da değişmez.

Tavisyeleriniz için teşekkür ederim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Donanımarşivi ni takip et eleman iyi fiyatlı kasalar çıkartıyor ama genelde 5-10k arası fiyatlı kasalar ve genelde 2-3k uygun oluyor (onun dediğine göre ben hiç hesaplamadım)

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

https://i.hizliresim.com/aeenk88.JPG

Hocalar, Bu bilgisayar sizce nasıl ?

Parçalar arasında şu da aynı fiyat ama daha iyi veya bu uyumsuz v.s daha önce almıştım sorun yaşadım diyebileceğiniz bir nokta varmıdır.

---  Maliyet düşürmek için de tavsiyenizi bekliorum. i7 yerine çok fark etmiyor ise i5 olabilir. Yada ekran kartı farklı bir marka olabilir.

Resim görünmüyor ise ; https://i.hizliresim.com/aeenk88.JPG

Teşekkürler.

THT2005 tarafından 16/Mar/22 11:12 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Hocalar, Bu bilgisayar sizce nasıl ? Parçalar arasında şu da aynı fiyat ama daha iyi veya bu uyumsuz v.s daha önce almıştım sorun yaşadım diyebileceğiniz bir nokta varmıdır.

---  Maliyet düşürmek için de tavsiyenizi bekliorum. i7 yerine çok fark etmiyor ise i5 olabilir. Yada ekran kartı farklı bir marka olabilir. Resim görünmüyor ise ; https://i.hizliresim.com/aeenk88.JPG

Teşekkürler.

i7 10700k idare eder, anakart feci değil, gtx1650 kart bence yeni nesil oyunlarda sorun yaratacak, kingston nvme'den daha hızlı çalışanlar mevcut, ram 1x16 değil 2x8 hatta 4x4 bile olabilir

ben bu bütçeye müşterime geçen yıl R9 3950X, 128GB ram, 2TB en hızlısından NVMe SSD ve sıvı soğutmalı sistem toplamıştık ekran kartsız; pc toplamak için geç ama ileride parça yükseltirim düşüncesindeysen hocam iNTEL'i bırak bence AMD'nin yeni mimarilerini kullanan bir anakart seç

Ben olsam kullanım amacını, çalışacak programları daha spesifik belirler ona göre toplardım

Toplam Hit: 732 Toplam Mesaj: 10
tavsiye bilgisayar