folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Yeniden Başlatmadan Hızlanmıyor

Bilgisayar Yeniden Başlatmadan Hızlanmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar;

Şirkette kullandığım Dell marka İnspiron 1564 model eski bir laptop var. Bu uzun süredir kullanılmıyordu biz de bakım amaçlı bilgisayarcıya verdik ve bir de ssd taktırdık. Şuan iş görüyor ancak 15-20 dk kullanımdan sonra kasmaya başlıyor ve resetlemeden düzelmiyor. Bir defa resetlemek yeterli oluyor. Sonrasında sıkıntı çıkmıyor. Ancak neden resetlemeden kendine gelmiyor birinci problemim bu. İkincisi ise arada bir kendi aramızda age of 2 oynuyoruz ve 3. çağa geçerken yani oyun hafiften kalabalıklaşmaya başladığında hop bir anda kapanıyor. Ne ısınma var ne bişey, durduk yere kapanıyor. O kadar kurduğum kaleler, geliştirdiğim demirci ocakları çöp. Bilen bilir sünnet acısından beter.

Velhasıl bu sorunları araştırdım ancak çözümünü bulamadım. Bir tavsiyeniz varsa dinlemek isterim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ssd trim mevzusunu bi araştır hocam

birde indexlemeyi.

işletim sistemi ne bilmiyorum ama 7 değildir umarım 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    paparozzi bunu yazdı

Hocalar selamlar;

Şirkette kullandığım Dell marka İnspiron 1564 model eski bir laptop var. Bu uzun süredir kullanılmıyordu biz de bakım amaçlı bilgisayarcıya verdik ve bir de ssd taktırdık. Şuan iş görüyor ancak 15-20 dk kullanımdan sonra kasmaya başlıyor ve resetlemeden düzelmiyor. Bir defa resetlemek yeterli oluyor. Sonrasında sıkıntı çıkmıyor. Ancak neden resetlemeden kendine gelmiyor birinci problemim bu. İkincisi ise arada bir kendi aramızda age of 2 oynuyoruz ve 3. çağa geçerken yani oyun hafiften kalabalıklaşmaya başladığında hop bir anda kapanıyor. Ne ısınma var ne bişey, durduk yere kapanıyor. O kadar kurduğum kaleler, geliştirdiğim demirci ocakları çöp. Bilen bilir sünnet acısından beter.

Velhasıl bu sorunları araştırdım ancak çözümünü bulamadım. Bir tavsiyeniz varsa dinlemek isterim. 

1 -ssd marka model ? dramsiz almışsınızdır ucuz olsun diye. Dramsiz ssd dediğini yapar

2- sen ısınma olmadığını nerden biliyorsun? hwinfo indir cpu gpu ısılarına bak oyuna başla rastgele oyna çağ beklemen önemli değil bize ss at hwinfo değerlerini oyun devam ederken alttab yapıp

kanıt göster belge göster :D

hadi bakam

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

ssd trim mevzusunu bi araştır hocam

birde indexlemeyi.

işletim sistemi ne bilmiyorum ama 7 değildir umarım 

Win7 maalesef

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    paparozzi bunu yazdı

Hocalar selamlar;

1 -ssd marka model ? dramsiz almışsınızdır ucuz olsun diye. Dramsiz ssd dediğini yapar

2- sen ısınma olmadığını nerden biliyorsun? hwinfo indir cpu gpu ısılarına bak oyuna başla rastgele oyna çağ beklemen önemli değil bize ss at hwinfo değerlerini oyun devam ederken alttab yapıp

kanıt göster belge göster :D

hadi bakam

:D tamam hocam müsait zamanda deneyeceğim

Toplam Hit: 663 Toplam Mesaj: 5
ssd age of empires kasma dell