Bilgisayarım Takılmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda çok fazla league of legends oynuyorum ve bu noktada gün, gün bilgisayarımın performansını ölçüyorum.

Bunun yanında solidworks, matlab,visual studio gibi programlar altta açık dururken en yüksek grafik özelliklerinde dahi tekleme yapmıyordu.

Fakat bu günlerde en düşük özelliklerde dahi sadece "LOL" açıkken bile takılıyor, kasıyor.

Virüs taramasından boş çıkıyor, format atamam yedeklemek için gerekli donanımlarım yok.Bilgisayarı eskiyede dödüremem, yeni üzerinde çalıştığım şeyler var.

Sorun acaba neden kaynaklanıyor olabilir, adınlatırsanız sevinirim.Yada hangi performans artırıcı hap programları önerirsiniz.

Marka model:The ASUS N550JV 

CPU: Intel Haswell Core i7-4700HQ 2.4GHz (3.4GHz Turbo Boost)

RAM: 16GB DDR 3

Storage: 1TB 5400RPM HDD

Graphics: Nvidia GT 750M

Display: 15.6-inch 1920×1080, IPS, Touch Display

Optical Drive: DVD Super-Multi

Keyboard: Backlit, chiclet

Networking: Gigabit Ethernet, Wireless-N (b g n), Bluetooth 4.0

Connections: Audio jack combo (headphone/mic), VGA, HDMI, RJ45, 3 x USB 3.0

Weight: 5.7lbs

Battery Life: 5 hours

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bende de dandik bi toshiba var 7 yıllık filan. low ayarlarda lol atıyodum aynı şekil, 5. sezonun patchlerinden sonra oyunun performansı düştü. yeni haritayla aslında yükselmişti fps, ama sonraki patchlerle ne yaptılarsa bilgisayar iki üç oyundan sonra acayip ısınıyo ve fps dalgalanıyo. normalde 120fps ile oynadığım oyunu 60 fps'ye kitliyorum dalgalanma olmasın diye yine düşüyo, yine düşüyo :( ama sorun oyundan olsa çoktan millet ayaklanırdı dh'de reddit'te lol forumunda filan. bilgisayarı da yeni formatladım aslında, bilgisayarda da sorun olmaması lazım :/

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

fazla kurcalamadan aşağıda verdiğim crackli your unistaler programı ile bir temp klasör taraması yap. bayağı bir boş dosya bulup silecek.

katılımsız kurulum yapar. view kısmından türkçeleştir ve yeniden başlat programı.

aşağıda otomatik tamir de bozuk program kalıntıları varsa temizlesin. sonrada soldan disk temizleyiciyi çalıştır temizliği yap ardından tercihine göre diğer araçlarıda kullanabilirsin.

http://s3.dosya.tc/server31/XY1rvv/YourUninstaller.rar.html

ayrıca o nasıl ram dir hocam yarısını bana gönder ziyan olmasın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Tozdan dolayi isinma yapiyor olabilir mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

msconfig başlangıç ile başlangıçtaki dosyaları incele,

Çalışan uygulamaları incele,

Birde bilgisayarındaki hdd % kaçı boş?

Ayrıca son ve EN ÖNEMLİ KISIM, bilgisayarının sıcaklıklarını kontrol et, aşırı yükseklme varsa (eskiye nazaran) termal macunu yenile.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Şöyle makinalara 5400 rpm HDD koyuyorlar, sonra gel de laf etme :P

Hocam öncelikle, uzun süredir format atmadıysanız yedeklemelerinizi yapıp format atmanızı öneririm. Her ne kadar ek programlar ile temizleme, düzeltme, tamir işlemleri yapılabiliyor da olsa yeni format atılmış gibi olmuyor ne yazık ki. Verilecek programlar ve önerilecek yöntemlerin uzun soluklu olacağını sanmıyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 1171 Toplam Mesaj: 6