folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilişim Teknolojilerini Anaokuluna Tanıtma

Bilişim Teknolojilerini Anaokuluna Tanıtma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Selam müridler

Okul öncesi okuyan çocuklara Bilişim teknolojileri nasıl tanıtılır, incelemeleri için maddi değeri olmayan neler verilebilir. Yazılım tanıtımıda çok kolay bir iş değil, Donanım tanıtımıda :) fikir verebilen olursa memnun olurum.

Anlatım yüz yüze değil hazırlayıp gönderilecek.bir sunum hazırlayıp göndersem yanında meteryal ne gönderebilirm.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Bilgisayarsız kodlama oyunları var onlardan gönder Tospaa vardı ona bakabilirsiniz....

Bilişim araçları için anime bilgisayar parçaları kullanılıp ben şuyum, görevim bu gibi sesli anlatım yapılabilir...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek

Bilisim Teknolojileri anaokuluna tanitmak soyle kartondan code.org ki basit duzeydeki sekilleri kartona kesip yap boz seklinde yada asamali sirali bir sekilde hazirlanabilir. Labirentler hazirlanabilir tavsan havucu nasil bulacak diye. Aklima grlen suan bunlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Anaokulu öğrencileri somut dönemde olduğu ve dikkat sürelerinin çok az olduğu için olabildiğince görüp dokunabilecekleri materyallerle öğretmen gerekiyor. 

Anasınıfında algoritma ve robotik kodlama öğretmek için;

Lego Wedo, Clementoni Mind Robot gibi robotlar kullanılabilir. 

Tablet üzerinde ileri düzey öğrenciler için scratch jr kullanılabilir. 

Yİne code.org da güzel bir kaynak. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Araştırıyorum beyler yazdıklarınızı çok elle tutulur bir şey çıkarmak zor doğaçlama gideceğiz artık. Kısa videolar vs. fikrinde olduğu gibi. Teşekkür ederim

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Anaokulu çağındaki çocuğa algoritma, yazılım vs öğretilemez: :) Anca bilgisayarı, tableti, interneti vb. sevdirecek, renkli, 3 boyuta girmeden eğlenceli görseller, geçişler ile ısındırabilirsiniz.

shock56 bunu yazdı

Anaokulu öğrencileri somut dönemde olduğu ve dikkat sürelerinin çok az olduğu için olabildiğince görüp dokunabilecekleri materyallerle öğretmen gerekiyor. 

Anasınıfında algoritma ve robotik kodlama öğretmek için;

Lego Wedo, Clementoni Mind Robot gibi robotlar kullanılabilir. 

Tablet üzerinde ileri düzey öğrenciler için scratch jr kullanılabilir. 

Yİne code.org da güzel bir kaynak. 

Robotik kodlama günümüzün en büyük yalanlarından birisi maalesef :) Sıfır algoritma ve kod bilgisi ile alakasız insanlar 3-5 saat teorik bilgi alıp "eğitmen" sıfatıyla güya "robot yapımı" ve "yazılım" eğitim verdiğini düşünüp velilere masraf çıkarmanın derdinde.

~
Toplam Hit: 843 Toplam Mesaj: 6
bilişim eğitim