folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bios Cortladi Herhalde.Yardim

Bios Cortladi Herhalde.Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

Hayatimda ilk defa birinin aklina uydum bios gitti herhalde.anakart asus A88xm-A.

Zaman zaman ramlerden birini gormuyordu.bende slot degistirip devam ediyordum.

En son donma sorunu da baslayinca arkadas biosu guncelle dedi.bende olur yapayim dedim.

Ve olay burada koptu biosu guncellerken donmus kalmis saatlerce.bizim kiz da reseti atmis o arada.

Simdi acilista iki dot dot diye ses yapiyor ama goruntu falan hakgetire.varmi bir cozum yoksa servis yolumu gozuktu bize.simdiden tesekkurler.

Tabletler bir ise yaramiyor diyenlerede tabletler iste bu zamanlarda ise yariyor diyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Abi anakartta backup bios var mı bulamadım yok sanırım yine de bir fikrim var ama yer mi bilmiyorum. BIOS Update'ini indirip FAT32 ile formatlanmış bir usb belleğin içine at. Takıp çalıştır, içinde boot edip çalışacak yazılım duruyor olabilir. A88XMA.CAP olsun dosyanın adı o yemezse A88XM-A-ASUS-2801.CAP da olabilir. Ama donma sorunu BIOS ile alakalı değil yüksek ihtimalle, yerse update ederken donmasın diye altına vantilatör falan koy ısınıyor olabilir ya da sorunlu parça olarak şüphelendiğin bir şey varsa onu sök anakarttan. Belki düzelebilir böyle.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

http://www.asus.com/TR/Motherboards/A88XMA/HelpDesk_Download/

kılavuzu incele  enson biosu kurmayı dene

Kıllanma kılavuzunda anlatmış güzelce crash freee diye.. 

bölüm 2 . 1.3

ltcelik tarafından 17/Oca/16 20:52 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

Cok sagolun deneyyim bakalim ne olacak

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

http://www.asus.com/TR/Motherboards/A88XMA/HelpDesk_Download/

kılavuzu incele  enson biosu kurmayı dene

Kıllanma kılavuzunda anlatmış güzelce crash freee diye.. 

bölüm 2 . 1.3

haklıymışsın asus önlemini almış öyle elektrik kesildi reset attın bios gitti yok. artık bios kurtarılabiliyor.eyvallah sağolun hocalar.

Toplam Hit: 661 Toplam Mesaj: 5
bios gitti