Bios Güncelleme?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

eski bir anakartım var 

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-m68mt-s2prev_30/download/

bugün aldığım işlemci ve ekran kartı geliyor takıcam. internetten filan okuduğuma göre bios güncelle filan demişler.

fakat yukarıdaki adreste verdiğim uygulamayı indirdiğimde pc açmıyor.

yani 64 bit olduğundan açmıyor.

fakat kendi sitesi bu 64bit diye bir uygulama yok. anakart özelliğindede 64 biti desteklediği yazıyordu

şu an biosum güncelmi değilmi nerden nasıl anlarım?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam aynı bilgisayar için her sıkıntında ayrı konu mu açacaksın?

Daha parçaları almadan 4 farklı konu açmışsın. Herhalde parçalar geldikten sonra da

İşlemciyi nasl takarım?

driverları yükleyemiyorum?

Pc mavi ekran veriyor(çünkü ekran kartın değişti)

başlıklarına benzer konu açacaksın herhalde.

Böyle yapacağına yeni pc ile ilgili sorunlarım tarzında tek bir başlık açıp içinden sorsan daha akıllıca olur.

Şimdi soruna gelirsek, senin anakartın award bios kullanıyor. Sitesinde gördüğün üzere zaten o anakarta F1 sürümünde sadece 1 adet bios çıkmış o da anakartın çıktığı yıl ile aynı. Yani %99 ihtimalle zaten senin anakartın o bios sürümünde.

Yok ben illa merak ettim öğrenmek istiyorum dersen komut satırına

wmic bios get smbiosbiosversion

komutunu girersen öğrenirsin.

Ayrıca phenom işlemci alıyordun galiba, artık bi zahmet 64bit işletim sistemi yükle.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam aynı bilgisayar için her sıkıntında ayrı konu mu açacaksın?

Daha parçaları almadan 4 farklı konu açmışsın. Herhalde parçalar geldikten sonra da

İşlemciyi nasl takarım?

driverları yükleyemiyorum?

Pc mavi ekran veriyor(çünkü ekran kartın değişti)

başlıklarına benzer konu açacaksın herhalde.

Böyle yapacağına yeni pc ile ilgili sorunlarım tarzında tek bir başlık açıp içinden sorsan daha akıllıca olur.

Şimdi soruna gelirsek, senin anakartın award bios kullanıyor. Sitesinde gördüğün üzere zaten o anakarta F1 sürümünde sadece 1 adet bios çıkmış o da anakartın çıktığı yıl ile aynı. Yani %99 ihtimalle zaten senin anakartın o bios sürümünde.

Yok ben illa merak ettim öğrenmek istiyorum dersen komut satırına

wmic bios get smbiosbiosversion

komutunu girersen öğrenirsin.

Ayrıca phenom işlemci alıyordun galiba, artık bi zahmet 64bit işletim sistemi yükle.

:)

senin dediğin şekilde konu açsaydım forum değil blog olurdu o.

Forumun mantığı zaten daha dar olan paylaşım yada soruları pinlemek üzerine kurulud eğilmi? ben yıllardır bu mantıkla takılıyorum.

Yanlışım varsa düzeltebilirm alındığıdman değil. Ama mesela bu tarz eleştiri geldimi hemen bende konularına baktım. Keşke paylaştığın müzikleri 2şer gün ara ile farklı başlıkta değil tek başlık da verseydin. O zaman doğru derdim.

Pek tabiki sende bende biliyoruz açtığım aynı konunun 3. sayfasında yeni sorumu sorduğumda cevap gelmeyeceğini:)

diğe rkonularda mesela bende f1 i gördüm ama f1 nedir ne değildir hiç anlamam. senden öğrendim o zaman evet sürümde sıkıntı olmyacak demektir. 

evet phenom işlemci aldım. ben yanlışmı yazdım bilmiyorum emind eğilim zaten işlemcim 64bit.

ve 64bit olduğu için açamıyormuşum dedim sanırım. yani indirdiğim içerik muhtemelen 32 bit ti onu kast etmiştim.

takıldığım başka bir site yok. çevremde işşlerden anlayan adamda yok. kasanın kapağını açtım hazırda bekliyorum. kargo yolda. birazdan gelicek ben sökücem filan. bilin bakalım ilk sorun çıktığında nerde konu açacağım

:) hepinizi seven patates

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Yanlışım varsa düzeltebilirm alındığıdman değil. Ama mesela bu tarz eleştiri geldimi hemen bende konularına baktım. Keşke paylaştığın müzikleri 2şer gün ara ile farklı başlıkta değil tek başlık da verseydin. O zaman doğru derdim.

Buradaki yanlışını da düzelteyim. O ikinci açtığım konuya tıklayıp okursan

"Bende bundan birkaç yıl önce tbtdeki bir konuda elimde flac olarak bulunduğundan bahsetmiştim. O zamandar beri baya bir mürit pm yoluyla (hatta biri tbtdeki konuyu görüp twittter üzerinden dm yolu ile) albümü istemişti. Bugün gene bir mürit arkadaşımızın istemesi üzerine artık konusunu açayım dedim"

yazdığımı görürsün. Yani iki gün üst üste konu açma gibi bir planım yoktu, özellikle spesifik bir albüm için istek yapıldığından(birkaç kere pm ve twitter aracılığı ile) dolayı açma gereği hissettim. ;)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

son binary dosyasını bulup http://www.win-raid.com/t154f16-Tool-Guide-News-quot-UEFI-BIOS-Updater-quot-UBU.html

bu araçla analiz et bakalım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    patates bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Buradaki yanlışını da düzelteyim. O ikinci açtığım konuya tıklayıp okursan

"Bende bundan birkaç yıl önce tbtdeki bir konuda elimde flac olarak bulunduğundan bahsetmiştim. O zamandar beri baya bir mürit pm yoluyla (hatta biri tbtdeki konuyu görüp twittter üzerinden dm yolu ile) albümü istemişti. Bugün gene bir mürit arkadaşımızın istemesi üzerine artık konusunu açayım dedim"

yazdığımı görürsün. Yani iki gün üst üste konu açma gibi bir planım yoktu, özellikle spesifik bir albüm için istek yapıldığından(birkaç kere pm ve twitter aracılığı ile) dolayı açma gereği hissettim. ;)

Yok acip bakmadim.

Benim nick ve avatar hafizam pek iyi degil. ama sitede nadir asinaligim olan kisilerdensin. konusmus filanda olabiliriz. benim durumum yaptigin elestiriye daha fazla hirlamak degildi. sadece elestiri gelince hemen acip baktim ve oyle yazdim. hepsi o kadar :)

Toplam Hit: 827 Toplam Mesaj: 6
bios