Bios Hatası 3 Bip

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhaba müritler. Elimde eski bir laptop var windows düzgün yuklenemedi ve loading ekranında takılı kaldı. Usbden baslatmak istedim bios tarafında şifre var ve tabi ki şifreyi bilmiyoruz. Daha sonra laptopu açıp bios pilini cikartip geri taktım. Bu seferde 3 kısa bip sesi geliyor ve ekran siyah. Ramleri çıkardım calistirdim yine aynı. Geri taktım calistirdim yine aynı. Ne yapmak gerek?

Bios pil pinini oynattı şimdi pc çalışıyor fakat bios ekranı bitene kadar 3 bip sesi sürekli geliyor. Wifi kapandı. Wifi tarafına hiç dokunmadım bile. Bios sıfırlandı orada birsey olabilir mi wifi aktif etmek için? 

Ekerci tarafından 29/Tem/22 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

Hocam markası nedir cihazın  böyle birşey yaşamıştım ama hangi marka oldugu gelmedi aklıma bios pilini değiştirirmisin böyle çözmüştüm 

yok amk imzam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Merhaba müritler. Elimde eski bir laptop var windows düzgün yuklenemedi ve loading ekranında takılı kaldı. Usbden baslatmak istedim bios tarafında şifre var ve tabi ki şifreyi bilmiyoruz. Daha sonra laptopu açıp bios pilini cikartip geri taktım. Bu seferde 3 kısa bip sesi geliyor ve ekran siyah. Ramleri çıkardım calistirdim yine aynı. Geri taktım calistirdim yine aynı. Ne yapmak gerek?

Bios pil pinini oynattı şimdi pc çalışıyor fakat bios ekranı bitene kadar 3 bip sesi sürekli geliyor. Wifi kapandı. Wifi tarafına hiç dokunmadım bile. Bios sıfırlandı orada birsey olabilir mi wifi aktif etmek için? 

hocam 3 sesinde uzunluğu aynımı baştaki ses uzun diğerleri kısa ise muhtemel grafik kartı sıkıntılı

salla gitsin ölecez zaten :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

3 ise kisa ise ram kaynakli oluyor. Ram cikartilip temizlendikten sonra dahi yapiyorsa tam oturmadigi icin olabilir. Baska ram ile deneyebilirsin.

1 uzun 2 kisa ise genelde gpu ile alakali oluyor. (Tam tersi de olabilir tam animsamiyorum)

İsin dogrusu marka modele gore degisebilir. En guvenli kaynak anakartin kullanim klavuzunda yazan yonergelerdir. Anakart markasina ve cikan sesin uzunluk kisaligina gore sebebi farkli olabilir. Kullanim klavuzunu indirip bir bakmani tavsiye ederim.

blackhammer tarafından 30/Tem/22 14:23 tarihinde düzenlenmiştir

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Benim biosum niye biplemiyo lan?! 

Ben de bipleyen bios istiyorum.. 

(diye konu hakkında ki cahilliğimi belirtip uplama çabasında bulunayım bari lol) 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

laptop dell eski bip sesleri uzun. windows başlayınca bitiyor zannettim ama çok az geliyormuş. sürekli 3 kısa bip

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

muhtemel sorun ram de hocam

salla gitsin ölecez zaten :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

ramlari hiç oynatmamıştım. tabi bip sorunundan ötürü çıkardım taktım daha sonra ama çözülmedi. şu an çalışıyor pc, windows güncellemelerini yaptım ama her açılışta 3 bip geliyor windows ekranı gelene kadar. ramlerde sorun olsa windowsun da gelmemesi lazım sanki

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    blackhorror bunu yazdı

ramlari hiç oynatmamıştım. tabi bip sorunundan ötürü çıkardım taktım daha sonra ama çözülmedi. şu an çalışıyor pc, windows güncellemelerini yaptım ama her açılışta 3 bip geliyor windows ekranı gelene kadar. ramlerde sorun olsa windowsun da gelmemesi lazım sanki

"Three beeps that repeat after a pause and occur when you power on your computer indicate a problem with the system memory. Three beeps that play and then stop as the computer starts successfully mean that the BIOS was restored."

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    blackhorror bunu yazdı

"Three beeps that repeat after a pause and occur when you power on your computer indicate a problem with the system memory. Three beeps that play and then stop as the computer starts successfully mean that the BIOS was restored."

çözüm nedir hocam? bu arada bios pilini çıkarmadan önce herhangi bir sorunum yoktu. sadece windows loadingte takılı kalıyordu bozuk yüklendiği için

Ekerci tarafından 31/Tem/22 12:59 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 756 Toplam Mesaj: 10
bios