folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bios Hiç Ötmüyor, Anakart Öldü Mü?

Bios Hiç Ötmüyor, Anakart Öldü Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

Bu konu az önce açıtğım konuyla alakasız, başka bir bilgisayarım birden bire göçtü. Normalde pc açıldığı zaman bios sinyal gönderir, uzun kısa vs. ona göre sorunun nerede olduğunu öğrenebiliyoruz.

Bende ise hiç sinyal vermiyor, jumper ve bios pil olaylarını denedim, sonuç alamadım.

zaten ekrana hiç görüntü gelmiyor.

farklı ekran kartı, power supply, ram denedim, tek cpu ve motherboard farklı deneme imkanım olmadı.

sizce motherboard uçmuş olabilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek
    trk bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu konu az önce açıtğım konuyla alakasız, başka bir bilgisayarım birden bire göçtü. Normalde pc açıldığı zaman bios sinyal gönderir, uzun kısa vs. ona göre sorunun nerede olduğunu öğrenebiliyoruz.

Bende ise hiç sinyal vermiyor, jumper ve bios pil olaylarını denedim, sonuç alamadım.

zaten ekrana hiç görüntü gelmiyor.

farklı ekran kartı, power supply, ram denedim, tek cpu ve motherboard farklı deneme imkanım olmadı.

sizce motherboard uçmuş olabilir mi?

-----------------------------

hocam bi işlemcini çıkart ve bacaklarını filan kontrol et ekrana görüntü ve ses gelmemesi ondan kaynaklanabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

hocam buyuk ihtimalle biosun uçmuş aynı sorun bendede vardı yeni anakart almak zorunda kaldım :)

zzzzzz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

başımız sağolsun acımız büyük bu sefer güldürmedi.

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek

beyler kusura bakmayın ama her bios hatasında siz anakartı mı değiştiriyorsunuz çok merak ettim. Dünkü konudada aynı şeyleri söylediler hep ama sorunum 10 sn lik bi işlem ile halloldu.

Sen dediğim gibi hocam bi işlemcinin ayaklarını kontrol et kırılma bükülme tarzı birşey var mı? O zamanda biostan ses gelmiyor ve ekranda görüntü oluşmuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

CPU çıkardım baktım, bacaklarında bir sorun gözükmüyor, hepsi düz. Bu bilgisayarda birden bire gitti. Gerçi ekran arada bir gidiyor, takılıyordu, sonra tümden göçtü.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

anakartını çıkart dışarda çalıştırmayı dene kartta esneme olabilir, reset düğmen takılıyor olabilir.

sadece işlemci ram ve ekran kartını tak dene. hdd yada fdd kablolarını takmadan dene.

eski 56k modem falan varsa yada ethernet onlarıda çıkar .

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1572 Toplam Mesaj: 7