folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bios Pili Deiştirdim Ama Saati Deiştiremiorum!!

Bios Pili Deiştirdim Ama Saati Deiştiremiorum!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    Geçen günlerde pc saatimin sıfırlandıını gördüm.Aklıma ana karttaki(ASUS P4P800S-X) pilin bitmiş olma ihtimali geldi.Pili deiştirdim.Saati düseltmek için cmd ye girdiim ve date yasıp tarihi girdim ve bana gereken ayrıcalık istemci tarafından sağlanamıyor uyarısını verdi.Pc tarihi şu anda 03 ocak 2002 yi gösterior.Yakın tarihi göstermediği için msn de oturum açarken tarihle ilgili hata verior ve oturum açmıor.
    Ben işin içinden çıkamadım.Başından bööle bi şey geçmiş yada geçirmiş olan varsa lütfen bi el atsında düseltelim şu garip pc yi

Bu imza çok eskidi artık...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ilk once bios a girip ordan degistir saat tarih ayarlarini
    daha sonra hala ayni sorun devam ediyorsa windows acilinca sag alt kosedeki yerden degistir.
    hala devam ediyorsa baska bir sorun vardir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    bios a girip deiştirmei denemedim ama windows ta sağ alttaki dalgadan deiştiremiom. sistem saatini deiştirmek için gereken yetkiye sahip deilsinis dio şerefsiz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca eğer tarihi değiştirdiğin halde tarih yine eskisi gibi oluyorsa,pilin uçmuş demek,artık şarj olmuyor ki tarihi hafızada tutamıyor.aldığın yeni pil ya tam yerine oturmamış ya da o da uçuk :D Windows işine gelince,oturumu güvenli kipte administrator olarak aç ve saati ordan değiştir

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    hoca yeni pil sağlam.Eski pilde bi el feneri vardı evde.Onda denedim çalıştı.Biostan da denedim saati deştirmeyi ama olmuo.Bip bip die ses gelio yeni tarihi girerken.Bi de hoca kardeşim geçen gün annamadan Dep Freze kurmuş galiba.Onu kaldırmayı denedim ama olmadı.Dep Frezeden olabilir dedi bi arkadaş ama kaldıramadım ibineyi:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Deep freeze sanırım yalnız registryı geri alıyor.Ama tam bilmiyorum.Ama olamaz ya saçma birşey,sen pili çıkarırsan ister istemez bios sıfırlanacak,onun için o programla alakası yok.Gelelim senin saat probelmine.Çözdüm sankşi olayı :D

Tarihi değiştirirken beep sesi vermesi bir hataya işarettir.Mesela tarih şöyle yazılıyorsa bios ta 30/03/2006. sen oraya 30.03.2006 yazarsan kabul etmez tabii.Bu olabilir mi?? :D

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    Hoca onlan alakası yok.Orda tarihi deiştiren yere geliorum.imleçi gereken yere çekiorum. o aradaki işaretlere dokanmadan yasmaya çalışıorum ve biiiiip.
    Başka bi problem var anliijan.Ya hoca bu arada Dep Freze ne boka yarar :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca valla pc yi görsem hallederdik ama burdan bu kadarı söyleyebiliyorum

Deep freeze,internet kafeler için tasarlanmıştır,kullanıclaın ayarları değiştirilmesini veya istenmeyen şeyler yüklenmesi engellemek için yapılmıştır.Böylece pc her yeniden başlatıldığında eski ayarlara geri dönülüyor.Ama bunun biosla ilgisi olduğunu sanmıyorum.Ama sende yüklüyse kaldır ve dene

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    tamamdır hoca hallettim olaYı.Biostan çösdüm mevzuyu.Akşama da Dep Freze olayını çöserim.Her şey için saol hoca

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Oks iyi oldu,merak ettim sorun neymiş hocaaaa

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    pil yuvasında bias pislik varmış:D Küf felan oluşmuş oralarda.Temisledim geçti.

Toplam Hit: 2096 Toplam Mesaj: 11