folder Tahribat.com Forumları
linefolder Domain - Hosting - Reseller - Dedicated Server - Virtual Server - IRC Shell - Seedbox
linefolder Bir Forum Açmak İstiyorum. Domain,Hosting Ve Forum Yazılımı Önerisi ?

Bir Forum Açmak İstiyorum. Domain,Hosting Ve Forum Yazılımı Önerisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Okuduğum bölümle ilgili bir forum sitesi açmak istiyorum ancak birkaç sorum var. 

5-6 sene önce website işlerinden iyi anlardım ancak yıllardır hiç yapmadığım için unutmuş sayılırım.

Şimdi domain ve host u nereden alayım. Godaddy e baktım fiyatlar biraz pahalı geldi yani 5-6 sene içinde zammı geldi bilmiyorum, benim aldığım zamanlarda daha ucuzdu. Eğer godaddy nin fiyatları piyasaya göre normalse oradan alacağım. Değilse biraz ucuz yollu ama kaliteli,kurumsal bir yerden almak istiyorum. Nereden alabilirim ?

Yapacağım forum sitesinde belki birkaç sene içinde çok içerik birikebilir belkide hiç tutmaz bilmiyorum ama kaç gblık (trafiği vs) bir host almam gerekir ?

Eskiden vbulletin,SMF falan kullanıyordum, şimdide aslında yeni yeni sistemler kullanmıyorlar forumlarda ama xenforo diye bir forum yazılımı çıkmış buna çok rastlıyorum tasarımı güzel ve çokta kullanışlı gibi duruyor. vBullettin'i eskisi gibi crackli kullanabiliyor muyuz ? Kısaca hangi sistemi tercih etmeliyim ?

Şuanda aklıma gelen sorular bunlar arkadaşlar kafama takılan birşey olursa buraya eklerim tekrar. Teşekkürler..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MikRoBiT bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba. Okuduğum bölümle ilgili bir forum sitesi açmak istiyorum ancak birkaç sorum var. 

5-6 sene önce website işlerinden iyi anlardım ancak yıllardır hiç yapmadığım için unutmuş sayılırım.

Şimdi domain ve host u nereden alayım. Godaddy e baktım fiyatlar biraz pahalı geldi yani 5-6 sene içinde zammı geldi bilmiyorum, benim aldığım zamanlarda daha ucuzdu. Eğer godaddy nin fiyatları piyasaya göre normalse oradan alacağım. Değilse biraz ucuz yollu ama kaliteli,kurumsal bir yerden almak istiyorum. Nereden alabilirim ?

Yapacağım forum sitesinde belki birkaç sene içinde çok içerik birikebilir belkide hiç tutmaz bilmiyorum ama kaç gblık (trafiği vs) bir host almam gerekir ?

Eskiden vbulletin,SMF falan kullanıyordum, şimdide aslında yeni yeni sistemler kullanmıyorlar forumlarda ama xenforo diye bir forum yazılımı çıkmış buna çok rastlıyorum tasarımı güzel ve çokta kullanışlı gibi duruyor. vBullettin'i eskisi gibi crackli kullanabiliyor muyuz ? Kısaca hangi sistemi tercih etmeliyim ?

Şuanda aklıma gelen sorular bunlar arkadaşlar kafama takılan birşey olursa buraya eklerim tekrar. Teşekkürler..

Vps öneririm. Host ile olmuyor o işler artık diyebilirim. Godaddy kupon kodu ile 2-3 tl civarı bir şeye alabilirsin ilk yıl. Sonra ki yıl 40 tl yapıyor ama uyarayım. Vps içinse digitalocean aylık 10$lık paketi başlangıçta yeterli olur sonrasında duruma göre yükseltirsin paketini. Vbullettini null kullanabiliyorsun sanırım(yine de başın yanmasın tam sürüm al eğer proje tutarsa). Xenforo önermem sevemedim bir türlü.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek

Yorumunuz için teşekkürler.Biraz araştırdımda VPS in başlangıç için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Cayan bunu yazdı
    MikRoBiT bunu yazdı

Vps öneririm. Host ile olmuyor o işler artık diyebilirim. Godaddy kupon kodu ile 2-3 tl civarı bir şeye alabilirsin ilk yıl. Sonra ki yıl 40 tl yapıyor ama uyarayım. Vps içinse digitalocean aylık 10$lık paketi başlangıçta yeterli olur sonrasında duruma göre yükseltirsin paketini. Vbullettini null kullanabiliyorsun sanırım(yine de başın yanmasın tam sürüm al eğer proje tutarsa). Xenforo önermem sevemedim bir türlü.

hocam arkadaş içn vps  ilk başlarda zor olur bence    önce  bi host al başla  sonra  baktın kaynaklar yetmiyor o zaman kendi vps taşırsın daha iyi olur çünkü vps yönetimini bilmiyorsn  güvenlik açıkları vb...  sıkıntı yaşarsın .  host arasan ucuz vb.. kebirhost  kullanıyorum sanırım 5 yıl olmuştur  destegide iyidir ..  domaini  ihs  yada namecheap  üzerinden alabilirisn godady  promosyon kodun varsa  ucuza geliyor  bazen  vbullentin cracklı  kullanmak sıkıntı çıkartıyordu bi ara  ama tabiki bu işin uzmanları daha ii bilir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    Cayan bunu yazdı
    MikRoBiT bunu yazdı

hocam arkadaş içn vps  ilk başlarda zor olur bence    önce  bi host al başla  sonra  baktın kaynaklar yetmiyor o zaman kendi vps taşırsın daha iyi olur çünkü vps yönetimini bilmiyorsn  güvenlik açıkları vb...  sıkıntı yaşarsın .  host arasan ucuz vb.. kebirhost  kullanıyorum sanırım 5 yıl olmuştur  destegide iyidir ..  domaini  ihs  yada namecheap  üzerinden alabilirisn godady  promosyon kodun varsa  ucuza geliyor  bazen  vbullentin cracklı  kullanmak sıkıntı çıkartıyordu bi ara  ama tabiki bu işin uzmanları daha ii bilir. 

Aynen hocam Hosting ve Domainde karar kıldım ancak scripte hala karar veremedim MyBB ve SMF hariç yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

http://www.phpkf.com/

bir dene. Tamamen Türk işi kodlama ve epey hızlı çalışıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

http://www.phpkf.com/

bir dene. Tamamen Türk işi kodlama ve epey hızlı çalışıyor

Teşekkür ederim hocam inceleyeceğim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

gidiyorsun

name.com dan domain

guzel net tr den host

smf den forum 

kuruyorsun , keyfine bakıyorsun. saat gibi çalışır.

lütfen biri şu godaddy lafını tbt de sansürlesin gözünü seveyim lanet firma.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

http://fluxbb.org/forums/index.php

bu hoşuma gitti 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek
    IvC bunu yazdı

http://fluxbb.org/forums/index.php

bu hoşuma gitti 

Onuda inceledim hocam. Sanırım xenforo kullanacağım özelliklerini sevdim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcahmet
    arcahmet's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mybb phpbb kullanan çok fazla site var istersen bunlardan birini kullarak forumunu oluşturabilirsin. tema tasarımlarıda kolay. yok ben tasarlamak istemiyorum o kadar vaktim yok diyorsan kullanışlı temaları mevcut.

Bilgiakisi.com Joomla//Joomla Tema// Joomla Eklenti
Toplam Hit: 1814 Toplam Mesaj: 11
hosting domain vbulletin xenforo domain xenforo