Bir Hostta Birden Fazla İp Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

İnstagram da kullanacağım bir panel yazıyorum. Şuanda takip ve beğeni alanlarını yaptım yorum,media ve mesaj gönderme alanlarını da yapacağım.  Birçok user/pass ile sunucu üzerinde işlem yaparsam bi süre sonra ip ban gelebilir diye düşünüyorum. (Limitler hakkında araştırma yapıyorum ama farklı farklı şeylerle karşılaşıyorum) Bunun için önümde doğal olarak 2 seçenek var. Ya proxy ip alıp request leri bunlarla atacağım ya da mümkünse hostta birden fazla ip kullanacağım. Bu bağlamda ;

1) Tek hostta birden fazla ip kullanmam mümkün mü ve nasıl yapabilirim ? Bu hizmeti sağlayan bildiğiniz hosting şirketleri varsa paylaşırsanız sevinirim.

2) proxy kullanımını teorik olarak biliyorum fakat yazdığım botlarda free proxy ler dışında bir deneme yapma imkanım olmadı. Proxy ip nerden almalıyım piyasayı da bilmiyorum. Birde proxy ip alınca 1 ay boyunca o ip ler mi kullanılıyor yoksa belirli sürede bir liste falan mı güncelleniyor bunları da merak ediyorum.

Sorularım bunlar. Bununla beraber instagram da şöyle şöyle kısıtlamalar, limitler var diye bilgi paylaşacak olanlar olursa onları da göz önünde bulundurmak isterim.

Not: Kodlama php ile yapılıyor. Linux üzerinde çalışabilecek yöntemler gerekiyor.

Gelecek cevaplar da konuyu gizlememi gerektirecek birşey olursa mesaj yazarsınız, konuyu gizli yaparım.

coder2 tarafından 21/Eki/17 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@X-Files geçen anlatıyordu o bumuydu bilmiyorum. 

profilinde site linki de var oraya bir bak hocam.

dcpromo tarafından 21/Eki/17 17:42 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

@X-Files geçen anlatıyordu o bumuydu bilmiyorum. 

profilinde site linki de var oraya bir bak hocam.

Baktım da windows için anlatmış. Ben açıklama kısmında belirtmeyi unutmuşum şimdi ekledim; kodlamayı php ile yapıyorum doğal olarak linux için çözüm gerekiyor.  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GhostHD
    GhostHD's avatar
    Erkek

ücretsiz paneller olması lazım onları incelesen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    GhostHD bunu yazdı

ücretsiz paneller olması lazım onları incelesen

mesela hangi panel var hocam ? Birkaç tane indirdim çalışmıyorlardı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek

Hocam ben de ayni dertten muzdaribim. En az 10k ya yakin bir ip olmasi lazim diye biliyorum bu instagram konusunda. Onun disinda hosta kurabilecegini sanmiyorum vps paketlerine bakabilirsin proxy icin. Eger instaweb seklinde bir script ariyosan bana pm gonder birlikte halledelim

Toplam Hit: 1868 Toplam Mesaj: 6
host ip