Bir Ödev İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

Bir ders için kısa bir belgesel niteliği taşıyan film çekmem lazım. Ekipman falan herşey var fakat şehir içinde neyin belgeselini çekerim ney belgesel için uygun ve diğerlerinden farklı olur bilemedim. Kafamda bir kaç konu var ama birde size sorim dedim. Kurgusunu montajını çekimini yapabileceğim konu yada konular söyleyebilir misiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yazın olsaydı Fındık Toplama Belgeseli çek derdim henüz yok böyle bir şey.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Tarihi mekan falan yok mu onunla ilgili araştırma yap, anlat.
    Ya da TRT Belgesel'dekiler gibi olabilir mesela sobacılar çarşısı vardır gider dükkanları gezer adamlarla konuşursun nasıl yapıyorlar gösterirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

hocam nerelisin ona göre şeyapalım?

bide kendi ilgilendiğin alanda bişey olsun günüzmüzde her bi bokun belgeseli var artık.. istanbuldaysan marmarayın yapım belgeselini düşüneiblirsin mesela ya da Ankaradaysan yeni metro hattının yapım belgeseli :P

Zugzwang
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı

bide kendi ilgilendiğin alanda bişey olsun günüzmüzde her bi bokun belgeseli var artık.. istanbuldaysan marmarayın yapım belgeselini düşüneiblirsin mesela ya da Ankaradaysan yeni metro hattının yapım belgeseli :P

ikiside iyi  ben ce seçim dönemindeyiz  referan bile bulabilirsin bu ikisi için sonuçta adamların reklamını yapacaksın bir nevi...

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı
    zndmn bunu yazdı

ikiside iyi  ben ce seçim dönemindeyiz  referan bile bulabilirsin bu ikisi için sonuçta adamların reklamını yapacaksın bir nevi...

reklam nasıl anlattığına bağlı ama abi ben normalde liseye o metroyla gitcektim dedikleri zamanda bitse.. şu an üniversite bitmek üzere :D

Zugzwang
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

Isparta'dayım merkezde tarihi bi mekan pek yok bir kaç tane kilise var birde camii onların dışında pek kayda değer bir şey yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elder_ss
    elder_ss's avatar
    Erkek

hocam bizim okulda bitirme projeleri için çeşitli konularda belgeseller hazırladı arkadaşlar. mesela biri transeksüelleri anlatan bi film çekti, biri romanların hayatını anlatan bi film çekti. balıkçılarla ilgili filmler çekenler var. biz de afyonda okuyoruz oradada pek belgesellik bir şey yok. arkadaşlar genelde başka şehirlerde çektiler. şehir dışına çıkma imkanın varsa başka şehirlerde farklı işler düşünmeni tavsiye ederim.

Toplam Hit: 707 Toplam Mesaj: 8