folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Bir Veritabanından Diğerine Bağlanmak ?

Bir Veritabanından Diğerine Bağlanmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

bir site var php dosyaları tek olucak ama verıtabanları farklı olucak birden fazla subdomainler aynı php sayfalarını kullanıcak o php sayfalarında da öyle yapmalıyım ki giriş yapan kişinin k.adı ve şifresine göre  veritabanına bağlasın

önce kullanıcılar diye bir vt olusturayım dedım orda kullanıcı adı şifre ve veritabanı bilgileri olsun giriş yapan kişinin vt bilgilerini burdan çekerim sonrada php dosyalarındaki baglan.php dosyasındakı vt baglantı bilgilerini orda gelen verilerle değişmek yanlız o esnada zaten kullanıcılar vt sıne bağlı durumda olucak kullanicilardan kopup giriş yapan kişinin vt bilgileri doğrultusunda yeni vt ye bağlatma gibi bi yöntem düşündüm ama bağlı vt den koparıp yenı vt ye bağlatma nasıl olucak ? varmıdır bı fikri veya başka teorisi olan ?

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cpanel de veritabanlari zaten ortak bir havuzda tutulur.

Tek yapman gereken, bir sitenin kullandigi veritabani baglanti bilgilerini aynen diger sitede kullanmak.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

öncelikle php ci değilim ama dediğin şeyin yapılmayacak bir tarafı yok. 

anlamadığım şey ise neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsun. tek bir veritabanın olsun ve birden fazla tablon olsun. kullanıcı login olacağı zaman

login tablosuna baksın, olduktan sonra da diğer tablolardan işlem yapsın?

iki db kullanmak istiyorsan iki db için de kod yazabilirsin. bağlantıyı connectionNesnen.Close(); ile kapatırsın çok problem değil. yani kullanıcının

siteyle iletişimini keseceğini flan düşünmüşsündür muhtemelen ama öyle bir şey yok. ikinci bir connection nesnesi oluştur ve oradan bağlan ikinci

db ye ve sorgulamalarını yaptır. bunun için bir sql helper  sınıfı yazmak işini kolaylaştırır sadece connection stringdeki initial catalog ismi değişir.

Ama dediğim gibi tek db ve birden fazla tablo idealdir

kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

şimdi aynı dosyaları kullanıcak bırden fazla musterı olucak guncelleme fılan olunca hepsının ftp ye baglanıp dosyaları degıstır vs yerıne tekyerden degıstırmek adına böyle birşeyte girişiyorum.db ler konusu ıse her musterının db sı farklı olması laızm yeri gelır db yı sıfırlamak ıster veya db yı yedeklmek gerekıcek tek db bırden fazla tablo cok esnek olmaz o yuzden farklı db ler diye düşünüyorum. mysql_close() işimi gorur sanırım. vt bilgilerinide ilk vt yı kapatmadan once session a eklesem daha iyi olucak sanırım yoksa vt bilgileri değişkenden gelıcegınden baglantı kopardıktan sonrakı sayfa yenılemede vt bılgılerını cekemeyecek

Kehanet tarafından 04/Ara/12 17:26 tarihinde düzenlenmiştir

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
Toplam Hit: 927 Toplam Mesaj: 4