Bisiket İcin Motor Kitleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Arkadaslar biziklet icin elektrik yada benzinli motor donusum kitleri hakkinla bilgisi olan varmidir. Nereden alinir her bisiklete uygulanabilinir mi?

Merakli biri kendisi kurup takabilirmi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Link koyamıyorum, YouTube'da Bafır Adam kanalında vardı videosu. Çin'den alıp Türkiye'de montaj ettirmişti. 

Videonun başlığı "Çin'den motosiklet aldık" tarzı bişeydi

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Hocalar biraz arastirdim.

Aslinda basta benzinli kafamda olsada. Ses titresim ve trafik kanunu ile ilgili problemler yuzunden uzak durmakta fayda var. 

Daha sonrasinda elektrikli donusum kitlerini arastirdim. Buradada cok basit cozumler oldugu gibi profesyonel sozumlerde var.

+pedala destek sistemi

+25km/h sonrasinda motoru kapatma

+pedelek formda 70km menzile ulasabilmesi

+en onemlisi maximum hizin dusuk olmasi ve frenlemede sizi riske etmemesi

+pedal algilama ile cevirmediginiz zaman motoru durdurmasi

https://www.alba-ebikes.com

Boyle bir sisteme ulastim. Aslinda kit fiyatlari 1000tl altinda konumlansa tadindan yenmez ama fiyatlar asiri abarti geldi sanirim. Daha ucuz seceneklerini bulabilirmiyiz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Hocam suan ben yapiyorum ufak ufak basladim yaza bitecek insallah. Su piyasadaki elektrikli motorlar varya onlardan bul ucuza bi tane onu modifiye et. Ben hurdacilardan buldum bitane aku yok kazali 400 tl ye motoru falan parcaladim bisikletin arka aks araligiyla oynayip takacagim. Tekeri modifiye ettim. Ama ince kaldi gibime geldi. Pedal olayi cok mantikli geldi hareket edince motoru devre disi birakmak. Suan tek sikintim aku. O konuda cozumun varsa banada fikir ver. Cok pahali akuler. Pedalla sarj iicnde sanirim birde sarj unitesi gibi bisey lazim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

hocam

https://www.youtube.com/watch?v=SCirYPopMnc

şöyle bir dönüşüm olayı var fakat pratikte nasıldır bilmiyorum. 

açıkçası hiçbir elektrik elektronik ve mühendislik gibi bilgim olmadığından buna cesaret edemem ben.

Toplam Hit: 1144 Toplam Mesaj: 6
motor