folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bisiklet Boyamak

Bisiklet Boyamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    battt
    battt's avatar
    Erkek

Selamlar
    10 sene önce aldığım çirkin kahverengi bisikletimi zımparalayıp akçalı sprey boyayla antrasite boyadım. Lakin sert bir yerle küçük bir temasla bile boya kalkıyor. Koruyucu sprey tarzı bir şey var mıdır?

İnternetten bakarken sprey vernik buldum iş görür mü?

Veya bu?

http://urun.n11.com/oto-boya/henkel-seffaf-boya-koruyucu-sprey-P126545522?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwh_bLBRDeARIsAH4ZYENLHvgF47SOMGnzb5WxGtohuMWLQKu6DgOw4e13BLqkIr7ViNpx-c4aAmxCEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

koruyucu vernikten önce metalle boyanın iyi tutması için astar atman lazmdı birde spreylerin boyayı yeteri kadar ezip metale tabaka yaptırması kolay olmuyor 

1 hafta için de tabancamız gelecek istanbul içindeysen bisikleti ve 100 Gr boyanı oto boyacılarında yaptır getir astarını ve boyasını en son verniğinide atalım götür.

en sağlamı öyle olur .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Öncesinde zımpara yapmassan boya kalkar. Şöyle ki; boya yapacağın yerleri güzelce zımpara yapacaksın, daha sonra boya atacaksın. SOnra tekrar zımpara atacaksın ama bu sefer daha ince bir zımpara ile zımparalayacaksın ve tekrar boyayacaksın. SOnra çok daha ince bir zımpara ile zımparalayacaksın daha sonra tekrar boyayacaksın. En az 3 tur yaparsan boyan tutucu ve kaliteli olur.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Öncesinde zımpara yapmassan boya kalkar. Şöyle ki; boya yapacağın yerleri güzelce zımpara yapacaksın, daha sonra boya atacaksın. SOnra tekrar zımpara atacaksın ama bu sefer daha ince bir zımpara ile zımparalayacaksın ve tekrar boyayacaksın. SOnra çok daha ince bir zımpara ile zımparalayacaksın daha sonra tekrar boyayacaksın. En az 3 tur yaparsan boyan tutucu ve kaliteli olur.

ardından birde vernik attımı bomba gibi olur :)

Toplam Hit: 1124 Toplam Mesaj: 4
bisiklet boya sprey