folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoinz (BTCZ) Bitcoin Scrypt (BTCS) Bitcoin Red (BTCRED)

Bitcoinz (BTCZ) Bitcoin Scrypt (BTCS) Bitcoin Red (BTCRED)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar üstadlar yukarıda adı geçen bitcoinin alt coinlerrinden fiyat küçükken almak istiyorum fakat bittrex veya polerixde bunları bulamadım bunları nerrden güvenli şekilde alabilirirm.?

son olarak bunlar orrjinal bitcoinin alt coinlerirmidir nasıl teyit edebilirim ?

Coin list:

Bitcoin Red (BTCRED)

Bitcoin Scrypt (BTCS)

BitcoinZ (BTCZ)

First Bitcoin (BIT)

First Bitcoin Capital (BITCF)

Bitcoin Fast (BCF)

Bitcoin Planet (BTPL)

Bitcoin Silver (BTCS)

Bitcoin 21 (XBTC21)

furkiak tarafından 14/Oca/18 19:25 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Merhaba

Bittrex ve poloniex i bildiğine göre bunları biliyorsundur ama ben bilmeyenler için yazayım.

https://coinmarketcap.com/  gir 

sağ üst köşeden coinleri ara. Sonra aılan sayfadan Market sekmesine tıkla hangi borsalarda satıldığını göreceksin.

Örnek olarak BTCRED bu borsalarda işlem görüyor.

Kahramann tarafından 14/Oca/18 20:12 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı

Merhaba

Bittrex ve poloniex i bildiğine göre bunları biliyorsundur ama ben bilmeyenler için yazayım.

https://coinmarketcap.com/  gir 

sağ üst köşeden coinleri ara. Sonra aılan sayfadan Market sekmesine tıkla hangi borsalarda satıldığını göreceksin.

Örnek olarak BTCRED bu borsalarda işlem görüyor.

Teşekkir ederim Bunu biliyorum  hocam ama daha önce işlem yapmış güvenilir firma önerisi istiyorum daha doğru olarak 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

hocam "orijinal altcoin" nedir beni aydınlatabilir misiniz acaba? bunların hepsi scam bence

//scam olması üzerinden para kazanılamayacağı anlamına gelmiyor ama doğru zamanda alınıp doğru zamanda satmazsanız çok üzülebilirsiniz.

slanger tarafından 14/Oca/18 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bunların hiçbirisi "bitcoinin alt coinlerrinden" değil. Scam diye tabir edebileceğimiz bitcoinin ismini kullanan coinler.

torpedo_XL tarafından 14/Oca/18 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Bunların hiçbirisi "bitcoinin alt coinlerrinden" değil. Scam diye tabir edebileceğimiz bitcoinin ismini kullanan coinler.

peki hocam bunu nasıl anlıyoruz mesela bitcoinin altları etheriumun altları

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam demek istediğin bitcoin fork'u mudur heralde.

Altcoin = altarnatif coin. Yani bitcoin haricinde ki bütün coinler aslinda alt coin dir. (Sub coin değil yani ingilizcesi. Altarnative coin)

Bazi borsalar alt coin kavramini ana para birimi olarak kabul ettiğim coinler diye tanimliyor. o borsalarda sembol ismi XXX/BTC ve/veya XXX/Eth oldugundan bunlar ana coindir diyor ama crypto currency için yazilmiş whitepaperlarda alt coin diye gecen tabir bitcoin haricinde ki bütün coinlerdir.

Bitcoinin sayisiz forku da mevcut ama tutumadi :)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

çok teşekkürler abi bilgilendirme için 

Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 8
bitcoin