folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bitirme Projemde Aşağıdaki Konularda Yardıma İhtiyacım Var

Bitirme Projemde Aşağıdaki Konularda Yardıma İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Kısmetse bitiyor bu sene üniversite ve benden bitirme projesi yapmamı istemişlerdi. Daha önce bazı konular açtım yardım istedim ilermememde takıldığım yerlerde.

Şimdiye kadar projeyi iskelet olacak şekilde tamamladım. Çalışmasını istediğim şeyler çalışıyor. Şimdi iç organları yerleştirip son şeklini vermeye geldi sıra. Bunun içinde gerek malzeme tedariği gerekse bilgi gerektiren konularda yardıma ihtiyacım var.

Amacım kesinlikle projemin bir kısmını size yaptırmak değil. Anlamadığım ve kalan bu kısa süre içinde anlayıp uygulayamayacağımı düşündüğüm kısımlarda sadece yardım istiyorum. Bunu yaptırmak istesem zaten para verip yaptırırım ama ozaman "benim" olmaz bu yapılan şey.

Öncelikle basitçe projemden bahsedeyim. Yapacağım şeyde olay basit. Bilgisayardaki bir uygulamadan(genelde oyun) istenilen bir değeri okuyup ( Arabanın hızı, karakterin canı vs) ve bu değeri Arduino'ya gönderiyorum. Arduinoda bu değeri işleyip dışarıdaki LED sistemine sinyal olarak gönderip fiziksel bir tepki veriyor. Işık işte :D

2. kısımda bir Kullanıcı Adı , Şifre ile desktop application'un database'e gönderdiği verileri Android ve Web sitesi üzerinden göstermem gerekli. Desktop uygulaması hazır, veri tabanı dizaynı hazır, devrem hazır, eksik olan sadece web sitesi ve android uygulaması ve birde benim yaptığım amatör ilerin daha profesyonel ve göze hoş görünür biçimde olması gerekli.

Şimdi bu projede üstte dediğim gibi iskelet kısmı hallettim. Yani dışarıya ışık verdirebiliyorum :D Ama artık dönemin sonuna doğru geldiğim için vizeler vs araya girmeden evvel bu malzeme vs işlerini aradan çıkartmam lazım.

Öncelike bu ışıkları öyle şerit led vs gibi bir şeyle vermiyorum. Bir tasarımım var kendimce.  Tasarım
    Şimdi bu linktekine bakınca hayal kırıklığına uğradınız sanırım. Ama çizim programı bilmediğim için photoshop'tan yaptım.

Açıklamaya gelecek olursak Toplam yüksekliği 24 cm (20cm pileksi glass + 4cm tahta taban) olacak şekilde 2 tane ürüne ihtiyacım var. Bu ürünün içine ledleri döşeyeceğim ve gelen sinyal sayesinde yanacaklar. Stereo Hoparlöre benziyorlar. Ben bunlara Tower diyorum.

Yardıma ihtiyacımın olduğu konular :

1-) Devre çizimi için bilgim biraz var fakat transistor , capacitor gibi parçaların nasıl kullanıldığını bilmediğim için teknik bilgiye ihtiyacım var. İnternetten baktığım kadarıyla anlamadım...

2-) Adreslenebilir şerit led almam gerekli. Metresi 40 lira dediler Karaköyde ve en az 4 5 metre almam gerekli. Bu ürün ile ilgili "Ben yardımcı olabilirim" yada "Şu adrese git ben Ahmet abi yolladı de sana indirim yaparlar" diyebilen birisi olursa çok büyük sevaba girer.

3-) Pileksi glass için satın almamda yardımcı olacak birisi yada birilerine ihtiyacım var. Ne tür malzeme kullanmalıyım İlla şeffaf mı olmak zorunda yoksa "buzlu cam" gibi olanlarıda var mı  vs vs gibi sorular var.

4-)Bir anasayfa, bir login sayfası ve 1 tanede database'den gelen verilerin gösterileceği sayfa lazım. Bunu nasıl yaparım bilmiyorum.

5-) Aynı database'e bir android cihazdan da erişip web sitesinde gösterdiğim bilgilerin aynısını bu android cihazda da göstermem gerekli. Bu konuda özellikle yardıma ihtiyacım var. Android ve Web ile alakalı kelimenin tam anlamıyla hiç birşey bilmiyorum.

Bir tane domain aldım. www.auralightning.xyz

Merak ettiğiniz bir soru varsa yada yardımcı olabileceğiniz bir konu varsa lütfen iletişime geçin.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Elektronik komponentlerde en uygun fiyat genelde özdisanda oluyor. Çoğu komponent üreticisinin resmi türkiye distribütörü zaten adamlar. https://www.ozdisan.com/ 

Kondansatör, Bobin vs. nasıl çalıştığını öğrenmek için en kaliteli youtube oynatma listesi şudur; https://www.youtube.com/watch?v=wwoaoZIIY6k&list=PL0UZzqYbLvEjxDfbXeLY3N1XQaD_COOWH 20. videoda başlıyordu galiba kondansatörlere. Simülasyonunu falanda yaptığı için bazı devrelerin, konu çok anlaşılır oluyor.

Hiç cevap yazmamaktan iyidir diyerek yazdım çok da yardımım dokunmadı. :P

HACKEROKAN!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

up olsun hala cevap arayışındayım

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hiç kimse yok mu ya herhangi bir sorunda yardımcı olabilecek ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

picproje.org , kontrolkalemi.com

burlarda daha ciddi yardım bulabilirsin

hangi bölümde okuyorsun?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

picproje.org , kontrolkalemi.com

burlarda daha ciddi yardım bulabilirsin

hangi bölümde okuyorsun?

Yaızlım mühendisliği hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Pleksi glası reklam ( fiziksel) tabela işi yapan arkadaşlarla görüşebilirsin..

Tabi senin bileceğin bir iş ama 4-5 metre ledi 2x20 cm şeyin neresine sığdıracaksın..

şu videoda

https://www.youtube.com/watch?v=G12x8cnvNOc

anlatmış.

arduinonun vereceği akımla transistör gerekmeden halledersin..

ha illa 4 metre kullanacam diyorsan basitçe bir transistörle ledleri sürersin..

burda tranzistörler anlatılıyor 

https://www.youtube.com/watch?v=1r9pNtSAveE

iki şerit led yakacaksan ve arduino nun verdiği akım yetmez ise her çıkış kanalına bir tranzistör ve gerekirse direnc vs bağlayabilirsin ..

devresi basit aolacaktır.. delikli pertinaks üzerinde devreyi kurarsın  ...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sen ne ara mezun oldun yala ? Benden geç Başlamadın mı? Neyse hayırlı olsun. Yardıma ihtiyacın varsa Android ve Web (php, .net fark etmez nodejs de olur) yardımcı olurum. Arduino da da yardımcı olurum .  Birde sen hangi okulda okuyorsun merak ettim 

MhmdAlmz tarafından 13/Mar/19 08:51 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sen ne ara mezun oldun yala ? Benden geç Başlamadın mı? Neyse hayırlı olsun. Yardıma ihtiyacın varsa Android ve Web (php, .net fark etmez nodejs de olur) yardımcı olurum. Arduino da da yardımcı olurum .  Birde sen hangi okulda okuyorsun merak ettim 

Daha dur mezun olamadım henüz. 4. sınıftayım İstanbul Aydın Üniversitesinde. Aşağıda belirttiğim konularda basitçe yardım lazım. PM'den whatsapp  vs verebilirsen daha fazla açıklama yapabilirim.
    Herhangi zor birşey değil. Veri tabanında veri çekip ekranda görünecek. Herhani bir API cart curt birşey yok.

Toplam Hit: 19124 Toplam Mesaj: 9
c# php android proje arduino arduino cpanel baskı devre pileksiglass