folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Blackarch Linux (Arch Linux Tabanlı Kali/Baktrack Alternatifi)

Blackarch Linux (Arch Linux Tabanlı Kali/Baktrack Alternatifi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

Tanıtım: BlackArch Linux, Arch Linux tabanlı penetrasyon testcileri ve güvenlik araştırmacılarına yönelik araçlarla donatılmış bir hafifliği ile öne çıkan, Arch Linux'ü gelişmiş bir bir pentest dağıtımına çeviren genişleme paketi. +Eklenti olarak kurmak istemiyenler için Live ISO kalıpları da mevcut.

Anasayfa: http://www.blackarch.org

İndir: http://www.blackarch.org/download.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Arch tabanlı olmasının hafifliğinden başka ne gibi yararları var hocam ? Sonuçta Türkiye'de arch ın çok fazla topluluğu yok herhangi bi yerde hata ile karşılaşıldığında debian tabanlıların destek alması daha muhtemel ? Cevaplarını bekliyorum hacı abi :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

azcık konu dışı

geçen arch kurmaya çalıştım ve bayaa zorlandım sonunda işim gücüm olduğundan vaz geçtim.

nasıl arch gibi komut vere vere kurulan bir sistemi linux a yeni başlayanlara önerebiliyorlar ya :/

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    angelofhope bunu yazdı

azcık konu dışı

geçen arch kurmaya çalıştım ve bayaa zorlandım sonunda işim gücüm olduğundan vaz geçtim.

nasıl arch gibi komut vere vere kurulan bir sistemi linux a yeni başlayanlara önerebiliyorlar ya :/

Konu dışına bir ek; şu unix'in yapısı, temel komutlar, sistemler hakkında bildiğiniz güzel bir kitap var mı? Bilmeyen adama sıfırdan anlatan kitaplardan söz ediyorum. D&R, Kitapsan vs. dolandım hiçbirisinde bırakın güzelini herhangi bir Linux kitabını göremedim. E-book tavsiyesine de açığım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Slothere bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı

azcık konu dışı

Konu dışına bir ek; şu unix'in yapısı, temel komutlar, sistemler hakkında bildiğiniz güzel bir kitap var mı? Bilmeyen adama sıfırdan anlatan kitaplardan söz ediyorum. D&R, Kitapsan vs. dolandım hiçbirisinde bırakın güzelini herhangi bir Linux kitabını göremedim. E-book tavsiyesine de açığım.

http://web.deu.edu.tr/doc/lis/lis.html#toc4 bu yarar mı işine hocam olmadı Andrei'nin kıtabı cıkıcak onu alırsın 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    Slothere bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı

azcık konu dışı

http://web.deu.edu.tr/doc/lis/lis.html#toc4 bu yarar mı işine hocam olmadı Andrei'nin kıtabı cıkıcak onu alırsın 

Bazı noktalarda iş görebilir. Ama daha farklı bir kaynak arıyorum. Paylaşım için teşekkür ederim.

Toplam Hit: 1670 Toplam Mesaj: 6