folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Blackberry Passport / Classic Kullanan Var Mı ?

Blackberry Passport / Classic Kullanan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Müridler bende bu blackberry e karşı aşırı derecede bir sevgi var. Neden bilmiyorum, her daim benim favori telefonum / markam. 

Şu an kullandığım telefon, 3 yıl önce Çinden aldığım bir model. Bir sıkıntısı yok ama bunu evdekilerden birine verip değiştirmek istiyorum. 5.7" ekrana sahip, kullanımına alıştım ama bu defa biraz daha ufak ekranlı bir cihaz almak istiyorum. 

Telefonu çok fazla kullanmam aslında. Ama bilgisayarı taşımaya üşendiğimden ders aralarında - kütüphanede telefonu kullanıyorum. Sıkca podcast dinliyorum, pdf dökümanlarla işim oluyor. Arada müzik dinliyorum. Genelde internet tarayıcıyı, mailler ve whatsappı kullanıyorum. 

Androidden sıkıldım, öyle root yapıp birşeyler yüklemeyi falan seven biri değilim. Hatta telefon başında ihtiyaç dışında dakika geçirmekten hoşlanmam, vakit kaybı gibi gelir. 

Sizce bu durumdayken 2 modelden birini alsam nasıl olur ? 

Iphone da alabilirim aslında, macbook kullanıyorum ikisi birlikte güzel uyuyor itunes vb. açılardan. Ama favorim her daim blackberry. 4-5 yıl önce 9700 modelini kullanmıştım. Kullanımı her daim deli etse bile hep severek kullandım. Bozulana kadar da bırakmadım. Şimdi android telefonumu değiştirme fikri de, bb classic i bir hocanın elinde görünce aklıma esti. Bence en şık görünen marka bb.

Bahsettiğim modelleri ullanan müridler bir iki fikir verebilirse sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Blackberry candır onun klavyesinin üstüne tanımam pastport un büyüklüğü can sıkabilir, zamanla alışırsın yazdığın bütün işleri ondan iyi ne ipohne nede andoid yapar bold 9700 dan sonra halt adep zenfone aldım pişman değilim ama yinede Blackberry i özlüyorum

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Adamlar daha telefon üretmeyeceğiz dedi. Kaldı ki Whatsapp ve Facebook yılbaşından sonra desteği kesiyor Blackberry OS 10 ve Symbian için. 

İlla Blackberry alacağım diyorsan Priv al. Kızaklı ve klavyeli model. Hemde Android işletim sistemi. 

Bu arada Türkiye'den çekildiler. Anca paralel garantili bulabilirsin. Yedek parçası sıkıntılı bir marka olduğundan telefonda sorun olursa tüketici hakem heyetinde paranı geri alabilmek için sürünürsün demedi deme. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Facebook, twitter ve türevlerini kullanmıyorum. Telefonumda youtube uygulaması dahil popüler hiçbir uygulama yok. 

Sadece podcast, mail, müzik, pdf, internet tarayıcı kullanacağım özellikler. Whatsapp da kullanıyorum ama giderse vazgeçebilirim o da sorun değil. 

Yokmu hiç kullanan ? 

İkinci el alacağım. Garanti konusu da önemsiz, şimdiye kadar telefonu garantiye gönderdiğim olmadı hiç. Passport u çok övüyorlar ama classic modeli daha hoş görünüyor bence, onu almayı düşünüyorum.

zigor tarafından 23/Eki/16 15:22 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

Facebook, twitter ve türevlerini kullanmıyorum. Telefonumda youtube uygulaması dahil popüler hiçbir uygulama yok. 

Sadece podcast, mail, müzik, pdf, internet tarayıcı kullanacağım özellikler. Whatsapp da kullanıyorum ama giderse vazgeçebilirim o da sorun değil. 

Yokmu hiç kullanan ? 

İkinci el alacağım. Garanti konusu da önemsiz, şimdiye kadar telefonu garantiye gönderdiğim olmadı hiç. Passport u çok övüyorlar ama classic modeli daha hoş görünüyor bence, onu almayı düşünüyorum.

abi passport pahali yerinde olsam once ucuza blackberry os 10 lu bi telefon alirim. (z10 falan) bakarim uygulamalar isimi goruyomu, 1/2 hafta falan goruyosa yapistiririm passportu.

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

hala kıt kıt kıt klavyesi var... cık beğenmedim. severdim blackberry ama cık yani.

imza mı gelmiş?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

priv al gerçi pahalı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Kullanmayı isteyip de kullanamadığım telefon budur http://www.ebay.com/itm/BlackBerry-Pearl-8220-Black-Unlocked-Flip-Mobile-Phone-2G-Cellphone/191998306207

sahibindende buldum. karta para yatırdım tam alıcam satılmış dedi :( :(

bulursan bundan al. on numaradır.

bold falan kullandım hantal ağır. BB kullanacaksan bunu kullancan hacım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Kullanmayı isteyip de kullanamadığım telefon budur http://www.ebay.com/itm/BlackBerry-Pearl-8220-Black-Unlocked-Flip-Mobile-Phone-2G-Cellphone/191998306207

sahibindende buldum. karta para yatırdım tam alıcam satılmış dedi :( :(

bulursan bundan al. on numaradır.

bold falan kullandım hantal ağır. BB kullanacaksan bunu kullancan hacım :)

Bis paketi olmadan internete giremiyor eski BlackBerryler. Uzak durun. Normal internet paketi işe yaramıyor bunlarda.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1055 Toplam Mesaj: 9
blackberry blackberry classic