Blender Mı? 3Ds Max Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

Blender in örneklerini gördüm çok şahane adamlar film yapmışlar hatta. Ama konu hakkında temelim yok aydınlatıcı bilgisi olan varmı? Ufak 3d animasyonlar için ne kullanmalıyım. Nasıl ve nereden başlamalıyım?

Not: Animasyonların görüntü kalitesi, akıcılığı benim için mühim.

Konu hakkında bilirkişilerden kıymetli tavsiyelerini bekliyorum.

Not2: konu hakkında sıfır bilgim var zengin altyapısı olan deyim yerindeyse yaygın anlatımla "for stupid" seviyesi gibi başlangıç seviyeleri olan bir şeyler arıyorum.  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    3ds max
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

hangi programla yaptığın iş değil neyi nasıl yaptığın önemlidir. programlar üç aşağı beş yukarı hemen hemen aynı.

sıfır düzeydeysen ingilizce öğrenmeni tavsiye ederim. 

ve en önemlisi hangisinin kaynağı fazlaysa ondan başlamanı tavsiye ederim. birini iyi bir şekilde kullanmaya başladığında geri kalan programları çok rahat bir şekilde öğrenebilirsin. buda 3ds maxi ifade etmektedir. 

anahtar kavramı her animasyon programında vardır ve mantığı değişmez.yalnız programdan programa kullanımı değişir. 3ds max 9 için autokey deyip animasyon yapmaya başladığında key üretmeye başlar. mayadaysa yeni kurdum "s" harfi deyip animasyon yapmaya başlıyor. key kavramı sadece bir örnek başka başka şeylerde  yukarda dediğim gibi hemen hemen aynı.

ne kadar fazla kaynağa ulaşma imkanın varsa ondan başla.

ek:

şuda çok önemli bir programı kaç kişi kullanıyor ve soru sorabileceğin, takıldığın yeri anlatırabileceğin kaç kişi var. maxde "o" tuşu pan veya hand yaptığın zaman çalışma alanındaki cisimler kayboluryordu bunu çözmek için bilgisayar kaç defa format yedi. çözümüde basitmiş prespectife görünüm penceresi yerine "p" bazen "o" tuşuna basıyormuş 1 sene sonra fark ettim. bu küçük bir sorun ama ilerde daha fazla sorunla karşılaştığın zaman kimlere danışabilirsin buda bence önemli bir konu.!

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

maya 

cinema 4d

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 3584 Toplam Mesaj: 4