folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Borsa Hakkında (Yeni Sistemde Hisse Senedi Değerini Hesaplama)

Borsa Hakkında (Yeni Sistemde Hisse Senedi Değerini Hesaplama)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

arkadaşımda 1980 yılında alınmış ve en sonra 1993 yılında işlem görmüş bir miktar hissesi varmış. Bu hisselerin günümüzdeki borsa değerini hesaplamaya çalıştım fakat sermaye artırım verilerine ulaşsam da eski sistemde 1000 hisseye bir lot denmesi ve günümüzde yayınlananan piyasa değerlerinin lot üstünden olması kafamı karıştırdı. Eğer her hisseyi 1 lot kabul edersem afaki mevlalat çıkıyor fakat 1000 hisseyi bir lot  kabul edersemde çok düşük mevlalar ortaya çıkıyor. Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.

örneğin :

5000 hisse var ve lot değeri 10 tl bu kişinin borsadaki parası 50000 tl midir yoksa 50 tl midir. Şeklinde bir sorunla karşı karşıyayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

bilen yokmu ya koca tbt de

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

1 lot = 1 adet hisse senedi

5000 lot varsa; kişinin borsadaki parası 50000 dir.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

hangi şirket ?

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    UmutxTR bunu yazdı

5000 lot varsa; kişinin borsadaki parası 50000 dir.

evet işte lot değil hisse yazıyor. hisenin nominal değeri 1000 tl olucak şekilde.  lot olsa sorun olmicakta şimdi bu 1000 hissemi bir lot kabul edilecek yoksa her hisse bir lot mu

oksijen tarafından 21/Ara/12 17:30 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

1 adet hisse senedi = 1 lot

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
Toplam Hit: 1669 Toplam Mesaj: 6