folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Borsa"Ya Nasıl Girilir? Borsa İşleri Nasıl Döner?

Borsa"Ya Nasıl Girilir? Borsa İşleri Nasıl Döner?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

müridler bu borsaya girme işleri nasıldır, girişte bi miktar para veriliyormuş bu miktar ne kadar ve nereye veriliyor, ne

kadar parayla girmek lazım en az,nasıldır bu işler ilgilenen yada nasıl oldğnu bilen müridlerden yardım bekliom.

şimdiden teşekkürler.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    borsa büyük abilerin para kazandığı küçüklerin battığı bir kurumdur :F hisse senetlerinin fiyatı wardır 100 adet 1 lot oluyodu galiba mesela 1000 lot alıyosun falan sonra o şirketin kar sağlamasını bekliyosun değer kazanmazsa senin hisselerin değeri düşmeye başlıyo CNBC-E kanalı karşısında eriyip bitiyosun :F arkan sağlam olursa paranı 3-4 katlama şansın da war tabi ki :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek
    hacı sen aracı kurumla girceksin borsaya onlar orda sürekli duruyolar bi nevi orayı kiralıyolar o para o para sen o parayı vermicen bi arac-ı kurumla garanti bankası yapıo oraya git hangi hisseyi almak işstediğini de hisse al sat ama adamlar rada komisyon alıyolar sana tavsi7yem hjiç girme bu işlere büyük oynaman lasım

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

herkesin düşündüğü gibi büyülerin kazandığı küçüklerin kaybettiği bir ortam değildir borsa. arkanın sağlam olması filanda gerekmez. ben borsasyla ilgilenmiyorum ama babam borsayla profesyonel olarak ilgileniyo gayeetde küçük yatırımcı ama kazanıyor. İlk önce kendi stratejin olmalı ama babam nasıl yapıyor analtayım

Herkesin yaptığı gibi yükselen hisseyi almaya çalışmıyor. çünkü yüksesln hissenin fiyatı onu almaya çalışan çok olduğu için artar arz talep meselesi. sen almya kalkasan çok yüksek bi fiyattan alırsın.sonra sen yüksek fiyattan aldığında düşmeye başlar. daha fazla zarar etmemek için satarsın ama bakarsınki zararına satmışsındr. Yapıcağın şey şu çok basit bir mantık bakkal ne yapar ucuza alır pahalıya satar. Aynısı düşen kağıdı alıcaksın herkes fiyatı düşen kağıdı satmak isticek ama kimse alıcı olmicak fiyatı dahada düşücek çok düşük fbir fiyaattan alıcaksın sonraister 5 ay olsun ister 2 gün %5- %10 gibi artışlarda hemen satıcaksın. işlem miktarların hep aynı olsun mesela izocam alıcaksın yaklaşık 5 milyarın var 50 ytl lik paketler halinde alıp sat bu hesap yapmanı kolaylaştırır. a elimde para kalmadı 48 ytl lik alıyım dersesn satarken yapıcağım bi işlem hatası zararlı çıkmana neden olabilir. porföyün büyüdükçe işlem mktarını  arttırırsın. kolay gelsin

edit: sakın bi hisse  artmaya başlayınca çok bekleme sat aa baksana bu gidiyo böyle niye %10 dan satıyımki %50 bile yaparım deme saskın istikrarlı git daima %10 - %5 lik artmalarda sat duygusal düşünme eğer biraz daha beklersen düşmeye başlayabilir ve düşmey ebaşkadığı an satıcısı çok olduğu ve alıcı olmadığı için satamazsın yada çok düşük bir fiyattan satarsın yine zarar edersin.

öneri 2: hiçbir kağıdı çok dütü diye satma satmadığım sürece zararda değilsindir. çinkü 50 lot almışsan 50 lotun vardır. zararın geçmesi için tek olması gerekn kağıdın yükselmesidir. ama satarsan kağıt yükselsede düşsede artık hep zarardasındır. (piyasasyı takip eten gerekir. örneğim yalıtım malzemelerine %60 vergi koyulcak millet başka bişeye yönelicek gibi bir haber ıkmışa belliki yalıtım firmaları düşüşe geçicek ozaman bu hisseler düşüşe geçmeden hemen satmalısın yada bir şirkete devlet bi şirketle ilgili yolsuzluğu ortaya çıkarmak üzere soruşturma bşaldı anında sat o hisseyi çünkü haklı çıakrsa o hisse iflas eder tekrar kolay gelsin kardeşim

hadi ordan seksi!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

BeelzeBuB bunu yazdı:
    -----------------------------

herkesin düşündüğü gibi büyülerin kazandığı küçüklerin kaybettiği bir ortam değildir borsa. arkanın sağlam olması filanda gerekmez. ben borsasyla ilgilenmiyorum ama babam borsayla profesyonel olarak ilgileniyo gayeetde küçük yatırımcı ama kazanıyor. İlk önce kendi stratejin olmalı ama babam nasıl yapıyor analtayım

Herkesin yaptığı gibi yükselen hisseyi almaya çalışmıyor. çünkü yüksesln hissenin fiyatı onu almaya çalışan çok olduğu için artar arz talep meselesi. sen almya kalkasan çok yüksek bi fiyattan alırsın.sonra sen yüksek fiyattan aldığında düşmeye başlar. daha fazla zarar etmemek için satarsın ama bakarsınki zararına satmışsındr. Yapıcağın şey şu çok basit bir mantık bakkal ne yapar ucuza alır pahalıya satar. Aynısı düşen kağıdı alıcaksın herkes fiyatı düşen kağıdı satmak isticek ama kimse alıcı olmicak fiyatı dahada düşücek çok düşük fbir fiyaattan alıcaksın sonraister 5 ay olsun ister 2 gün %5- %10 gibi artışlarda hemen satıcaksın. işlem miktarların hep aynı olsun mesela izocam alıcaksın yaklaşık 5 milyarın var 50 ytl lik paketler halinde alıp sat bu hesap yapmanı kolaylaştırır. a elimde para kalmadı 48 ytl lik alıyım dersesn satarken yapıcağım bi işlem hatası zararlı çıkmana neden olabilir. porföyün büyüdükçe işlem mktarını  arttırırsın. kolay gelsin

edit: sakın bi hisse  artmaya başlayınca çok bekleme sat aa baksana bu gidiyo böyle niye %10 dan satıyımki %50 bile yaparım deme saskın istikrarlı git daima %10 - %5 lik artmalarda sat duygusal düşünme eğer biraz daha beklersen düşmeye başlayabilir ve düşmey ebaşkadığı an satıcısı çok olduğu ve alıcı olmadığı için satamazsın yada çok düşük bir fiyattan satarsın yine zarar edersin.

öneri 2: hiçbir kağıdı çok dütü diye satma satmadığım sürece zararda değilsindir. çinkü 50 lot almışsan 50 lotun vardır. zararın geçmesi için tek olması gerekn kağıdın yükselmesidir. ama satarsan kağıt yükselsede düşsede artık hep zarardasındır. (piyasasyı takip eten gerekir. örneğim yalıtım malzemelerine %60 vergi koyulcak millet başka bişeye yönelicek gibi bir haber ıkmışa belliki yalıtım firmaları düşüşe geçicek ozaman bu hisseler düşüşe geçmeden hemen satmalısın yada bir şirkete devlet bi şirketle ilgili yolsuzluğu ortaya çıkarmak üzere soruşturma bşaldı anında sat o hisseyi çünkü haklı çıakrsa o hisse iflas eder tekrar kolay gelsin kardeşim

-----------------------------

güzel açıklama olmuş tebrikler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Borsaya girmek isteyen kişiler öncelikle borsayı tanımalıdır. Nasıl yeni bir şehre giderken önceden bir hazırlık yapıp şehri araştırıyorsanız, borsayı da aynı şekilde araştırmalısınız.

Borsada nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenmeli, işleyişi hakkında bilgi sahibi olmalı ve daha sonrasında borsanın size uygun olup olmadığını anladıktan sonra yatırım hesabınızı açtırmalısınız.

Borsayı tanımak için internete başvurmanız yeterli olacaktır. Günümüzde internet dünyasında borsa hakkında kaleme alınan birçok yazı var. Bazıları reklam amaçlı olsa bile bazıları oldukça faydalı yazılardır. Borsa hakkında aradığınız ön bilgileri size verecektir.

Hatta ön bilgi vermek dışında deneyimli yatırımcıların sahip ol

duğu bloglar aracılığıyla daha fazlasını elde edebilirsiniz. Öncelikle borsa nedir, nasıl yatırım yapılır, ne alınıp – satılır, riskler nelerdir, nelere dikkat etmeli gibi konulara göz atmanız gerekiyor. Buradan borsaya nasıl girilir tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

snncr tarafından 03/Mar/20 14:10 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7652 Toplam Mesaj: 6