Brother Mı Epson Mu Önerirsiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhaba, Normalde gönül isterdiki brother mono lazer yazıcımı alıp geçeyim ancak artık  renkli bir yazıcıya ihtiyacım var ve uzun süre dayanmasını istiyorum.

Epson ecotank L3260 ve Brother DCP -T520W arasında kaldım.

Epson tasarım olarak daha çok hoşuma gitti ancak brother kağıda çekmeceli.

Ancak merak ettiğim şu, epsonda(orjinal kartuş hariç) beni kendisine bağımlı yapacak bir unsur var mı? yok kafa mı değiştir yok yeterince baskı aldın beni at yenisini al yok bu kağıdı beğenmedim git epsondan satın al yoksa kaliteli basmam gibi oynamalar var mı

Teşekkürler

https://www.hepsiburada.com/epson-ecotank-l3260-tarayici-fototopi-wifi-direct-tankli-yazici-p-HBCV00000OW3QW?magaza=Kolaycaal%20Teknoloji

https://www.hepsiburada.com/brother-dcp-t520w-yazici-tarayici-fotokopi-wi-fi-renkli-murekkepli-tankli-yazici-17ipm-a4-pm-HBC00000DQRFI

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

Merhaba, Normalde gönül isterdiki brother mono lazer yazıcımı alıp geçeyim ancak artık  renkli bir yazıcıya ihtiyacım var ve uzun süre dayanmasını istiyorum.

Epson ecotank L3260 ve Brother DCP -T520W arasında kaldım.

Epson tasarım olarak daha çok hoşuma gitti ancak brother kağıda çekmeceli.

Ancak merak ettiğim şu, epsonda(orjinal kartuş hariç) beni kendisine bağımlı yapacak bir unsur var mı? yok kafa mı değiştir yok yeterince baskı aldın beni at yenisini al yok bu kağıdı beğenmedim git epsondan satın al yoksa kaliteli basmam gibi oynamalar var mı

Teşekkürler

https://www.hepsiburada.com/epson-ecotank-l3260-tarayici-fototopi-wifi-direct-tankli-yazici-p-HBCV00000OW3QW?magaza=Kolaycaal%20Teknoloji

https://www.hepsiburada.com/brother-dcp-t520w-yazici-tarayici-fotokopi-wi-fi-renkli-murekkepli-tankli-yazici-17ipm-a4-pm-HBC00000DQRFI

Bu tanklıların mucidi normalde canon. 10*15 yıl önce illegal olarak canon yandan tank takılırdı. Ne günlerdi....

Epson tanklılarda çığır açtı. Eğer renkli baskı ihtiyacın varsa şu an açık ara maliyeti en uygun cihazlara sahip.  Siyah beyaz lazer isteseydin kesinlikle canon ya da brother al derdim. Ama bu ikisi arasında kaldıysan ve renkli lazımsa epson çok daha iyi bir cihaz. Gerek baskı maliyeti, gerek  baskı kalitesi brother dan daha iyi. Bağımlı yapacak unusuru sormuşsun. Evet bunlarda baskı kafası var her renkli püskürtmeli yazıcıda olduğu gibi. Zamanla değişmesi gerekecek. Ama baya bir çıktı alman gerek. İşlem hacmini bilmediğin için yorum yapamıyorum. Cihazın sağlıklı çalışmasını istiyorsan ihtiyacın olmasa bile 5 günde 1 sayfa da olsa siyah beyaz ve renkli karışık çıktı al. 

stockholm8 tarafından 09/Mar/22 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

her iki markayı da kullandım bence tartışmasız Epson çok daha verimli ve kaliteli bir iş çıkartıyor

NiKoTiN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Kesinlikle epson hocam. Baskı maliyeti de düşük. Gayet iyi de çalışıyor. 

@stockholm8 dediklerine %100 katılıyorum. Denedim.

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

3 iş yerinde üçü de var

canon , epson , brother

en rahatı epson.

bu arada brother in yazılımı yine en kötüsü gerçekten kullanmak istemiyorum ve renkli uzun süre kullanmadım diye kafadaki renkli uçlar kurumuş renkli toner olmasına rağmen yazmıyor temizlenmesi yada değişmesi gerek

PanxeR tarafından 09/Mar/22 23:41 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

İkisini de aktif kullanıyorum. Yenisini alırsam Epson tercihim olurdu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi yapıp epson alıcam inşallah,  L3260 yeter sanırım bana, 4260 ile arasında fiyat farkından daha çok bi fark yok gibi

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

hp 515 var hocam onada bak kullanıyorum memnunum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Renkli performansını bilmiyorum ama iş yerinde Ricoh kullanıyoruz ve yazıcı sabahtan akşama kadar bir şeyler basıyor, matbaa gibi. Epey dayanıklı.

Toplam Hit: 1016 Toplam Mesaj: 9
yazıcı epson brother