Browser Cookie Kontrol?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek

Mrb arkadaşlar, yardımına ihtiyacım var. Araştırmalarıma rağmen browser cookie denetlenmesi hakkında bir şey  bulamadım. Aöf ile ilgili bir sitem var ve üyeler aöf resmi sitesinden dosya indirmeye çalıştığında üye girişi istiyor. Bana burada lazım olan:

Üye https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim sitesine girip giriş yapmış mı, bunu üyenin browserindeki cookie bilgilerinden öğrenebilirmiyiz? 

Mesela bir siteye girdiğimizde adsense reklamları daha önce girdiğimiz sitelerle alakalı reklamları gösterebiliyor. Bana bunun gibi bilgi lazım  Lütfen yardım edin arkadaşlar..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bununla ilgili PHP' de session kullanıyoruz. 

http://kod5.org/phpde-session-ornek-uygulama/

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Bununla ilgili PHP' de session kullanıyoruz. 

http://kod5.org/phpde-session-ornek-uygulama/

Hocam tşk ederim aklımda başka işler içinde fikir oluştu, fakat bahsettiğim gibi o siteye giriş yaptığını nasıl öğrenebiliriz :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam farklı domainlerin cookielerini kontrol edemezsin.

Mesela tahribat comdasın googleda giriş yapıp yapmadığını bilemezsin.

Bu sebepten ötürü web apileri oluşturmuş adamlar. Mesela facebook api gibi.

Yapmaya çalıştığın şey mantıken basit olabilir ama çok büyük güvenlik açıkları oluşturacağından böyle bir duruma müsaade edilmez.

Alternatif mantıklar üretmen gerek. Mesela adam aöften geliyor ama hangi sayfasından geliyor gibi ki aöfün senin sitene yönlendirme yapması lazım bu olmaz.

Masaüstü bi uygulama yapabilirsin bunun için de kullanıcının açması lazım o yazılımı

Chrome eklentisi felan yazabilirsin fakat onda da yine kullanıcının izin vermesi gerekir.

Başka bir şekilde imkansız

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam farklı domainlerin cookielerini kontrol edemezsin.

Mesela tahribat comdasın googleda giriş yapıp yapmadığını bilemezsin.

Bu sebepten ötürü web apileri oluşturmuş adamlar. Mesela facebook api gibi.

Yapmaya çalıştığın şey mantıken basit olabilir ama çok büyük güvenlik açıkları oluşturacağından böyle bir duruma müsaade edilmez.

Alternatif mantıklar üretmen gerek. Mesela adam aöften geliyor ama hangi sayfasından geliyor gibi ki aöfün senin sitene yönlendirme yapması lazım bu olmaz.

Masaüstü bi uygulama yapabilirsin bunun için de kullanıcının açması lazım o yazılımı

Chrome eklentisi felan yazabilirsin fakat onda da yine kullanıcının izin vermesi gerekir.

Başka bir şekilde imkansız

Çok tşk ediyorum. Zaten amacım neler yapılabilir ya da yapılamaz :D

Toplam Hit: 1249 Toplam Mesaj: 5