Browser Deviceıd Okuma ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhabalar mürid ve mürideler, 

Javascript ile bir sayfada kişinin deviceID'si gibi bir değerini okumak mümkünmüdür ? (Mobil ve Desktop için)

manüple edilebilir vs olmasi dert değil hayati bir yerde kullanmayacağım. Olmaz ise cookie de bir random tutarak aşarım ama okumanın yolu var ise güzel olur diye sormak istedim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Onu ben de bulamamistim. Aslında olmaması daha iyi. Düşünsene tarayıcıdan makine bilgisi kolayca okunuyor bu çok zaafiyet doğurur diye düşünüyorum. 

Galiba gelen ziyaretçiyi bir daha geldiğinde tanımak istiyorsun. Cookie ye unique bir değer ata gitsin. Sonrasında tanırsin zaten onu.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

OneSignal uygulaması her cihaz için unique bir id oluşturup takip edilmesini, bildirim gönderimini, takibini sağlıyor. Belli config ler ile akla uygun bir yapı kurulabilir. Mobil ve Web için sdk ler mevcut. Login durumunda hesapla id yi match edersen, arkaplanda takibin daha kolay olur. Alternatif senaryolar üretilir de üretilir :d

Se...a...se...deneme..deneme..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ontedi bunu yazdı

Onu ben de bulamamistim. Aslında olmaması daha iyi. Düşünsene tarayıcıdan makine bilgisi kolayca okunuyor bu çok zaafiyet doğurur diye düşünüyorum. 

Galiba gelen ziyaretçiyi bir daha geldiğinde tanımak istiyorsun. Cookie ye unique bir değer ata gitsin. Sonrasında tanırsin zaten onu.

Üyelik sistemi olmayan bir sayfada kişinin daha önceden girdiği verilerin db den takibi için, suan cookie ye set ettiğim bir uuid ile takip ekledim, fakat chome-safari-edge caprazlamasinda tabi kayıtlar gözükmüyor. Mobil browserlar için mevcut, desktoplarda yok, fakat zaten mobil kullananlar mobil uygulamamı kullanacaklardir o yüzden ihtiyaç da yok.

bir makinenin tamamini yönetmeyecek sonuçta https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/MediaDeviceInfo/deviceId burada ki mevcut yapisi pek uymadi. direk cihazid sini desktoptan kaldirmişlar.

Sadece olursa kişinin izlenebilirliği noktasinda bir sıkıntı olabilir ama onun için super cookie yi tercih ediyorlar, tracking cookie de daha fazla veriiyi siteler kendi aralarinda exchange edebiliyorken (meta data dahil) bir seri no nun hiç bir sakincasi olmaz.

rakkoc tarafından 31/Oca/21 01:40 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1358 Toplam Mesaj: 4
deviceid