Bu Aletin Adı Ne?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Viyolin diye biliyorum ama emin değilim keman sesine pek benzetemedim lakin google ye viyolin fiyatları yazınca da kemanları çıkartıyor direk. Özetle videodaki aleti çalmayı öğrenmek istiyorum ve tıpkı videodaki gibi elektrik girişi olsun istiyorum ne diye aratma yapmam gerek? Bir de elektro kemanlar hoparlöre bağlamadan ses çıkarmıyor diye biliyorum bunlar da öyle mi yani ben istediğim zaman tesisata bağlayıp çalmak istediğim zaman odamda sakin takılmak istiyorsam bunu karşılayacak alet var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=ZMT3JAnudrI

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Electric violin? Electro acoustic violin?

http://www.wiki-zero.com/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRWxlY3RyaWNfdmlvbGlu

Aşağıda kullananlar arasında bu sanatçının adı da mevcut.

krypt tarafından 17/Şub/18 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocam sağ col da anlatamadım sanırım şöyle ki adını yazınca hep yabancı siteler çıkıyor memlekette satılmıyor mu bu meret? Elektro kemanlar çıkıyor hep. + Bir yerde okumuşumtum elektro olunca bu aletler tesisata bağlamadan ses çıkarmıyormuş bu doğru mu biliyor musun?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hocam sağ col da anlatamadım sanırım şöyle ki adını yazınca hep yabancı siteler çıkıyor memlekette satılmıyor mu bu meret? Elektro kemanlar çıkıyor hep. + Bir yerde okumuşumtum elektro olunca bu aletler tesisata bağlamadan ses çıkarmıyormuş bu doğru mu biliyor musun?

elektro gitar gibi dusun hocam. amfi lazim.

https://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=4986

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hacım bu üstteki direkt elektro keman. bundan diğer normal kemalar gibi ses çıkarmaz. güzel ses için amfi vs felan gerekli.

alttaki gibi elektro akustik kemanlardan iki türlü de faydalanabilirsin. ya da normal keman alıp piezo manyetik veya vakumlu manyetikle de amfiyle felan kullanabilirsin.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar yani benim aradığım şey elektro akustik violinmiş bunu anladım. Bakalım, buşuruz inşallah...

edit: elektro akustik keman var, elektro akustik violin gene yok yaa kafayı yicem :D

Nikoteen tarafından 17/Şub/18 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek

Kemanın abisi değilmi ya bu

Benim eskiden gittigim gitar kursundaki hocamda vardı. elektro akustikleride oluyor 

elektro akustikleri bi nevi içine mikrofon yerleştrilmiş gibi düşün müzik çarşılarında vardır kesinlikle oraları dolaş iştersen 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Teşekkürler arkadaşlar yani benim aradığım şey elektro akustik violinmiş bunu anladım. Bakalım, buşuruz inşallah...

edit: elektro akustik keman var, elektro akustik violin gene yok yaa kafayı yicem :D

Hocam google çeviriye keman yazıp ingilizceye bir çevirir misin ?

Olmayan bir şeyi aradığın için ''it never exist'' hatası alıyor olabilirsin. Kapatıp açarsan düzelir belki. :)

NaZi_ tarafından 17/Şub/18 22:55 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

videodaki aletin adı viyola. kemanın bir boy büyüğüdür daha kalın sesler çıkarır kemana göre. videoda ablanın elindeki akustik bir viyola fakat manyetik bağlanmış ve sisteme girilmiş. yani manyetiği olmasa da olsa da aynı sesi çıkarır ve evde çalışmak için biraz fazla gürültülü bir enstrümandır. sadece evde çalınacak kayıt konser vb işlerle uğraşılmayacaksa akustik bir viyola alınması uygundur. ha direk elektro viyola alırsanız hem evde kimseyi rahatsız etmeden çalar hem de kayıt vs yaparken kolaylık olmuş olursun.

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Hocam google çeviriye keman yazıp ingilizceye bir çevirir misin ?

Olmayan bir şeyi aradığın için ''it never exist'' hatası alıyor olabilirsin. Kapatıp açarsan düzelir belki. :)

Bu benim de aklıma geldi hocam fakat google'nin translate motoru nasıl data topladığını bildiğimden bu direk kemanın karşılığı bu değil diyebildim ki şu konuda zaten bunu ispatlıyor ;

www.muzikaletleri.com.tr/index.php?route=journal2/blog/post&journal_blog_post_id=9 Yani ben bilgi sahibi değilim ama müzik aletleri üzerine kurulmuş bir site, ekşi deki violin entryleri keman ile violin farklı şeylerdir diyorsa farklıdır herhalde çünkü google , çevirilere katkı yapanların ortalamasını alıyor. @Nespace nin de dediği gibi tam Türkçe karşılığı viyola, aletin. Sonunda buldum :) https://www.do-re.com.tr/akustik-viyolalar

Edit: Ayrıca yukarıdaki sitede viyolanın kemana göre daha yumuşak ve dip seslere sahip olduğu yazıyor.

Edit:2 Kemanın karşılığı violin imiş ve viyola ile violin farklı şeylermiş şimdi anlaşıldı mevzu :)

Nikoteen tarafından 17/Şub/18 23:28 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1628 Toplam Mesaj: 10
keman lindsey stirling keman viyolin elektro keman