folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Görüntü Biriminde Kalem Girdisi Veya Dokunarak Giriş Yok Hatası

Bu Görüntü Biriminde Kalem Girdisi Veya Dokunarak Giriş Yok Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Herkese iyi bayramlar, bilen yada başına gelen arkadaşlara sorayım bayram ziyaretindeyim akrabada asus tp300ld marka dokunmatik çalışan laptop var. Bir tane program yüklenmiş ne olduysa o programdan (ismini hatırlamıyor) sonra çalışmamaya başlamış daha sonra laptopa format atmışlar uzun süredir dokunmatik çalışmıyor. Elimde bişey olmadığı için driverlerini kaldırıp tekrar kurduğumda sistem yöneticisinde "Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok" uyarısı var. Fare'nin ek özelliklerinde touchpad kısmı görünmüyor orada etkinleşmesi gerekli diye biliyorum. Tablet moduna geçtiğinde de dokunmatik çalışmıyor. Donanımsal sıkıntı var gibi görünüyor daha fazla müdahale etmeden sizlere soralım buna benzer hata ile başına gelen tavsiyesi olan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Herkese iyi bayramlar, bilen yada başına gelen arkadaşlara sorayım bayram ziyaretindeyim akrabada asus tp300ld marka dokunmatik çalışan laptop var. Bir tane program yüklenmiş ne olduysa o programdan (ismini hatırlamıyor) sonra çalışmamaya başlamış daha sonra laptopa format atmışlar uzun süredir dokunmatik çalışmıyor. Elimde bişey olmadığı için driverlerini kaldırıp tekrar kurduğumda sistem yöneticisinde "Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok" uyarısı var. Fare'nin ek özelliklerinde touchpad kısmı görünmüyor orada etkinleşmesi gerekli diye biliyorum. Tablet moduna geçtiğinde de dokunmatik çalışmıyor. Donanımsal sıkıntı var gibi görünüyor daha fazla müdahale etmeden sizlere soralım buna benzer hata ile başına gelen tavsiyesi olan var mı?

Formatı nasıl attın kendi recovery ilemi yoksa fdisk atarak mı? normalde girdi yok diyorsa makina hasar almadıysa driver sıkıntısı var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

fonksiyon tuşlarından biriyle kapatmış olmasın yanlışlıkla.

Daha önce webcam'i fonksiyon tuşundan kapatmış, 2 sene bozuk diye kullanamamıştım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Formatı nasıl attın kendi recovery ilemi yoksa fdisk atarak mı? normalde girdi yok diyorsa makina hasar almadıysa driver sıkıntısı var.

formatı ben değilde onlar atmışlar. Laptop windows 8.1. ile gelmiş bunu daha sonra 10'a yükseltmişler kullanırken sıkıntı yoktu bir tane program yüklemişler ondan sonra bu özellikte gitmiş. Dokunmatik özellik çalışmayınca flash bellek ile (dvd sürücüsü yok) fdisk atarak windows 10 kurmuşlar. Driverler falan kurulu FN + F9 basınca aktifleştiriliyor ama dokunmatik çalışmıyor. Laptop şuanda bende değil onlarda misafir olarak gitmiştim biraz kurcaladım herhangi bir düşme falan yokmuş. Windows 8.1. kurun dedim bakalım olacak mı bu sefer oda olmazsa donanımsal sıkıntı vardır dedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

fonksiyon tuşlarından biriyle kapatmış olmasın yanlışlıkla.

Daha önce webcam'i fonksiyon tuşundan kapatmış, 2 sene bozuk diye kullanamamıştım.

FN + F9 tuşuyla açılıp kapanıyor normalde açık iken bile herhangi bir tepki yok..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Şimdi bu tür cihazlar hdd içinde gömülü sistem gelir w10 güncelleme yaptıysa zaten anakart işlemiştir Key ama f disk attıysan işin biraz yaş.

Hdd içeriği atabilirmisin bana.

En temiz şekilde kullanmak istiyorsan resmi ssıfır bir format sonrası resmi sitesinden drivarları indirme yapabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Şimdi bu tür cihazlar hdd içinde gömülü sistem gelir w10 güncelleme yaptıysa zaten anakart işlemiştir Key ama f disk attıysan işin biraz yaş.

En temiz şekilde kullanmak istiyorsan resmi ssıfır bir format sonrası resmi sitesinden drivarları indirme yapabilirsin.

bugün laptopu sıfır haliyle nasıl geldiyse o şekilde kuracaklar yani windows 8 olarak.. Ondan önce windows 10'a yükseltmişler bir süre kullanıp sonra dokunmatik çalışmayınca fdisk ile format atıp 10 kurmuşlar. Aklıma birde Lisanslama geldi onunla alakası olabilir mi? lisans kayıp onun yerine KMspico kurmuşlar.. (düzeltme: resim sayfayı kapladı)

essan tarafından 27/Haz/17 18:57 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

bugün laptopu sıfır haliyle nasıl geldiyse o şekilde kuracaklar yani windows 8 olarak.. Ondan önce windows 10'a yükseltmişler bir süre kullanıp sonra dokunmatik çalışmayınca fdisk ile format atıp 10 kurmuşlar. Aklıma birde Lisanslama geldi onunla alakası olabilir mi? lisans kayıp onun yerine KMspico kurmuşlar.. (düzeltme: resim sayfayı kapladı)

Kardeşim disk yonetim resmini atarmısın ama sen fdisk attın diyorsan o zaman recovery gitmiştir. Geçmiş olsun asus gönderisen senden ücret talep edecekler. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    essan bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

Kardeşim disk yonetim resmini atarmısın ama sen fdisk attın diyorsan o zaman recovery gitmiştir. Geçmiş olsun asus gönderisen senden ücret talep edecekler. 

Recovery bölümünü diyorsan orayı zaten silmişler hocam.. Bayramlaşmaya gittiğimde incelemiştim fdisk atmışlar tamamen silmişler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

all in onepcde benzer bır durumla karsılasmıstık bu cıhzaın ıcınde eger kı kart baglantısı sıkıntısı olabıyor . cıhaz dustuyse sert kapatıldıysa vs temassızlık olabılıyor yetkılı servıste (garantı bıtmedıyse)bı gonderın yoksa ıcını acıp bı kontrol edın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Bugün sorunlu olan laptopu düzelttim. windows 8'i sıfırdan tekrar kurdum daha sonra laptop ile gelen orijinal lisans numarası ile etkinleştirip sonra dokunmatik için en eski driverini kurdum çalıştı üstüne birde son güncel driverini kurdum sıkıntı olmadı..