Bu Macbook 300 Euro Yapar Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Millet burada biri MacBookunu 300eurodan satiyor.

Alet bu

Apple MacBook Pro Core i7 2.66GHz 15" 4GB 500GB SuperDrive MC373LL/A

Nasil bunu fiyati. 

Resimleri burda

http://www.car.gr/parts/photos/7416744/

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

acıma

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Mid 2010 ve birinci nesil i7 var. Zaten 300'den fazla etmemesi lazım. Hangi ülkedesin, kazancının % kaçını oluşturuyor 300 euro ona göre davranmak lazım. Ayrıca cihazı ne için kullanacağına göre de değişir. O bilgisayarda işletim sistemini güncellersen kasabilir bir miktar, belki güncellemeye izin vermiyor da olabilir - bakmak lazım-. iOS geliştireceğim falan dersen, güncel işletim sistemine ihtiyacın olur mesela.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

Mid 2010 ve birinci nesil i7 var. Zaten 300'den fazla etmemesi lazım. Hangi ülkedesin, kazancının % kaçını oluşturuyor 300 euro ona göre davranmak lazım. Ayrıca cihazı ne için kullanacağına göre de değişir. O bilgisayarda işletim sistemini güncellersen kasabilir bir miktar, belki güncellemeye izin vermiyor da olabilir - bakmak lazım-. iOS geliştireceğim falan dersen, güncel işletim sistemine ihtiyacın olur mesela.

Yunainstandayim hocam. Fiyat pahali gelmeyince sorayim dedim. Uzerin de ios gelistirme yapilmaz mi bunun ? Kasar mi ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

Yunainstandayim hocam. Fiyat pahali gelmeyince sorayim dedim. Uzerin de ios gelistirme yapilmaz mi bunun ? Kasar mi ?

Hocam bunun üstüne ne modeller çıktı çok sıkıntı çekersiniz Windowsda birinci nesil neyse de iş mac olunca diğer özellikleri genelde kısık tutup işletim sisteminden yararlandıkları için yavaşlatmışlardır onu yeni modelleri satmak için.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

eğer gizli bir sorunu yoksa o fiyat süper.

işte öyle
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

https://itunes.apple.com/us/app/xcode/id497799835

Buraya bakarsan şöyle bir ibare var: Compatibility: OS X 10.10.5 or later

Senin cihaz 2010 cihazı, OS 2015. Apple stratejisi az çok belli, yukarıda arkadaş da bahsetmiş zaten. 2011-2012 cihazlarda bile hayvan gibi batarya kullanıp, oldukça da performanssız çalışıyordu. Yosemite ya da El Capitan güncellemesi alabiliyor mu onu da ayrıca araştırmak lazım. Bir de CPU birinci nesil i7. Piyasada artık 6. nesilleri var. Şimdiki i3'ler bile daha iyidir muhtemelen. Ayrıca enerji harcama değerleri vs. Ram da 4 yetmeyebilir bu arada. XCode tek başına düşündüğünde iyi çalışan bir IDE ama derleme + paketleme vs aşamalarında iyi ram kullanıyor ki ayrıca çalışan simulator, browser + birkaç uygulama daha illa olur geliştirme yaparken.

iOS değil de Android geliştireyim desen, Android Studio Intellij Idea üzerine geliştirilmiş bir IDE ve iyi kaynak kullanıyorken bir de build tool olarak Gradle kullanılıyor. Üstüne bir de JVM'i de ekleyince.. Daha emulatör'e gelmedim bile :)

Kısaca internete girip müzik dinler, film izlerim vs dersen alınır ama development yapılmaz.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

https://itunes.apple.com/us/app/xcode/id497799835

Buraya bakarsan şöyle bir ibare var: Compatibility: OS X 10.10.5 or later

Senin cihaz 2010 cihazı, OS 2015. Apple stratejisi az çok belli, yukarıda arkadaş da bahsetmiş zaten. 2011-2012 cihazlarda bile hayvan gibi batarya kullanıp, oldukça da performanssız çalışıyordu. Yosemite ya da El Capitan güncellemesi alabiliyor mu onu da ayrıca araştırmak lazım. Bir de CPU birinci nesil i7. Piyasada artık 6. nesilleri var. Şimdiki i3'ler bile daha iyidir muhtemelen. Ayrıca enerji harcama değerleri vs. Ram da 4 yetmeyebilir bu arada. XCode tek başına düşündüğünde iyi çalışan bir IDE ama derleme + paketleme vs aşamalarında iyi ram kullanıyor ki ayrıca çalışan simulator, browser + birkaç uygulama daha illa olur geliştirme yaparken.

iOS değil de Android geliştireyim desen, Android Studio Intellij Idea üzerine geliştirilmiş bir IDE ve iyi kaynak kullanıyorken bir de build tool olarak Gradle kullanılıyor. Üstüne bir de JVM'i de ekleyince.. Daha emulatör'e gelmedim bile :)

Kısaca internete girip müzik dinler, film izlerim vs dersen alınır ama development yapılmaz.

Hocam bir tane var ztn laptop. Uzerinde bir ben yokum. VS2013, NAdrodi Studio, SQL Server 2014. 2 sene omadi alali. SSD var uzerinde ucuyor isimi mis gibi yapiyorum.

Bu olmasi lzm http://www.e-shop.gr/laptop-toshiba-satellite-l50-b-1k1-156-intel-core-i7-4510u-4gb-750gb-amd-r7-m260-2gb-win-81-p-PER.910716?gclid=CJb_tue2kssCFQkIwwodE60IFg ( Belki bir iki ozelligi degisiktir. Tam hatirlamiyorum )

Fiyati boyle cok dusuk gorunce ( 300 euro ) burda iphone bile daha pahali. Dedim i7 birde bu kdr bi sorayim. Birazda xcode a el atarim diye :).

Toplam Hit: 1150 Toplam Mesaj: 8
fiyat macbook